Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij

[es] :: Windows desktop :: Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij

[ Pregleda: 3163 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij02.02.2007. u 15:39 - pre 209 meseci
Naime imam dva DVD uređaja (Sony DVD RW DV G-121A) i stari Samsung DVD-ROM SD-616F koji veoma rado koristim, jer mnogo brže otvara diskove nego rezači.

Međutim, ovaj Samsung je baš star i čita veoma ograničeni broj medija, pa se dešava da kad ubacim neki koji on ne može da očita, ceo komp se blokira.
Napominjem da ne pomaže opcija da se izbaci disk iz drive-a, što bi neko pretpostavljam odmah predložio.

Postoji li mogućnost da se softverski reši to pitanje tako što bi, na primer, izašao prozor sa obaveštenjem da drive ne može da očita medij, umesto da se sve blokira i da komp mora da se resetuje.

Molim predlog rešenja, i savet.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij02.02.2007. u 18:12 - pre 209 meseci
Citat:

[...] pa se dešava da kad ubacim neki koji on ne može da očita, ceo komp se blokira.

Da li je to slučaj sa svim ili sa tek ponekim lošim diskom?

Ovde ima jedan thread u kome je učesnik u problemu i NOD (a znam da i drugi antivirusi mogu
učestvovati u problemu):
http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=155013
... koji izgleda ulazi u neki dead-lock sa diskom.

Iako se na netu mogu pronaći programi koji se bave otključavanjem zamrznutih progama,
mislim da je u ovom slučaju to nemoguće (svakako treba ispitati), jer mislim da se zamrzava ni
manje ni više nego Shell program OS-a: explorer.exe.

Lično, imam jedan takav loš disk, koji mi služi za ispitivanje kako će se programi koje testiram
'izvući' iz ovakve situacije (DLL Handle-ovi, Tray ikone, ...).

 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij02.02.2007. u 19:20 - pre 209 meseci
to je normalno i ne mora da se resetuje komp, samo stisnes 'eject'
cim izbaci disk, oporavice se.

edit: sad sam video... pokusaj da pritisnes i drzis jedno 5-6 sekundi eject

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 02.02.2007. u 20:42 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij02.02.2007. u 19:33 - pre 209 meseci
Citat:
Iako se na netu mogu pronaći programi koji se bave otključavanjem zamrznutih progama,
mislim da je u ovom slučaju to nemoguće (svakako treba ispitati), jer mislim da se zamrzava ni
manje ni više nego Shell program OS-a: explorer.exe.

Lično, imam jedan takav loš disk, koji mi služi za ispitivanje kako će se programi koje testiram
'izvući' iz ovakve situacije (DLL Handle-ovi, Tray ikone, ...).


Prvo ne radi se o lošim diskovima, već o diskovima koje mi drugi drajv sasvim lepo očitava.

Drugo, tačno: zamrzava se Shell program OS-a:explorer.exe, a savet od Nenada Vranjanca ne pomaže (i to sam verujte probala više puta pre nego što sam se obratila za savet na forumu) jer i kad disk izađe sve ostaje zamrznuto i dalje.

Evo šaljem i sliku šta sve može da čita ovaj drajv.

CTRL+ALT+DEL ne pomaže.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij02.02.2007. u 19:40 - pre 209 meseci
Pomaze li CTRL+ALT+DEL ?
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij02.02.2007. u 19:54 - pre 209 meseci
Kao što vidite iz sličice on ne čita ni DVD-R ni DVD+R (samo DVD-ROM i DVD-R DL)

A drive inače sve vreme pokušava da očita disk i lampica mu neprestano treperi.

Dakle ja bih želela, ako postoji mogućnost, kad "slučajno" ubacim neki od DVD-a koje on ne čita, da se podesi da se explorer.exe ne blokira i da ne moram da primenim restart dugme.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij02.02.2007. u 22:58 - pre 209 meseci
Imao sam skoro identican problem do pre dva dana, a mucio me je vec nekih deset dana pre toga, toliko da sam razmisljao da menjam plocu... Naime, ako bih ubacio bilo koji cd ili dvd, r ili rw, fabricki ili kucno rezan, prazan ili ne, zakovao bi se ceo komp (od Win-a do bilo koje aplikacije, od misa preko tastature do zvuka). Cak se isto desavalo kad bih (na jedvite jade) podigao neki live cd, pa sam dosao do zakljucka da nije problem u os-u nego u hardveru. Medjutim, kad sam vrsio redovno ciscenje unutrasnjosti kompa, nesto sam poremetio, tako da je win usporio i bez ucitavanja cd-ova. Onda sam proverio sve kablove u kucistu, iskljucivao pa opet ukljucivao, zezao se pola dana i racunao koliko ce me kostati zamena ploce (na nju sam prvo posumnjao jer su me zezali i mis i tastatura i ...). Da ne duzim vise, NA KRAJU sam izvadio, ocistio i vratio memorijske module i komp je poleteo! Sad sve cita, reze, brise rw diskove, kuva kafu... Ovo je moje iskustvo, ne mora da znaci da je u gornjem slucaju isti problem, ali vredi probati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Zamrzavanje računara kad DVD ne može da očita medij

[ Pregleda: 3163 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.