Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Server 2003 - nemogucnost otvaranja internet prezentacije

[es] :: Windows mreže :: Server 2003 - nemogucnost otvaranja internet prezentacije

[ Pregleda: 3135 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Guardian_Angel
Milos Katinski
Beograd

Član broj: 65923
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 230370243


Profil

icon Server 2003 - nemogucnost otvaranja internet prezentacije30.01.2007. u 16:57 - pre 208 meseci
Stanje : Server 2003 i 10ak racunara u mrezi
Postoji web prezentacija firme kao i mailovi koji rade preko odredjenog domena. Sve funkcionise ok.
Dolazi do promene hostovanja domena i nastaje sledeci problem :
1. Samo taj sajt ne moze da se otvori
2. i pored promena podesavanja mail nece da funkcionise

Jedan lik mi je spominjao neko praznjenje cache-a na serveru...kao stara verzija sajta je u cache-u pa sada nece da otvori novi i sl...Aj poslusam ga ja i ispraznim DNS cache - rezultat 0

Ima li neko neki konstruktivni predlog??

thx
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: Server 2003 - nemogucnost otvaranja internet prezentacije30.01.2007. u 17:02 - pre 208 meseci
Milose, pa nista bre nisi naucio u tom "PC TRIO" xexe

Kakva promena hostovanja?? Odakle je preseljen domen, gde je preseljen domen??

Jel promenjen mx unos na DNSu da bi mail radio??? Daj malo podataka, pa da pomognemo.

Javi se ;)
 
Odgovor na temu

Guardian_Angel
Milos Katinski
Beograd

Član broj: 65923
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 230370243


Profil

icon Re: Server 2003 - nemogucnost otvaranja internet prezentacije30.01.2007. u 17:10 - pre 208 meseci
hehe pa kako si mi Vlajko :)

e ovako : 5 racunara samo koristi server kao gateway za izlaz na net...nisu na domenu.
Hostovali su se kod euneta i tu sam uspeo da im podesim one gluposti oko pop3 i smtp-a kao i ssl koji eunet trazi i sl.
E sad je njima dunulo da promene hosting i presli su kod nekog lika za koga sam preko tracerta uspeo da provalim da ustvari koristi one jeftine americke hostinge...
On im je poslao podesavanja koja da stave za smtp i pop3 medjutim to ne fercera...test konekcije nadje server medjutim ne moze da se loguje na pop3.
Njihov sajt moze da otvori bilo ko,sem njih,barem preko te internet konekcije...
Dakle sta na serveru moze da bude usko grlo pa da brani pristup??
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: Server 2003 - nemogucnost otvaranja internet prezentacije30.01.2007. u 17:21 - pre 208 meseci
Citat:
e ovako : 5 racunara samo koristi server kao gateway za izlaz na net...nisu na domenu.

A sta koriste kao DNS? Taj win2003 server ili nesto drugo??


Citat:
Hostovali su se kod euneta i tu sam uspeo da im podesim one gluposti oko pop3 i smtp-a kao i ssl koji eunet trazi i sl.


Znas da ssl EUnet naplaćuje (skida ti vreme sa naloga za svaki skinuti mail)

Ako su promenili i WEB i MAIL hosting, morali su da o tome obaveste EUnet kako bi im promenio (odnosno ukinuo) A, MX,NS i ostale recorde sa EUnetovog DNSa.

Najverovatnije da je to problem - Oni izlaze na net, koristeci EUnetov DNS, na kome su jos uvek stari recordi. To znaci da ne samo oni, nego i svi drugi koji se kace preko EUneta nemogu da vide njihov sajt!!

 
Odgovor na temu

Guardian_Angel
Milos Katinski
Beograd

Član broj: 65923
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 230370243


Profil

icon Re: Server 2003 - nemogucnost otvaranja internet prezentacije30.01.2007. u 17:26 - pre 208 meseci
hm...moguce,ali taj server na net izlazi preko beotela :) kao i cela mreza, a eunet je samo koriscen za hostovanje domena.
DNS servera koriste svi racunari.

Da li i dalje vazi opcija da treba proveriti da li je kod euneta sve otkazano?
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: Server 2003 - nemogucnost otvaranja internet prezentacije30.01.2007. u 17:33 - pre 208 meseci
proveri sa nslookup-om kako vidi mx, a kako a- record za dati domain!

Ako ostali vide, a samo oni ne vide, to znaci jednostavno da DNS server kome se oni obracaju Nema dobre unose. Mozda je to Beotelov server?? Ili taj tvoj Win2003 srv nije jos osvezio DNS!?! Kad je preseljen sajt??

Probaj u command promptu ipconfig /flushdns

Javi se ako imas moj tel.

ostavicu ti tel u pp
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Server 2003 - nemogucnost otvaranja internet prezentacije

[ Pregleda: 3135 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.