Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?

[es] :: E-mail :: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?

[ Pregleda: 4976 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.vdial.verat.net.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?23.01.2007. u 01:48 - pre 209 meseci
U lokalnoj mrezi sve lepo radi...Zanima me kako da napravim pop3 i smtp server da njemu mogu da pristupim iz outlook expresa..ali ne sa LAN-a vec sa interneta!?
Kako podesiti kerio mail server a kako outlook!?
Thx.
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
80.93.236.*



+52 Profil

icon Re: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?25.01.2007. u 16:30 - pre 209 meseci
Potrebno je da imas staticku (javnu) IP adresu. U sustini umesto staticke IP adrese stvar se moze resiti i upotrebom dinamickog DNS-a. Ali ako je u pitanju firma, i planirate da taj server koristi izvestan broj zaposlenih onda je svakako bolje zakupiti od provajdera staticku IP adresu.
Ukoliko se firewall/NAT nalazi kod tebe onda moras na njemu preusmeriti saobracaj (koji dolazi sa javne IP adrese na portove 25 i 110) na portove 110 i 25 na tvojem mail serveru. Ako planiras da ovo radis sam, predlazem da obavezno procitas malo vise o toj oblasti.
Ukoliko se firewall/NAT nalazi kod provajdera (sto je najverovatnije) trebalo bi da im uputite zahtev za otvaranje portova 25 (SMTP) i 110 (POP3) ka odredjenom racunaru u vasoj lokalnoj mrezi (mail serveru). Mozes dodati i port 443 ako eventualno planiras da tu kasnije pustis webmail servis. Sto se tice samog Kerio Mail Servera, nema nikakva posebna podesavanja, njemu je nebitno da li klijent dolazi sa lokalne mreze ili sa javnog interneta. Klijenti koji pristupaju serveru iz lokalne mreze u svom Outlook-u kao adresu mail servera imaju podesenu LOKALNU adresu tvog mail servera (npr. 192.168.0.X). A klijenti koji pristupaju preko interneta u Outlook-u imaju STATICKU (javnu) adresu koju si dobio od provajdera, i naravno ostale stvari (user/pass,itd.) koji si ti odredio.



 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?25.01.2007. u 22:47 - pre 209 meseci
Hvala sto si mi se javio..nego..Imam staticku IP adresu..jer to mi je bio i cilj da napravim mail server..Preko kerio webmail-a lepo mogu pristupiti mailu.E sad..kod mene sam probao da otvorim SVE kako windows-ow firewall tako i od Bitdefender-a...I nista..nisam mogao da pristupim sa drugog racunara preko javne mreze (interneta).Da li to znaci da treba da trebam da kontaktiram admina mog provajdera i da mi kazem da treba da mi otvori te portove na mom nalogu???
Znaci u Outlook express-u kod pop3 i smtp servera upisujem cisto staticku adresu bez pop3 i smtp kao prefiksa????
Thx.
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?25.01.2007. u 23:18 - pre 209 meseci
E radi..trebao sam u firewall-u da otvorim..port 995 za skidanje maila,ali mi ni dalje ne radi slanje!!
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.vdial.verat.net.



+52 Profil

icon Re: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?26.01.2007. u 21:55 - pre 209 meseci
Port 995 se koristi za 'POP3 over SSL' (ovo je mnogo bezbedniji POP3 jer ide preko enkriptovane veze, jedna od lepih stvarcica u KMS-u) . Ali ako ti je otvoren samo taj port onda nije ni cudo sto ti ne radi slanje jer prema ovome tvoj mail server moze jedino skinuti poruke od provajdera (ili odakle vec skidas poruke). Ova komunikacija nema nikakve veze sa komunkacijom klijenata sa tvojim serverom.
Dakle, da bi klijent (outlook) mogao da posalje poruku na tvoj SMTP mora biti otvoren i port 25, a da bi mogao da preuzme poruku mora biti otvoren i port 110.
Sto se tice adrese servera kod klijenata, ne trebaju nikakvi prefiksi, samo javna IP adresa.

 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?27.01.2007. u 02:00 - pre 209 meseci
Hvala ti....naisao sam..radi mi ali samo pod SSL portovima odnosno 465 i 995
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?30.01.2007. u 23:57 - pre 209 meseci
Treba mi tvoja pomoc...Naime ovako sa SSL porovima ridi sve ok.Ali ni dalje ne mogu da podesim da radi sa default portovima..(25 i 110).Stvarno ne znam sta je problem.Saljem ti ove 4 slike.Portovi u EXCEPTIONS (Firewall-u) na serveru su otvoreni.Bez obzira na to ne mogu da pristupim mailu!
Dalje..na slici ADVANCED ces videti konekciju "StereoNet AP01 PPPOE-server".Ukoliko nju iscekiram,tada je sve OK.Radi mi..mogu da skinem mail sa interneta!Ali..u roku od 2-10 min puca mi neki service (nesecam se koji) i bit defender mi prijavljuje virus!Znaci ovo nikako nije resenje..Ako u okviru njega cekiram opcije za Pop3 i Smtp, nista se ne desava..ni dalje ne mogu da pritupim mail serveru.Pokusao sam sve moguce kombinacije gore navedenog..i ni onda nisam uspeo.
Bitdefender firewall u svim slucajevima je iskljucen!
E sad..ukoliko u forewall-u pod tab-om Exceptions dodam portove npr za Pop3 da je 111 a ne 110 a za Smtp dodam npr 26 a ne 25,i isto tako podesim Outlook Express ONO RADI SVE OK!Kako i zasto?Totalno mi nejasno!
Ajd mi malo razjasni!
Hvala ti!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
80.93.236.*



+52 Profil

icon Re: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?01.02.2007. u 10:05 - pre 209 meseci
StereoNet AP01 PPPOE-server je konekcija ka tvom provajderu i ona mora biti otvorena na firewall-u. Prema onome sto kazes kada nju otvoris na Advanced sve ispravno radi ali je problem sto se skuca neki servis i Bit Defender prijavljuje virus. Koji je to servis? Jos nesto, koliko znam KMS ima integrisan McAfee modul koji je po defaultu ukljucen. Da li si probao da ga iskljucis privremeno? Mozda ti se ova dva AV-a sukobljavaju.Takodje kazes da i kada ukljucis 111/26 sve radi. Ovo je moguce samo ako si u KMS-u na servisima promenio default portove na 111/26. U sustini nije nikakav problem ako koristis 111/26 ali onda svi klijenti moraju biti podeseni prema tome (ako ne zelis da radis natovanje portova).
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?01.02.2007. u 11:14 - pre 209 meseci
Jbg..kada iskljucim StereoNet AP01 PPPOE-server konekciju tada pukne taj servis..ne znam koji..mogu opet da ga iskljucim ali mi se tada zarazi i registy baza..bar to pokazuje BitDefender nakon skeniranja (manuelnog).Da napomenem, kada se to desi tada mi nestane internet..ali imam i dalje aktivnu konekciju (dva mala monitora) ali nemam internet.Isto tako vise opcija za Windows firewall ne postoji!Samo posle restarta se vraca...stoga kontam da je u pitanju neki servis za firewall.Ako je to neophodno da saznas..probacu opet da iskljucim.Sto se tice portova 26/111,zaboravio sam da napomenem da si u pravu..da,njih sam i u KMS-u podesio da budu na 26/111.E sad meni bi to i odgovaralo..ali meni je citav cilj da pored outlook expresa mogu i da koristim mail klijente na mobilnom telefonu (java).
Sigurno si cuo za FlurryMail.Kod njega nema podesavanja portova..on radi sa default portovima (25/110) kao i 90% java mail klijenata za mob tel.
Npr FlurryMail radi super..sve je OK ali samo kada iscekiram StereoNet AP01 PPPOE-server konekciju (ali tada mi puca servis + ulazi virus).
Probao sam da iskljucim i SpamServer na KMS-u kao i AV u KMS-u..nije se nista desilo.Probao sam i u exceptions-u da dodelim bas mailserver.exe a ne samo portove 25 i 110 ali ni to nije pomoglo.Jedino resenje je potpuno iskljucenje (iscekiranje) StereoNet AP01 PPPOE-server konekcije.
Stoga stvarno ne znam sta da uradim...
I dalje te molim za pomoc...
Thx sto mi pomazes!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Kerio mail server v6.3.x Kako od njega napraviti Pop3 i smtp server?

[ Pregleda: 4976 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.