Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako naci referencu u registrima koja vodi ka fajlu C:\windows\svchost.exe

[es] :: Zaštita :: kako naci referencu u registrima koja vodi ka fajlu C:\windows\svchost.exe

[ Pregleda: 2680 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

carloss
Srbija

Član broj: 38444
Poruke: 72
*.dhcp-pool-zr.sbb.co.yu.



Profil

icon kako naci referencu u registrima koja vodi ka fajlu C:\windows\svchost.exe17.01.2007. u 20:09 - pre 209 meseci
Pokupio sam neki virus koji pri startovanju racunara pokusava da uradi update icq-a (koji ni nemam instaliran), windowsa i druge gluposti, izmedju kojih i brisanje svih ikonica sa desktopa i brisanje svih stavki u listi instaliranih aplikacija u start meniju. Uspeo sam da provalim pomocu ad-aware programa da to radi fajl svchost.exe koji se nalazi u windows direktorijumu c:\windows\svchost.exe

Obrisao sam ga rucno i sad mi pri startovanju racunara javlja kako nema fajla svchost.exe, pa je greska u izvrsenju programa, i treba popraviti to ili izbaciti referencu iz registra. E, sad ja ne mogu nikako da nadjem tu referencu u registru koja poziva taj fajl, postoji masa svchost aktivnih koji su u system32 folderu, ali nijedan key u registrima nema da vodi na ovaj fajl u samom windows folderu. Da li neko zna kako to da otklonim, masa ovih programa za sredjivanje registara mi ne popravlja taj problem.

Ujedno me interesuje, da li ja nekako mogu da vidim sta sve neki svchost.exe fajl pokrece u windowsu, uvek je aktivno po 4-5 ovih fajlova, ali ne pise nigde koje aplikacije ili servise oni pokrecu.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: kako naci referencu u registrima koja vodi ka fajlu C:windowssvchost.exe17.01.2007. u 20:34 - pre 209 meseci
Jesi pokusao sa regedit/edit/find ?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

carloss
Srbija

Član broj: 38444
Poruke: 72
*.dhcp-pool-zr.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: kako naci referencu u registrima koja vodi ka fajlu C:windowssvchost.exe17.01.2007. u 20:44 - pre 209 meseci
pokusao sam, ali nalazi mi samo ka fajlovima svchost u folderu system32, nijedan nema ka tom fajlu u samom folderu windows
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: kako naci referencu u registrima koja vodi ka fajlu C:windowssvchost.exe17.01.2007. u 22:10 - pre 209 meseci
Jesi siguran da nije u pitanju svcchost.exe a ne svchost.exe?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

carloss
Srbija

Član broj: 38444
Poruke: 72
212.200.179.*



Profil

icon Re: kako naci referencu u registrima koja vodi ka fajlu C:windowssvchost.exe18.01.2007. u 09:07 - pre 209 meseci
sigurno je svchost.exe, proverio sam, u ad-aware mi je svaki put javljao pokusaj promene u registrima preko tog fajla, sada ne javlja nista, kad sam ga obrisao, ali mi windows javi tu gresku da fali taj fajl, inace bio je smesten kao hidden fajl u windows folderu.
 
Odgovor na temu

carloss
Srbija

Član broj: 38444
Poruke: 72
*.dhcp-pool-zr.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: kako naci referencu u registrima koja vodi ka fajlu C:windowssvchost.exe18.01.2007. u 17:15 - pre 209 meseci
e, prijatelju ipak si bio u pravu, nije to sto si ti rekao, ali je u pitanju scvhost.exe, neverovatno kakav privid napravi jedno pomereno slovo

hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: kako naci referencu u registrima koja vodi ka fajlu C:\windows\svchost.exe

[ Pregleda: 2680 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.