Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet: late binding >> Interface >> Early binding

[es] :: .NET :: Savet: late binding >> Interface >> Early binding

[ Pregleda: 1743 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
212.200.243.*



+104 Profil

icon Savet: late binding >> Interface >> Early binding23.12.2006. u 01:07 - pre 211 meseci
Nekoliko dana se već mučim da napravim late binding u VB.Net-u i sad sam konačno uspeo. Ovom prilikom bih želeo da čujem da li ovako treba da se radi ili postoji bolje rešenje.

Aplikacija koju pravim treba da se poveže sa jednim ili više DLL-ova koja će vršiti prijem podataka. Kako ne znam koliko će različitih načina imati za prijem podataka (stalno će se dodavati novi način), odlučio sam da svaka klasa za prijem podataka bude u okviru svog DLL-a i da bude "nezavisna". Kako bi sve komponente za prijem imale iste metode, evente i sl u glavnoj aplikaciji sam definisao interfejs koji će koristiti sve te komponente
Code:
Public Interface IMonsoftReceiver
    Event ReceivedEvent(ByVal cReceivedEvent As clsReceivedEvent)
    Event ParsingError(ByVal ReceivedData As String, ByVal ErrorDescription As String)
    Function StartMonitoring() As Long
    Function StopMonitoring() As Long
End Interface


Svaki DLL za prijem podataka će kao referencu imati glavni program i implementiraće taj interfejs i ... to je to.
Code:

    Implements MonSoft.IMonsoftReceiver


Koliko sam shvatio ovo automatski predstavlja early binding (glavna aplikacija zna sve metode od komponente za prijem) iako nisam ubacio referencu ka svim mogućim DLL-ovima. Da li sam dobro shvatio da ovakav način povezivanja ne bi trebalo da ima nikakve efekte na rad aplikacije po pitanju brzine ...

Sad me interesuje da li je ovo dobro ili treba nešto promeniti (npr izbaciti interfejs u novu komponentu i sl.)?

Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Savet: late binding >> Interface >> Early binding23.12.2006. u 09:45 - pre 211 meseci
Msilim da bolje od ovoga http://www.elitesecurity.org/t196063-0#1223974 neces naci na ovom forumu.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Savet: late binding >> Interface >> Early binding

[ Pregleda: 1743 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.