Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da nateram xampp apache (local server) da trazi SSI komande u *.html fajovima

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako da nateram xampp apache (local server) da trazi SSI komande u *.html fajovima

[ Pregleda: 2778 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zagor Te-Nej
Snimanje Gladijatora 2 za Dreamworks

Član broj: 78031
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Kako da nateram xampp apache (local server) da trazi SSI komande u *.html fajovima19.12.2006. u 17:03 - pre 211 meseci
Kako da nateram xampp apache (local server) da trazi SSI komande (server side includes) u *.html fajlovima. Po defaultu on ih trazi samo u *.shtml fajlovima.

Kako da dodam i *.html ekstenziju na listu za pretragu. PHP mi nije struka, pa ne bih da se zezam. Ako neko moze da mi kaze gde je taj konfiguracioni fajl i sta da promenim, bio bih zahvalan.
Ljubazan je bio...
 
Odgovor na temu

alkal
Aleksandar Kalanj
Beograd

Član broj: 7960
Poruke: 26
*.ETF.BG.AC.YU.

Jabber: alkal@elitesecurity.org
Sajt: wapdata.co.cc


Profil

icon Re: Kako da nateram xampp apache (local server) da trazi SSI komande u *.html fajovima19.12.2006. u 17:32 - pre 211 meseci
Konfiguracioni fajl je xampp/apache/conf/httpd.conf
Nađi gde piše
Code:
AddOutputFilter INCLUDES .shtml
u <IfModule> sekciji i dodaj ispod liniju
Code:
AddOutputFilter INCLUDES .html
 
Odgovor na temu

Zagor Te-Nej
Snimanje Gladijatora 2 za Dreamworks

Član broj: 78031
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako da nateram xampp apache (local server) da trazi SSI komande u *.html fajovima19.12.2006. u 18:28 - pre 211 meseci
Hvala na brzom odgovoru.

I sam sam to probao malopre pa nije uspelo. Zato sam i resio da postavim pitanje na forumu.

Cinjenica je da kada promenim ekstenziju html fajlova u shtml sve radi bez problema, ali kada je html ekstenzija, kao sto rekoh onda nece. Treba mi resenje da proradi ssi za html ekstenziju, jer mi je stalno reimenovanje svih fajlova malo luckast posao.

Ima li jos nekih predloga?
Ljubazan je bio...
 
Odgovor na temu

alkal
Aleksandar Kalanj
Beograd

Član broj: 7960
Poruke: 26
147.91.1.*

Jabber: alkal@elitesecurity.org
Sajt: wapdata.co.cc


Profil

icon Re: Kako da nateram xampp apache (local server) da trazi SSI komande u *.html fajovima19.12.2006. u 21:24 - pre 211 meseci
Ne zaboravi da restartuješ Apache server nakon svake izmene.
 
Odgovor na temu

Zagor Te-Nej
Snimanje Gladijatora 2 za Dreamworks

Član broj: 78031
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako da nateram xampp apache (local server) da trazi SSI komande u *.html fajovima20.12.2006. u 01:26 - pre 211 meseci
:) :) :) alkal, hvala ti puno. Eto kad covek misli da je pametan pa trazi razloge neuspeha u apstraktnim stvarima. A ono u stvari resenje je obicna sitnica koja se zaboravlja. Hvala ti jos jednom. Od sada cu restartovati server svakih 5 min cisto iz predostroznosti, haha.
Ljubazan je bio...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako da nateram xampp apache (local server) da trazi SSI komande u *.html fajovima

[ Pregleda: 2778 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.