Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da pristupim mreznom stampacu na SBS mrezi putem WIN98SE

[es] :: Windows mreže :: Kako da pristupim mreznom stampacu na SBS mrezi putem WIN98SE

[ Pregleda: 2272 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Firtz_1979
Nenad Djordjevic
Siemens d.o.o. Beograd
www.siemens.rs
Beograd

Član broj: 65138
Poruke: 32
*.eunet.yu.



+2 Profil

icon Kako da pristupim mreznom stampacu na SBS mrezi putem WIN98SE04.12.2006. u 14:57 - pre 211 meseci
Mreza je bazirana na Windows SBS koji je server i ostali racunari u mrezi su pod WinXP sitemom. Kako je neophodno da softver bude licenciran, da bi firma poslovala bez problema i glavobolje, na mom racunaru je ostao licencirani Win98SE. Elem. Svi oni mogu da pristupe jednom jedinom mreznom stampacu, samo ja ne mogu. Ne znam kako ali prepoznajem mrezu, i vidim sve racunare, ali mi trazi sifru za pristup svakom racunaru, a ne znam kako da nadjem sifru jer je u principu niko i ne zna...

Da li je moguce da je ekipa koja je instalirala mrezu postavila nekakve sifre kojima je ogranicila pristup.. trazi mi sifru za IP$ ili sta god to bilo...

Ja vidim mrezu i vidim racunare ali ne mogu nijednom da pristupim.. Sta uciniti??
Nenad Djordjevic, ing.elektroenergetike
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Kako da pristupim mreznom stampacu na SBS mrezi putem WIN98SE07.12.2006. u 14:22 - pre 211 meseci
Ako želiš samo da pristupiš štampaču, i pretpostavimo da je štampač stvarno mrežni, a ne LPT/USB povezan na drugu mašinu i šerovan, onda instaliraj štampač na Win98 kao mrežni, sa TCP/IP portom. Ne znam baš kako se to radi na Win98, davno sam poslednji put radio na jednom. Ako želiš da ti mašina radi u mreži kao i ostale mašine, mislim da postoji neki klijent koji se sa domen kontrolera instalira na Win98 mašinu, raspitaj se o tome.
 
Odgovor na temu

glober
Centar

Član broj: 55502
Poruke: 33
*.213.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako da pristupim mreznom stampacu na SBS mrezi putem WIN98SE09.12.2006. u 23:45 - pre 211 meseci
Dodaj usera kao sto je i na drugim kompovima i loguj se s njime.
Kuca gori, baba se ceslja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako da pristupim mreznom stampacu na SBS mrezi putem WIN98SE

[ Pregleda: 2272 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.