Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam problem sa umrezavanjem dva racunara i dreambox preko rutera,pomoc molim

[es] :: SOHO Networking :: Imam problem sa umrezavanjem dva racunara i dreambox preko rutera,pomoc molim

[ Pregleda: 4586 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zule2
Zugec Zoran
Pancevo

Član broj: 44417
Poruke: 32
195.252.79.*



Profil

icon Imam problem sa umrezavanjem dva racunara i dreambox preko rutera,pomoc molim27.11.2006. u 14:01 - pre 211 meseci
Cao svima imam problem oko povezivanja tj. umrezavanja dva racunara i dreambox preko rutera da svo troje istovremeno mogu na net i da sa jednog na drugi mozes pristupiti.
Znaci dva racunara sa XP os. i Dreambox 7020. ruter Planet router XRT-401e.izlazak na internet preko wirelles antene sa fiksnom ip.adresom.
Ovo mi je prvo umrezavanje tako da sam potpuni lajk u svemu tome,na racunarima sam dobio izlaz na internet tako sto sam routr podesio na fixed ip.dsl i ubacio podatke za mrezu koju sam imao a mrznu kartu sam prebacio na automatski ip. ali ih nisam uspeo umreziti tj. nemogu pristupiti podacima sa jednog na drugi racunar.
Molim vas ako neko zna kako se to radi da mi ojasni jer stvarno nikada nisam imao dodira sa umrezavanjem.
Neznam niti dali sam dobro podesi izlazak na mrezu tj.router,ima jos podesavanja u routeru ali ne znam kako,molim vas jos jednom pomagajte.
 
Odgovor na temu

zule2
Zugec Zoran
Pancevo

Član broj: 44417
Poruke: 32
195.252.79.*



Profil

icon Re: Imam problem sa umrezavanjem dva racunara i dreambox preko rutera,pomoc molim30.11.2006. u 13:20 - pre 211 meseci
Upravo sam uspeo dreambox da spojim sa ruterom i imam pristup njemu,ali racunare nemogu da spojim nikako sve sam zivo pokusao ali neide,udzem u "my network places i onda i onda kliknem "vieve wourkgroup" pokaze mi drugi racunar ali kada kliknem na njega pojavi mi se poruka " \\ime is not accessible. You might not have premission to use this network resource........." da nepisem sve.
Stvarno ne znam vise sta da radim pa vas molim za pomoc,objasnite mi malo kako da to uradim da imam potpun pristup sa jednog na drugi racunar i obrunuto preko rutera.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Imam problem sa umrezavanjem dva racunara i dreambox preko rutera,pomoc molim30.11.2006. u 17:22 - pre 211 meseci
Da li si prosao kroz Setup small or office windows network wizard? Poteraj na oba racunara i stavi da se kace preko gateway-ja kad te pita.. naravno i enable-uj Sharing na oba.

P.S. WTF is dreambox?!

Edit: jel ovo: http://www.dream-multimedia-tv...rodukte/DM7020_featurelist.php

 
Odgovor na temu

zule2
Zugec Zoran
Pancevo

Član broj: 44417
Poruke: 32
195.252.79.*



Profil

icon Re: Imam problem sa umrezavanjem dva racunara i dreambox preko rutera,pomoc molim30.11.2006. u 18:31 - pre 211 meseci
Prosao sam kroz stup i instalirao ga na oba racunara tj. u samom setupu ti daje opciju da snimis konekciju i instaliras je na drugom racunaru,sve sam to uradio i kao sto sam napisao vidim ih u wourkgroup ali nedobijam pristup sa jednog na drugi racunar.
A sto se tice gateway-ja nije mi dao opciju da nastelujem da se kace preko njega.
Sto se tice dreamboxa kabal me je zezao ali sam to sredio i nastelovao ga bez problema.
 
Odgovor na temu

Templo

Član broj: 115304
Poruke: 7
..1.static.dro.siw.siwnet.net.



Profil

icon Re: Imam problem sa umrezavanjem dva racunara i dreambox preko rutera,pomoc molim02.12.2006. u 10:17 - pre 211 meseci
Je si li aktivirao share na folderima koje hoces dijeliti?
Ako imas XP pro i nemas password (ima neki nacin i bez ali se ne mogu sjetiti kako)
kada logas u XP nece ti share raditi posto trazi isti passw kada se spajas.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Imam problem sa umrezavanjem dva racunara i dreambox preko rutera,pomoc molim

[ Pregleda: 4586 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.