Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASP.NET 2.0 DataSorce control Vs. Pisanje koda u klasi

[es] :: .NET :: ASP.NET :: ASP.NET 2.0 DataSorce control Vs. Pisanje koda u klasi

[ Pregleda: 1862 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
*.divona.net.



+1 Profil

icon ASP.NET 2.0 DataSorce control Vs. Pisanje koda u klasi22.11.2006. u 14:25 - pre 212 meseci
Instalirao sam Visual Studio 2005 i poceo da citam razne tutoriale za ASP.NET 2.0.
Ono sto sam primetio je da svi zvanicni Microsoft i 4GuysFromRolla tutoriali hvale nov nacin rada sa wizardima i DataSource controlama za razliku od pisanja koda u klasi za konekciju i popunjavanje dataseta sto je bilo u ASP.1.0. Navodno iskusni programeri ne vole wizarde jer su prilicno ograniceni ali u novom ASP 2.0 kazu da je ovo prevazidjeno i da se u tri koraka radi ono sto se nekad danima kucalo u kodu.
Voleo bih da cujem vase misljenje o ovome, da li zaista treba preci na rad sa DataSource controlom ili ostati veran starom nacinu rada, pisanju koda za konekcije, select upite, popunjavanje dataseta i ostalo.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: ASP.NET 2.0 DataSorce control Vs. Pisanje koda u klasi23.11.2006. u 09:15 - pre 212 meseci
Moje misljenje je pozitivno.

Desi se da ponekad ne mozes nesto da izvedes tako, i onda odradis na "stari" nacin.
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.dsl.emhril.sbcglobal.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: ASP.NET 2.0 DataSorce control Vs. Pisanje koda u klasi23.11.2006. u 15:45 - pre 212 meseci
Koristi ono sto ti zarsava posao

Ako ti treba nesto brzo i jednostavno upotrebi Datasource i Wizard ako ti treba potpuno kontrola koristi rucno popunjavanje.
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: ASP.NET 2.0 DataSorce control Vs. Pisanje koda u klasi

[ Pregleda: 1862 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.