Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?

[es] :: Linux :: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tihi_20
Bojana Petrovic

Član broj: 5904
Poruke: 70
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?14.11.2006. u 16:54 - pre 212 meseci
Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji iz SuSE Linux-a?
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?14.11.2006. u 17:42 - pre 212 meseci
Prvo treba da vidiš koja je po redu windows particija (i na kom disku ako imaš više diskova). Otkucaj "fdisk -l" kao root da dobiješ spisak svih particija. Ako je u pitanju prva particija na primary master disku, to će biti hda1.

Onda napraviš tačku montiranja (mount point):

Code:
# mkdir -p /mnt/win


Na kraju ubaci sledeću liniju u /etc/fstab:

Code:
/dev/hda1       /mnt/win           ntfs     ro              0    0


Posle toga možeš montirati particiju sa "mount /mnt/win", a posle reboot-a to će se desiti automatski.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?14.11.2006. u 17:44 - pre 212 meseci
Kako windows particiji? FAT32 ili NTFS?
Na FAT32 je moguc upis, a sto se tice NTFS imas par fora, pretrazi forum naci ces odgovor, medjutim niko ti ne garantuje da ti se nece nesto desiti na istoj particiji, ostetiti i sl. Mislim da su ti projekti jos uvijek u razvoju, neka me neko ispravi ako se ne varam?

Marko, on/a trazi upis a ne citanje.
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?14.11.2006. u 17:45 - pre 212 meseci
Predpostavljam da je u pitanju NTFS particija.... Pogledaj sledecu temu:

http://www.elitesecurity.org/p1216553
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
*.suonline.net.



+10 Profil

icon Re: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?14.11.2006. u 18:11 - pre 212 meseci
prebaci u FAT32 i resio si problem ovo sa NTFS-om je nesigurno kao sto je napisano u prethodnom topicu.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?14.11.2006. u 18:13 - pre 212 meseci
Može Linux da piše po NTFS particijama, al' to stvarno nije preporučljivo, pa je zato na većini distribucija onemogućeno da se to radi.
Bolje napravi jednu FAT32 particiju (na nju Linux može da piše bez problema), pa preko nje deli datoteke s Windowsom.
 
Odgovor na temu

B4lt4z4r
c0d3Error T34m

Član broj: 72810
Poruke: 309
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?16.11.2006. u 08:48 - pre 212 meseci
Meni su takodje preporucivali ntfs-3g,ali nisam hteo da se igram sa sudbinom pa sam ceo hard prebacio u ext3 i vise nemam ni windowsa ni ntfs!
A preporucio bi ti da napravis jednu particiju u fat32 da ti bude deljena particija izmedju linuxa i xp-a!
Tako sam ja radio dok nisam presao nacisto na linux..

I was born smart but education ruined me!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?16.11.2006. u 11:14 - pre 212 meseci
Najjednostavnije ti je da napravis jednu fat32 particiju koja ce biti vidljiva i iz Win-a i koju mozes da koristis rw bez problema...
Postoji ntfs-3g modul koji omogucava rw podrsku za ntfs i kazu ljudi da nema problema,mada je to jos uvek u testing fazi,pa ne mozes biti nikako siguran sto je lepo i naglaseno u readme-ju....
Inace,sve dostupne particije mozes u SuSE-u da namestis i preko yast-a,ako te odbija rad u konzoli....
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Comrade

Član broj: 30466
Poruke: 306
*.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?16.11.2006. u 15:02 - pre 212 meseci
Prekompajliraj kernel sa podrskom za pisanje po NTFS-u. Ima dosta tema o tome sto na elitesecurity-u sto na celom netu.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?16.11.2006. u 15:51 - pre 212 meseci
Ma kakvo crno kompajliranje...
Covek koristi SuSE i rw podrsku za ntfs ima vec sigurno u samom kernelu koji dolazi uz SuSE(iako pored te stavke stoji experimetal/dangerous)
Napravi lepo fat 32 particiju i nema da boli glava-jeste da ce mu ntfs particije biti ro,ali moze komotno sa njih da slusa muziku i gleda filmove iz linuxa,a i dosta drugog...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako omoguciti upis u fajlove na Windows particiji?

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.