Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?

[ Pregleda: 6238 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

O_D_E_Z
edo medo
Split

Član broj: 6881
Poruke: 92
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?19.05.2003. u 16:08 - pre 253 meseci
Zanima me ako znamo neciju ip adresu (toga providera tocnije servera) u brojcanom obliku tipa 234.123.444.444
i sl. kako mozemo saznati njegovu geografsku lokaciju (zemlju u kojoj se nalazi ili ako se moze cak dobiti adresa)
Zanima me zbog anonimnih proxy-a i sl. kako mogu sazanti gdje se nalaze !?
Mislim da je postojao nekakvi program Traceroute ili tko nesto ali me isto tako zanima po kojem principu bi takav program radio !!!!
Hvala unaprijed!
:)
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?19.05.2003. u 16:14 - pre 253 meseci
ako je već proxy anoniman, onda nikako..

ako nije, onda imaš neke hedere (zaboravih koje, valjda X-FORWARDED-FOR: ili slično) koji prenose ip adresu, koju posle možeš da ispitaš u nekoj svojoj ili online ip2country bazi..

recimo www.ip2country.com ;)


(za tačnu adresu zaboravi u startu, čak budi srećan ako dobiješ zemlju, a kamoli grad)

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?19.05.2003. u 17:12 - pre 253 meseci
Zombie, mislim da on želi da sazna lokaciju PROXY servera, ne onoga ko koristi anon proxy.

Probaj visualroute.visualware.com, odličan software. :)
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?19.05.2003. u 18:40 - pre 253 meseci
moguće, ali to je glupo ako to hoće.. pa taj koji koristi taj proxy može biti na drugom kraju sveta..
 
Odgovor na temu

zulleyu

Član broj: 13283
Poruke: 5
211.47.185.*

ICQ: 115858289


Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?30.10.2003. u 11:40 - pre 248 meseci
Visualroute to odlicno odradjuje.
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?30.10.2003. u 11:52 - pre 248 meseci
CIA ima bazu podataka o geografskim položajima pojedinih rutera.
Deo te baze je javno dostupan kroz razne komercijalne programe.

npr
http://www.geobytes.com/GeoNetMap.htm

google pa [route ip "geographic location"] search
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

O_D_E_Z
edo medo
Split

Član broj: 6881
Poruke: 92
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?30.10.2003. u 12:56 - pre 248 meseci
Ako je proxy anon. nikako?? Pa mora da se ispise nekakav IP !
Postoji nekakva regulativa sta se toga tice valjda ???
A ako se sazna lokacija PROXY servera moze da se vidi ko je i kada na njega bio spojen (tj odakle) Pa ako se neko povezao "lancano" preko vise servera, tragove je morao da ostavlja u obliku IP-a !!?? Posto svi loginovi moraju da se cuvaju oderdjeno vrijeme (ili negdje ne moraju? ne znam tocno!) u vecini zemalja ! Moze se doc do izvora (originalnog IP sto ti ga dodjeli provider!) ??????????????
*Ako se pak u nekim zemljama (kojim ??)u kojima ne treba da cuvaju loginovi (nije to zakonski obuhvaceno) vec se brisu dnevno ili ne znam kako ! Dali su to takozvani ANON. proxy-i, i koliko to moze da bude istina ??? Tj nema garancije da vas nisu logirali ???? Ili ima ???

A sto se tice lokacija servera (Proxy-a)...Dali svaki server prikljucen na mrezu svih mreza mora da se nekako prijavi ?? (adresa...informacije...isl. ??) Ili pak nemora pa svatko moze da prikljuci nesto kod kuce ili gdjebilo? Ali opet ako je hipotetski taj server kod kuce "izlaz vani" mu predstavlja njegov ISP i dodjeluje IP itd...
Onda opet u nekoj database (nekog ko moze sve to da plati) ima sve IP od svih providera !!?? I taj neko uvidom u databse doticnog ISP-a njihove database-ove IP-a (real time ili naknadno) mogu da omogucu direktno lociranje nekog tko je on-line (real time) ili preko logova ????

jos nesto ...dali IP (brojevi) su nekako standardizirani vjerajatno jesu ....? Pa dali se iz njih mogu iscitati neke osnovne informacije?? Tipa svaka zemlja ima svoju pocetnu kombinaciju brojeva ili kako vec ???

Kako to sve skupa funkcionira ???
:)
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?06.11.2003. u 17:11 - pre 248 meseci
Postovani,

ako ste na Unix slicnom sistemu, dovoljno je instalirati program "whois" (u vecini
slucajeva je vec instaliran) i napisati:

whois xxx.xxx.xxx.xxx

I onda dobivate kojoj organizaciji je dodijeljen taj IP broj. U vecini slucajeva odmah se vidi adresa, kontakt telefon i zemlja i drzava gdje se IP broj nalazi.

Ako taj IP broj ima dodijeljeni domen, onda sa naredbom:

host xxx.xxx.xxx.xxx.

dobivate i domen te IP adrese i mozete da pristupite sa brauzerom.


DN
--
E-mail: http://www.thetaworld.net/contact
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?06.11.2003. u 19:01 - pre 248 meseci
Hmm, uporedi podatke dobijene sa whois
www.network-tools.com
sa podacima iz baze
h t t p : / / w w w . c i a . g o v / c i a / p u b l i c a t i o n s / f a c t b o o k /
koje koristi
http://www.geobytes.com/iplocator.htm

Citat:

Why does your data differ from the WHOIS data?
The purpose of the WHOIS data is to identify the entity (person or company) to which a block of addresses have been delegated. It is essentially an ISP Map, rather than an IP Address Map. While the granularity of the Geobytes map, is that of a single subnet - placing each subnet individually within the geographic area that it services, the WHOIS data has a granularity of "company" (or ISP), placing all subnets "allocated" to a given ISP in the same geographic location. Compounding the problem further, the large and successful ISP's that carry the bulk of the Internet's traffic tend to service wide geographic areas. Given these points and the fact that the WHOIS data will locate all of an ISP's address space to the same city, then it is difficult to see how the WHOIS data, even if it was kept up to date, could be geographically accurate.







#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

srbinxp

Član broj: 16278
Poruke: 101
*.teol.net



Profil

icon a jel može da pogriješi?08.09.2004. u 01:13 - pre 238 meseci
http://www.geobytes.com/iplocator.htm

a jel može da pogriješi u određivanju grada?
 
Odgovor na temu

srbinxp

Član broj: 16278
Poruke: 101
*.teol.net



Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?08.09.2004. u 10:24 - pre 238 meseci
E sad mene zanima,
ako ja u taj sajt za detektovanje zemlje i grada ukucam IP koji je neko načinio lažnim,dobiću lažnu geografsku lokaciju dotičnog?

Da li može da se ide lančano pa da se sazna prava lokacija?
 
Odgovor na temu

O_D_E_Z
edo medo
Split

Član broj: 6881
Poruke: 92
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?12.10.2004. u 18:28 - pre 236 meseci
Godina dana i nista pametno da se kaze !!!
Aj evo nastavljamo trend !!!
Proxy anoniman - tj nedaje "headere" tj ne otkriva ama bas nista o korisniku koji se spaja preko njega ? DA ili NE ?
WHO is xxx.xxx.xxx.xxx npr da je 193.198.137.133 ovo je neki IP koji san upisa u vec spomenute "free" trace alate u obliku WEB formulara i neki kao zasebni programi Traceroute ili NeoTrace u McAfee Firewall-u itd ....
Dobija san naravno Croatia-Rijeka -to je pretpostavljan najdublje sto se moglo ici je grad Rijeka je moj (FIZICKI) "connection" to the WWW ...internet itd ...Tj tamo je neka "debela zica" sta mene i meni slicen spaja s ostatkom Europe i svijeta !!!
E sad ovih prvih sest brojeva - 193.198.xxx.xxx se nikad ne mjenja dok kad sam na Carnet-u !....?
A sta se ovih prvih sest tice - 193.198.xxx.xxx Jeli su te brojeve dogovorno odredili neki xy ljudi da se zna ko pije a ko placa na internetu ? Pa bi to znacilo da prvih sest brojeva u IP adresi uglavnom odgovaraju mnogobrojnim davateljima ISP usluga diljem svijeta !!??? Dali je taj database javno dostupan i gdje ?
Jeli ostalih sest znamenki dodjeljuje Carnet "interno" tj svojim internim korisnicima ! Dali ostalih sest znamenki takodjer (a vjerujem da je tako) idu nekakvim redom pa recimo xxx.xxx.127.xxx dodjeljuju za konekcije iz recimo Split-a..
Naravno CarNet svaki DialUp na neki od njihovih Tel.Br. ( i automatsko dodjeljivanje IP-a u xx.xx vrijem i na xx.xx.xxx datum) LOGIRAJU. Pa tako znaju ko je sto (ako je) kad i gdje neko nesto ........ nekome!!!!
Ako je ovo gore iznjeto manje vise tocno ...dali znaci da neka osoba xy u USA recimo samim logiranjem IP adrese najvise moze da izvuce ZEMLJU iz koje je netko bio conectiran (Jer grad kojikoji dobijemo nije geografska lokacija osobe koji je IP "uhvacen" , vec lokalitet sa kojeg ISP ima konekciju s ostatkom svijeta - to dodje kao neka virtualna granica !)
Sve vise od toga doticna osoba iz USA koju zanima IP nekog tamo na balkanu u Hr. morala bi da potrazi u arhivi logova (ili kako li se to vec zove) CarNet-a To je vjerovatno dostupno 24h "on-line" - pojedincima (xy - osobama)
E sad dolazi ono najzanimljivije - Administracija :)
Ti tipovi recimo (hipotetski) iz USA kazu da je ta i ta osoba radilal neka illegal sranja tad i tad (recimo slala spam ili tako nesto u tom rangu prekrsaja) ili sta ti ja znam imala povecu kolekciju MP3-ca i djelila ih putem P2P mreze (za to su vec poceli osudjivati u USA) Dali ce ovi iz CarNet-a (ili nekog drugog stranog ISP) da im daju sve crno na bijelo ???? Pa Da reci ce neki zasto ne ..ako je radio ono sto se nesmije ...!!! Ali zasto onda to ovi iz CarNeta (i drugih ISP-a )to ne rade ? Nego tu i tamo se procuje nesto ...ali ako se desilo stvarno nesto vece tipa: neko pustio neki virus koji je zagusio tamo njima promet ili neko hacknu nesto i zasro, pa eto milijunski gubitci vec ionako osiromasene amerike!!!!!
Kad malo bolje razmislim .....sve kontroliraju ...SVE
Razmisljam hipotetski kako npr. da je stavit neki tamo neki WAREZ server recimo u Sjevernu Koreju pa nek ljudi dawnload-aju filmove i igrice ..sta nek uzivaju nece niko propast sljedeca misao mi je da koliko bi to trajalo ? :) Pa vjerojatno dok ja ne cujem za to (tj. dok ne uzme maha) A onda sec ....nema vise
Slicno je i s proxy-ima pretpostavljam
:)
 
Odgovor na temu

O_D_E_Z
edo medo
Split

Član broj: 6881
Poruke: 92
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?12.10.2004. u 18:39 - pre 236 meseci
E koliko sam se razbaca po ovome (ko djubrivo po vinogradu) ...evo bar da Srbinuxp odgovorim ....
koliko znan (malo)
Citat:

E sad mene zanima,
ako ja u taj sajt za detektovanje zemlje i grada ukucam IP koji je neko načinio lažnim,dobiću lažnu geografsku lokaciju dotičnog?

Nerazumin pojasni ovo - nacinio laznim ???
Mislis da ukucas neke nasumicne brojeve ?
Pa vjerojatno se moze desit ovo :
1- ili ce ti izbacit da ne postoji,da je ne moze nac ili da je kriva IP ili u tom stiliu
2-tocno dobices nasumice (ako si pogodio) laznu geografskui lokaciju nekog (pitaj boga) koga
Citat:

Da li može da se ide lančano pa da se sazna prava lokacija?

Ako mislis na otkrivanje nekog ko je koristio vise proxy-a i povezao se lancano s njima ...moze da se nadje ...zasto nebi moglo....
Osim naravno ako neki od proxy-a u lancu uopce ne snima i ne logira spajanja izvrsena na sebe tj. ne memorira nista !!!
Ako postoji takav nekakv sistem na tom principu dajte ljudi kazite !!!
Od mene toliko ...da ne popujen vise !!!
:)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?12.10.2004. u 18:43 - pre 236 meseci
Kao prvo, 123.234.444.444 nije validna IP adresa, to se vidi sa kilometar... Znam da si samo hteo da daš primer, ali si se - ispalio.

Zatim to da li ćeš dobiti tačnu lokaciju zavisi od MNOGO faktora, jedan od njih je koliko je sveža baza.

I, naravno, ukoliko koristiš anon proxy (i držiš Javu isključenu), server na koji si se konektovao NE MOŽE saznati tvoju stvarnu IP adresu bez kontaktiranja management-a proxy servera, a za to im treba DEBEO razlog.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

O_D_E_Z
edo medo
Split

Član broj: 6881
Poruke: 92
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?12.10.2004. u 23:46 - pre 236 meseci
123.234.444.444 - to je bilo u pocetku bas i nisam bio upucen toliko u ovo !
Znas ono- prvi macici se u vodu bacaju :)
Citat:

Zatim to da li ćeš dobiti tačnu lokaciju zavisi od MNOGO faktora, jedan od njih je koliko je sveža baza.

Dobro aj ...navedi par drugih faktora !!???
A dali se te baze podataka negdje mogu skinuti ? (za implementaciju u programe i sl. ??) Vjerovatno mogu !!! (gdje) I dali su free ?
Citat:

....NE MOŽE saznati tvoju stvarnu IP adresu bez kontaktiranja management-a proxy servera, a za to im treba DEBEO razlog.

Pod kontaktiranje pretpostavljam da mislis na dobivanje log file-ova sa ...nekog... servera...tj. da za to treba DEBELI razlog.
Ako si voljan definiraj mi DEBELI razlog !!!
:)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?13.10.2004. u 00:06 - pre 236 meseci
Drugi faktori? Pa, na primer veličina baze (tj da li im je neki opseg promako), način dodeljivanja IP adresa (koji uopšte ne mora da bude po geografskom principu), NAT-ovanje, itd itd.
Ne verujem da se te baze mogu skinuti free, mada potraži, možda i nađeš...

Debeo razlog? Pa, valjda terorizam ili nešto slično. Za manje razloge ne verujem da bi tražili log fajlove.

Mada, čuo sam da je bio slučaj da je na Usenet-u neka žena post-ovala oproštajnu poruku i rekla da će izvršiti samoubistvo. Policija kontaktirala provajdera, dobila adresu i spasili su je... Sad, da je koristila proxy možda bi čak i log fajlove tražili.

Poenta je u tome što bi im trebao sudski nalog da dobiju log fajlove.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Zanima me kako da se otkrije lokacija Proxya preko njegovog IP koji daje ili kako vec se moze !?

[ Pregleda: 6238 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.