Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?

[es] :: Elektronika :: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?

[ Pregleda: 8495 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?08.11.2006. u 10:32 - pre 212 meseci
Poznato mi je, da postoje razne paste za poboljsanje prelaska toplote sa jednog tela na drugo - za procesore, razne druge cipove i slicno.

Mene zanima, da li postoji nesto slicno da se premazu 2 kontaktne povrsine, koje nisu bas idealno glatke a trazi se sto bolji prelazak struje. Nesto eksperimentisem sa kontaktima koji nisu direktno stegnuti srafovima nego su izmedju srafa i kontakta federi, pa bih zato tom nepoznatom mascu / pastom premazao kontakte da sto bolje provode struju.

Ako postoji, molio bih na PP komercijalne detalje - naziv i gde moze da se kupi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?08.11.2006. u 10:46 - pre 212 meseci
Možda grafitna mast?
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?08.11.2006. u 11:08 - pre 212 meseci
nema te paste koja ce da poboljsa metal-metal kontakt.
da bi takva imala efekta trebala bi u tom svom stanju da ima ili istu ili bolju provodljivost od metala a to je malko teze.
(sto li me ovo pitanje podseca na kontakte tlacne sklopke, pitam se..)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?08.11.2006. u 11:34 - pre 212 meseci
Citat:
guja011: nema te paste koja ce da poboljsa metal-metal kontakt.
da bi takva imala efekta trebala bi u tom svom stanju da ima ili istu ili bolju provodljivost od metala a to je malko teze.
(sto li me ovo pitanje podseca na kontakte tlacne sklopke, pitam se..)


Hvala za odgovor. Ponekad koristim grafitnu olovku, kojom predjem par puta neke delove koji su upareni (utikac, uticnica) pogotovu dok su novi i jos imaju tu i tamo neku ostru ivicu od izrade, pa zapinju, to smatram kao neko podmazivanje, koje, bar se nadam, ne smanjuje drasticno elektroprovodljivost.

Par minuta nakon sto sam teska srca postavio ovu temu, primetih jednu drugu, slicnu - navodno postoji neka pasta za krpljenje grejaca stakala na automobilima - prekine ti se nit, a ti tom pastom valjda to zakrpis? Nikad do sad cuo, a ljudi na toj temi pricaju da to ima recimo firma Loctite. Kakva je to pasta? Meni licno ne bi smetalo ni da mi se kontakti zalepe ("zavare"), samo ako ce dobro struja da prolazi, jer se radi o fiksnim kontaktima, nije sklopka on/off.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.internet.krstarica.net.



+4 Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?08.11.2006. u 13:15 - pre 212 meseci
Ja sam jednom koristio pastu za krpljenje grejača zadnjeg stakla ali to su zvali tečno srebro i bilo je strava skupo ( čini mi se par grama oko 15dem ). Ali zato dobro se lepi i dobro provodi struju. Samo ne pitaj gde sam uzeo.
pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?08.11.2006. u 14:37 - pre 212 meseci
Citat:
vranjin: Ja sam jednom koristio pastu za krpljenje grejača zadnjeg stakla ali to su zvali tečno srebro i bilo je strava skupo ( čini mi se par grama oko 15dem ). Ali zato dobro se lepi i dobro provodi struju. Samo ne pitaj gde sam uzeo.
pozdrav

Time smo se priblizili pojmu hladno zavarivanje, sto sam nekad negde cuo. Zvuci mi zanimljivo za moju namenu, jos cu se raspitivati, a mozda ce mi momci i na onoj temi jos nesto reci. Hvala!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?08.11.2006. u 15:40 - pre 212 meseci
nije to neka nauka. ko sto si rekao, pasta sa provodnim prahom kao puniocem i sredstvo za vezivanje. e, sad da bi to dobro radilo pored onog famoznog o cistim i odmascenim povrsinama, ima i sledece: pasta se mora lepo promesati da se ujednaci, i kada se nanese pozeljno je gde je moguce naravno zapecanje jer se time dobije daleko bolja provodljivost (tacnije vezivo ocvrsne kao jako homogeno i tanko medju zrncima praha).
cak i tretman sa fenom i toplim vazduhom znacajno poboljsava provodnost u odnosu na susenje paste na sobnoj temperaturi. e, sad posto je srebro u pitanju, ne moz za dzabe.
 
Odgovor na temu

milosbeli
milos stojanovic
BG

Član broj: 120733
Poruke: 9
194.106.187.*



Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?10.11.2006. u 11:19 - pre 212 meseci
ako ta dva dela izmedju kojih hoces da poboljsas kontakt nisu u kontaktu sa vodom onda probaj sa kontakt sprejom. ne znam tacno koja mu je oznaka ali odes recimo u radio klub i kod njih trazis kontakt sprej. koristi se u elektronici pa mozes da probas mozda ti bude od koristi. boca je 250ml i nije nesto skupa, oko 600 din (barem bila).
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?10.11.2006. u 19:56 - pre 212 meseci
Opet pronalazak "rupa na saksiji".

Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?12.11.2006. u 16:11 - pre 212 meseci
Nasao sam. U katalogu jedne od prodavnica elektronike u Beogradu, jednostavno pise: "Lepak, elektricni, srebro, 3 grama, 1.600 dinara" - ocigledno da je to to, taj "hladni zavarivac" za kontakte.

Znaci - ocistim, malo namazem, stegnem - veciti spoj, ko zavareno u fabrici?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.ptt.yu.



+128 Profil

icon Re: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?12.11.2006. u 16:36 - pre 212 meseci
Citat:
tdjokic: Nasao sam. U katalogu jedne od prodavnica elektronike u Beogradu, jednostavno pise: "Lepak, elektricni, srebro, 3 grama, 1.600 dinara" - ocigledno da je to to, taj "hladni zavarivac" za kontakte.

Znaci - ocistim, malo namazem, stegnem - veciti spoj, ko zavareno u fabrici?


alo bre, to j provodni lepak baziran na prethodnom opisu a ne super lepak usto i superprovodan.
nijedan lepak ne može da se poredi sa "zavareno ko u fabrici". var je spoj i mehanički i električni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Da li postoji mast za poboljsanje ELEKTROPROVODLJIVOSTI?

[ Pregleda: 8495 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.