Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko ima semu ili neko pomagalo za taj pojacivac

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Da li neko ima semu ili neko pomagalo za taj pojacivac

[ Pregleda: 2922 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ddrnikola
nikola dr

Član broj: 113782
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Da li neko ima semu ili neko pomagalo za taj pojacivac05.11.2006. u 16:35 - pre 212 meseci
Naime nabavio sam neki cuveni risiver EI HSR 48. Medjutim crkao mu je risiver ali pojacalo radi. Baja koji mi ga je dao rece da pojacalo radi. Ja sada hocu da napravim pojacalo od njegovih elemenata. Za sada sam skoro sve nasao ali nisam nasao + kraj od zvucnika i da li ono radi na +- 35v posto mu oba minusa i oba plusa sa napajanja idu na obe plocice a na napajanju ima +- 35v a nije prepravljano. Da li neko ima semu ili neko pomagalo za taj pojacivac? Inace pojacivacki elementi su MJE 3055.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Da li neko ima semu ili neko pomagalo za taj pojacivac06.11.2006. u 09:33 - pre 212 meseci
hsr48 ima jednostruko napajanje pojačala a time i na zvučničkom izlazu elektrolit od čini mi se 2200 mikrofarada. sa njega ide izlaz (ukoliko ne ide prvo na džek za slušalice).
ako mu pojačala rade šta ima da sad prepravljaš osim zamene bajatih elektrolita?
inače je ceo risiver simpatičan kada radi, ali kad zeza, onda mu je popravka jednostavno neisplativa.
 
Odgovor na temu

ddrnikola
nikola dr

Član broj: 113782
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li neko ima semu ili neko pomagalo za taj pojacivac10.11.2006. u 22:30 - pre 212 meseci
e hvala ti puno to sam i predpostavio da ide sa elektrolita +.
Pojacalo je ortaku ispalo pa se odlomio deo (a inace je od drveta), pa je zaliveno kao nekim dzemom. Sve u svemu bljak a nabavio sam tri puta manju kutiju tako da ce biti extra.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Da li neko ima semu ili neko pomagalo za taj pojacivac

[ Pregleda: 2922 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.