Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?

[es] :: BSD :: FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?

[ Pregleda: 5126 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

originall

Član broj: 94173
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?28.10.2006. u 19:47 - pre 211 meseci
Neću da instaliram FreeBSD a hoću da ga naučim, pa mi ostaje Live CD.
Šta da izaberem: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto drugo.

Neko je ostavio link za review Live BSD distribucija na distrowatch.com, pročitao sam ga,
U nekoj perspektivi FreeBSD me zanima uglavnom kao web server. Nebih uzeo Frenzy pošto
je optimizovan za administrativne poslove. Sad bi mi više odgovaralo nešto "opštije".
If you are going through hell, keep going. - Winston Churchill
 
Odgovor na temu

Rehash
Marko Milenovic
System administrator
Beograd

Član broj: 91952
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: nightweaver@geekchix.org
ICQ: 64130037
Sajt: www.bsd-srbija.org


Profil

icon Re: FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?29.10.2006. u 20:49 - pre 211 meseci
FreeSBIE je moja preporuka. Ali ako zelis da ucis FreeBSD onda je daleko smislenije da isti instaliras pa da zaista vidis kako radi.;)
There's no problem so large it can't be solved by killing the user off, deleting their files, closing their account and reporting their REAL earnings to the IRS
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?30.10.2006. u 10:12 - pre 211 meseci
Citat:
Rehash: Ali ako zelis da ucis FreeBSD onda je daleko smislenije da isti instaliras pa da zaista vidis kako radi.;)

Slazem se. Pa Live se i prave za one koji NE ZELE mnogo da uce.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?30.10.2006. u 11:37 - pre 211 meseci
Ja sam juče instalirao FreeBSD 6.1, malo je bilo problema sa particionisanjem, tj. nisam bio ukapirao kako on vidi particije ali je sve prošlo bez problema, instalirao User-X verziju, KDE, podesio Xorg itd... samo mi ostaje jedno nejasno, šta je kod freeBSD-a ono što je na Linux-u SU, jer meni izbacuje grešku kad pokušavam da se logujem kao root, a iz KDE-a ladno podešavam sve kao da sam root a ustvari sam logovan kao običan user?
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?30.10.2006. u 12:09 - pre 211 meseci
pogledaj u kojoj ti je grupi user. Treba da ti bude u wheel da bi mogao da se loguješ kao administrator...
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?30.10.2006. u 14:24 - pre 211 meseci
Najbolje ti je da nabaviš neki P1 pa da na njega instaliraš FreeBSD. Preko LiveCD-a nećeš mnogo naučiti.
 
Odgovor na temu

originall

Član broj: 94173
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?01.11.2006. u 10:23 - pre 211 meseci
OK, hvala na odgovorima.
Skinuo sam FreeSBIE, prepoznao je sav hardwer i manje više sve radi kako treba.

Jedino mi se 2 puta desilo da nakon korištenja FreeSBIE-ja, XP zamrzne prilikom učitavanja.
Nisam radio ništa posebno samo sam ga malo razgledao. Ne tako davno bio sam instalirao
FreeBSD 6.1 uz XP, pa poslije kad sam radio reinstalaciju XP-a Partition Magic mi javljao
neke greška na HDD, ali sam onda pustio XP instalaciju da sama odradi sve i nije bilo nikakvih
problema. Jedino me malo strah da ne zajebem HDD neznanjem. Koliko je taj strah opravdan?

Slažem se sa vama da je daleko bolje instalirati FreeBSD, ali trenutno ne mogu, radim na
starijem laptopu sa 20GB HDD konstatno fuliranih (da, znam vrijeme je za novu mašinu),
imam neku staru PII, kad nađem vremena osposobiću je, a do tada mi je trebalo nešto
onako za prvu pomoć da me posluži 1-2 mjeseca.
If you are going through hell, keep going. - Winston Churchill
 
Odgovor na temu

BURA
Zg

Član broj: 20574
Poruke: 103
213.147.109.*

Sajt: www.ptice.net


Profil

icon Re: FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?08.01.2007. u 12:07 - pre 209 meseci
Probaj s virtualnom mašinom... ne možeš ništa zeznuti.
Gdje god možeš posadi drvo...
gdje je drvo doći će i PTICE
 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: FreeBSD LIve CD: FreeSBIE, FreeBSD LiveCD ili nešto treće?

[ Pregleda: 5126 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.