Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[EXCEL] Izdvajanje podataka za odredjenog radnika ili datum

[es] :: Office :: Excel :: [EXCEL] Izdvajanje podataka za odredjenog radnika ili datum

[ Pregleda: 5029 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon [EXCEL] Izdvajanje podataka za odredjenog radnika ili datum24.10.2006. u 02:23 - pre 213 meseci
Imam tabelu sa 4 kolone (Posao, Aktivnost, Radnik i Datum) i gomilom redova (svi podaci su tekstualni). Ono sto mi je potrebno je da zadam komandu da mi izbaci podatke samo za odredjenog radnika ili odredjeni datum, znaci da prekopira ceo red ako u koloni recimo C vidi ime Alex ili u koloni D vidi datum 10/25. Jako mi je hitno pa ako mozete, pomagajte.
 
Odgovor na temu

crade
Srbija

Član broj: 79038
Poruke: 61
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: [EXCEL] Izdvajanje podataka za odredjenog radnika ili datum24.10.2006. u 07:03 - pre 213 meseci
Najjednostavnije: upotrebi excelovu alatku: Data/Filter/AutoFilter...
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: [EXCEL] Izdvajanje podataka za odredjenog radnika ili datum24.10.2006. u 12:12 - pre 213 meseci
Probala sam vec to ali redovi nisu iste velicine, negde su spojena po dva ili tri reda i cine jednu celiju tako da je to u postojecoj tabeli neizvodljivo. Samo da napomenem da sam probala sva jednostavna resenja misleci da brzo resim problem ali su mi zakomplikovali zivot, ocigledno.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [EXCEL] Izdvajanje podataka za odredjenog radnika ili datum27.10.2006. u 14:21 - pre 212 meseci
Da bi iskoristila funkcionalnosti koje Excel nudi mislim da ćeš kad tad morati da središ te podatke - pa onda bolje što pre. Ponovo razdvoj mergovane ćelije, tako da dobiješ regularno popunjenu listu - bez spojenih ćelija, bez praznih redova/ćelihj ili subtotala, pa će sve biti mnogo lakše.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: [EXCEL] Izdvajanje podataka za odredjenog radnika ili datum27.10.2006. u 14:59 - pre 212 meseci
Jos lakse bi bilo ako bi mogla da koristis Access umesto Excel-a. Baze podata sluze upravo tome da vrsis takve selekcije.
Ako nemas podrebe za ostalim funkcionalnostima Excel-a, razmisli o Access-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [EXCEL] Izdvajanje podataka za odredjenog radnika ili datum

[ Pregleda: 5029 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.