Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl i izrada tabovanog web browser-a

[es] :: Visual Basic 6 :: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl i izrada tabovanog web browser-a

[ Pregleda: 2876 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl i izrada tabovanog web browser-a23.10.2006. u 22:08 - pre 213 meseci
Da li neko zna kako pristupiti odabranom tabu u kontroli TabControl. Znam da se tabovi mogu dodati koriscenjem naredbi:
Code:
TabControl1.addtab "prvi tab"
TabControl1.addtab "drugi tab"
, ali ne znam kako da omogucim da se pri odabiru nekog od tabova nesto desi. npr. ako je selektovan prvi tab, da se otstampa jedna poruka, a ako se odabere drugi da se otstampa druga poruka.

[Ovu poruku je menjao wlada88 dana 27.10.2006. u 13:27 GMT+1]
WLADDA88
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl23.10.2006. u 23:11 - pre 213 meseci
Neces verovati - Click dogadjaj! Evo ti malo koda, pa proucavaj.

Code:

Private Sub SSTab1_Click(PreviousTab As Integer)
   
   If SSTab1.Tab = 0 Then
      MsgBox "Izabrali ste prvi tab, pod nazivom " & SSTab1.TabCaption(SSTab1.Tab)
   Else
      MsgBox "Izabrali ste tab pod rednim brojem " & (SSTab1.Tab + 1) & ", pod nazivom " & SSTab1.TabCaption(SSTab1.Tab)
   End If
   
   MsgBox "Prethodno izabran tab se zvao " & SSTab1.TabCaption(PreviousTab)
   
End Sub

Naravno, sve ovo ako mislimo na Microsoft Tab Control, a ne na Microsoft TabStrip Control.
 
Odgovor na temu

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon Re: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl24.10.2006. u 13:41 - pre 213 meseci
Hvala na pomoci, ovaj kod radi, ali bih takodje voleo da znam i kako to funkcionise na CCTab (TabControl) kontroli posto bi mi ona vise odgovarala za neke moje projekte.
Znam da se tabovi mogu dodati koriscenjem naredbi:
Code:

TabControl1.addtab "prvi tab",1,1
TabControl1.addtab "drugi tab",2,2

gde su 1,1 i 2,2 neki parametri i indexi i
da se tab "prvi tab" automatski selektuje koriscenjem naredbe
Code:
TabControl1.SelectTab(1)

ali ne znam kako da omogucim izvrsenje neke radnje ako je izabran jedan tab,a da se pritiskom na drugi tab izvrsi neka druga radnja.
WLADDA88
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl25.10.2006. u 12:46 - pre 213 meseci
Cekaj, ti koristis neku egzoticnu kontrolu i ocekujes da ti neko pomogne? Ajde prvo nam kazi ko je proizvodjac te ActiveX kontrole, koji je njen naziv, koja verzija, odakle ti (da i mi nabavimo) ...


Preporuka: Za tab dijaloge koristi ono sto ti se nudi od Microsofta, nema tu puno filozofije, sve sto ti je potrebno mozes postici sa jednom od dve verzije koje ti se nude.
 
Odgovor na temu

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon Re: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl27.10.2006. u 12:23 - pre 213 meseci
Tek sad sam video odakle mi uopste ta kontrola. Nasao sam je u folderu u kom mi je instaliran CCleaner, i cini mi se da je mnogo bolja od Microsoft kontrole. Ako je neko nema, evo te kontrole(mada sam se donekle snasao i sa Microsoft kontrolom)
WLADDA88
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl27.10.2006. u 12:28 - pre 213 meseci
Pa tako kazi!

Da li si se snasao, ili ti jos uvek treba pomoc?
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl i izrada tabovanog web browser-a27.10.2006. u 13:04 - pre 213 meseci
Sve kontrole koje koristi CCleaner su sa vbAccelerator-a, tako da tamo se mogu naći i primjeri zajedno sa kontrolama!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon Re: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl i izrada tabovanog web browser-a29.10.2006. u 10:05 - pre 212 meseci
Da konkretizujem problem. Trenutno pravim tabovani web browser. Zelim da mogu da dodajem nove tabove(moze preko bilo koje tab-active-x kontrole), i da kad kliknem na odredjen tab da se otvori nova stranica za surfovanje, ili da se vratim pomocu taba na vec otvorenu stranicu, tj. da svaki tab povezem sa odredjenom formom koja je MDIChild, nesto slicno Firefox-u, Operi. Ko zeli da pomogne u izradi projekta, evo source koda kojisam ja zapoceo.
WLADDA88
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl i izrada tabovanog web browser-a29.10.2006. u 11:01 - pre 212 meseci
1. Pročitaj prva 2 reda ove poruke: http://www.elitesecurity.org/p212703

2. Planet-Source-Code, ima na stotine web browsera
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Pomoc- upravljanje tabovima u vb6-TabControl i izrada tabovanog web browser-a

[ Pregleda: 2876 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.