Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem pri premotavanju unapred sa slikom kod sony DCR-HC32

[es] :: Digitalne kamere :: problem pri premotavanju unapred sa slikom kod sony DCR-HC32

[ Pregleda: 3076 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ciro19
cirovic milan
kv

Član broj: 42575
Poruke: 55
*.tron-inter.net.



Profil

icon problem pri premotavanju unapred sa slikom kod sony DCR-HC3222.10.2006. u 12:42 - pre 212 meseci

Postovani,posedujem kameru sony hc 32 koja je normalno radila 8 meseci.Nakon toga sam je odlozio i nisam je koristio mesec dana.Kada sam ubacio kasetu da odgledam neki snimak od pre snimljen na njoj i koji je radio normalno,primetio sam po zvuku rada mehanizma da kad premotavam sa slikom unapred mehanizam trokira kao da na svakih 5 do 10 sekundi ima pa nema snimka,a brojcanik zastaje takodje u tom intervalu.Da li je u pitanju zaprljanost senzora ili nesto drugo?Takodje mi je dva puta dao informaciju da izvadim kasetu i dva puta mu je mehanizam pri izbacivanju malo zaglavljivao t.j mucio se da otvori vratanca kao da ima gumicu koja je oslabila.To se desava sa svim kasetama,a i sa novom i novim snimkom.Sve ostalo radi normalno.Unapred hvala na bilo kakvoj informaciji.Pozdrav
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: problem pri premotavanju unapred sa slikom kod sony DCR-HC3228.12.2006. u 09:30 - pre 210 meseci
Malo je stara tema ali i ja imam isti problem sa DCR-HC22E kamerom, ali mi se to desava samo sa Maxell ili TDK kasetama, imam dve dosta stare Sony kasete i nikada mi se to nije desilo sa njima. Kada ubacim Maxell kasetu izbacuje mi poruku "Reinsert cassette" i bas polako otvara vratanca, sto kazes bas se muci i posle odmah ubacim Sony, ocita TC ali kad pustim play prvih par sekundi mi se pojavljuju kockice, kao da je prljava glava i onda nestanu. Mozda su osetljive na "tudje" kasete a mozda su te Maxell i TDK sto ja imam zesci kinezi koji samo prljaju glavu. Sa Sony DV premium nikada nisam imao tih problema znaci definitivno je zbog kasete
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: problem pri premotavanju unapred sa slikom kod sony DCR-HC3228.12.2006. u 10:32 - pre 210 meseci
Ljudi klonite se MAXELL i TDK traka u SONY kamerama i DV plejerima/recorderima. Velike serije tih traka su uradjene sa iskrivljenom plasitkom ili drugim anomalijama kućišta trake. Ja sam napravio štetu od 50€ jer Maxell traka nije htela da izađe iz DSR-a 11-ke i neki delić se pokvario. U Panasonic DV 10000 rekodreru ta traka je radila bez problema. Nabavite Cleanning tape i koristite povremeno 15 do 20 sekundi.
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: problem pri premotavanju unapred sa slikom kod sony DCR-HC3228.12.2006. u 11:12 - pre 210 meseci
Tacno tako, kaseta za ciscenje je ok ali ne treba preterivati, a Sony kasete su provereno dobre!
 
Odgovor na temu

ciro19
cirovic milan
kv

Član broj: 42575
Poruke: 55
*.tron-inter.net.



Profil

icon Re: problem pri premotavanju unapred sa slikom kod sony DCR-HC3229.12.2006. u 00:26 - pre 209 meseci
kod moje 32-ojke problem je u capstan motoru i nalazi mi se u servisu posto je jos uvek pod garancijom,a inace sam koristio maxel i jvc kasete.majstor me je pitao da li je mozda ispadala kamera posto taj motor retko odlazi,ja mislim da je upravo maxel kaseta napravila taj kvar.
 
Odgovor na temu

ekozelj
Edi Koželj
Zajecar, Srbija

Član broj: 69359
Poruke: 20
91.150.121.*



Profil

icon Re: problem pri premotavanju unapred sa slikom kod sony DCR-HC3220.03.2007. u 01:07 - pre 207 meseci
Ja imam HC32 i imao sam potpuno isti problem kada sam jedan jedini put koristio Panasonic kasetu. Pre toga, a od tada narocito, iskljucivo koristim Sony kasete i nemam nikakvih problema. Inace to sto kazes da izbacuje kasetu polako sa zvukom "kao da se istegla neka gumica" je zastitna mera same kamere kada ne usnira, ili prepozna da nije usnirala, traku kako treba, trako da je to normalno.

Znaci u SONY kameru iskljucivo SONY kasete, po mogucstvu iz radnje za koju se pretpostavlja da nabavlja taze robu i da skladisti kasete kako treba. Verovali ili ne ima i trgovaca koji bi ti prodali kasetu koja se celo leto suncala u izlogu.

Sto se ciscenja tice ne preterivati. Cistiti samo onda kada je sigurno zaprljana po 10 sec u "play" modu.

I jos jedan savet: Kupiti po nekad i novu kasetu. Ne moze se jedna ista presnimavati do besvesti )
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: problem pri premotavanju unapred sa slikom kod sony DCR-HC32

[ Pregleda: 3076 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.