Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

javacript promenjiva u php promenjivu; php funkcija za "get html element value"

[es] :: PHP :: javacript promenjiva u php promenjivu; php funkcija za "get html element value"

[ Pregleda: 1883 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.suonline.net.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon javacript promenjiva u php promenjivu; php funkcija za "get html element value"20.10.2006. u 22:51 - pre 213 meseci
Dakle, prvi mi je problem taj da imam JavaScript funkciju koji ce da iscita iz MySQL baze neke vrednosti (na osnovu argumenta koji treba da primi) i da mi to prikaze u jednom ToolTip prozorcetu.
Detaljnije objasnjenje je da imam <input> tag u kojem korisnik upise sta mu treba i kada klikne na taster pokrece se funkcija koja mu to ispise u <div> tag. Cilj je izbegavanje reload-a cele stranice!
Code:

echo "
<script language=\"JavaScript\" type=\"text/javascript\">
  <!--
   function write_table(text)
    {
"; //prekida se echo zbog sql zahteva
$text_php = //ovde mi treba vrednost iz 'text' promenjiva javscripta !!!!!!!!!!!!!!!!!! <=

//MySQL query
$query = "SELECT * FROM blabla WHERE text = '$text'";
$result = mysql_query($query);
$temp = mysql_result($result, 0, 'nesto');

//prebacivanje PHP u JavaScript promenjivu; nastavak echo-a
echo "
          text = '$temp';
          var elm = document.getElementById('stat_table');
      elm.innerHTML = text;
    }
  //-->
 </script>
";

...
...
//text polje i dugmence
echo ' 
<input type = "text" value="30" id="IP_table">
<input type = "button" onclick="write_table(document.getElementById(\'IP_table\').value)" value = "prikazi tabelu">
';

Posto ovo sumnjam da ce uspeti, drugo mi je resenje da podesim vrednost <input type="hidden"> tag-a i da ga nekako sa PHP-om iscitam (onim sto ga izvrsava JavaScript funkcija). Za ovo mi treba funkcija koja je ekvivalentna funkciji koju ima JavaScript: document.getElementById('ID').value

Molim nekoga da mi pomogne, bitno mi je ovo.
P.S.
Ovaj nachin mi totalno uspeva, mislim pokretanje PHP-a iz JavaScripta, sve i petlje i konekcija ka bazi, sve radi!!!
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: javacript promenjiva u php promenjivu; php funkcija za23.10.2006. u 10:58 - pre 213 meseci
Postoji nekoliko načina da izvedeš, komunikaciju JavaScript-a i PHP-a, bez ponovnog učitavanja stranice:
1. XMLHttpRequest, odnosno Ajax
2. Pomoću skrivenog Iframe-a
3. Pomoću eksternog JavaScript fajla
4. LiveConnect
...
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: javacript promenjiva u php promenjivu; php funkcija za "get html element value"

[ Pregleda: 1883 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.