Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!

[es] :: PHP :: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!

[ Pregleda: 2385 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!20.10.2006. u 09:58 - pre 213 meseci
Imam problem oko FCKeditora nece da mi prikaze tul box sa ikonicama .Kopirao sam downloadovani fckeditor sa neta i prekopirao ga u htdocs folder apachea i u njemu napravio skriptu u kojoj se kreira fck editor.kada se skripta pozove iz citaca fck se kreira ali nema tool box-a.cak i prosledjuje vrednost textarea polja.

Moze bilo kakva pomoc .
Ps.podesio sam fckconfig.js fajl i fckEditor\editor\filemanager\browser\default\connectors\php\connector.php fajl,da li treba jos nesto da podesim
deo koda skripte koja kreira fckeditor izgleda ovako
Code:
  <?php
$oFCKeditor = new FCKeditor('FCKtekst');
$oFCKeditor->BasePath    = "fckEditor/";
$oFCKeditor->Value= "";
$oFCKeditor->Create();
?>


djLapac
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!21.10.2006. u 01:02 - pre 213 meseci
Da li moze bilo kakvo objasnjenje kako se instalira FCKeditor a da nije link sa upustvom posto sam milion puta ga procitao do sada?
Pretpostavljam da Nemanja ili neko drugi moze da pomogne:-)
djLapac
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!21.10.2006. u 13:06 - pre 213 meseci
Ja sam ranije koristio FCKEditor, pa sam prešao na TinyMCE zbog licence, ali dok sam koristio FCK sve je najnormalnije prolazilo sa njihovim primerom korišćenja editora. Vidi jel su ti svi fajlovi tamo gde treba da budu
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!22.10.2006. u 14:58 - pre 213 meseci
Citat:
Nemanja Avramović: Ja sam ranije koristio FCKEditor, pa sam prešao na TinyMCE zbog licence, ali dok sam koristio FCK sve je najnormalnije prolazilo sa njihovim primerom korišćenja editora. Vidi jel su ti svi fajlovi tamo gde treba da budu :)

Bilo je sve u redu sa fajlovima nego nije mi dobro konfigurisan apache za rad sa xml fajlovima pa zbog toga.Jednostavno sam sada istalirao wamp kijim sam se odusevio i sada radi fckEditor.
Ali sada imam drugi problem kada pokrenem neku (pojedine skripte) skriptu u wampu u citacu mi izbacuje njen kod i neke nebuloze.Mislio sam da je problem sa bom signature ali nije.Takodje nije mi ni ukljucen bilo koji drugi server tipa IIS ili apache .ZNaci problem je do skripti.
Da li mozda znas do cega je? Ti si mi jedini spas:-)
Ps. Da li je mnogo komplikovan TinyMCE za instalaciju.Mozes da mi das neki link?
djLapac
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.telekom.yu.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!23.10.2006. u 19:44 - pre 213 meseci
Koja je ekstenzija tih fajlova kod kojih prikazuje kod? Mora da imaju neku razliku u odnosu na ove koji rade (ne samo u ekstenziji).

Link za tinymce? Recimo:
Google: "TinyMCE"

A instalacija istog? Samo ga iskopiraš umesto FCK-a i promeniš kod kojim pozivaš FCK da poziva TMCE (čini mi se). Znam kad sam ja prelazio na njega da nisam imao nikakve muke....
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!24.10.2006. u 06:51 - pre 213 meseci
i jedni i drugi su php ev poslacu jednu koja ne radi .
Hvala TinyMCE!
Poz
djLapac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!24.10.2006. u 06:56 - pre 213 meseci
ovaj drugi fajl sto sam ti posalo radi (ljubis2006.html) a prvi(index.php) ne Probaj da otvoris kod sebePoz

djLapac
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!24.10.2006. u 16:26 - pre 213 meseci
Resio sam sam problem.
Greska je bila u tome sto kod wampa posto je php5 u kodu skripte ne moze se pisati <?
vec uvek mora <?php i to je cela logika.
Nemanja ako budem imao problema sa Tiny javicu se.
Poz
djLapac
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!25.10.2006. u 11:05 - pre 213 meseci
da li postoji nacin da kod TinyMCE se prepravi kod da se uploduje slika a ne unosi njen url,da li je neko probao to da ispravi?

djLapac
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!30.10.2006. u 11:18 - pre 212 meseci
TinyMCE ima podršku za Pluginove, tako da... progoogle-aj, možda je već neko to napravio...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Jednostavan problem oko podesavanja FCKeditora za php!

[ Pregleda: 2385 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.