Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NTFS: kako da postavim da u folder svi mogu da dodaju ali...

[es] :: Security :: NTFS: kako da postavim da u folder svi mogu da dodaju ali...

[ Pregleda: 3112 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon NTFS: kako da postavim da u folder svi mogu da dodaju ali...19.10.2006. u 10:20 - pre 212 meseci

Mucim se celo jutro sa NTFS pravima na serveru, pokusavajuci da uradim sledece:

da u jedan folder svi mogu da dodaju nove fajlove, da ih menjaju (edituju kako svoje tako i tudje), ali da niko ne moze da brise fajlove, cak ni one koje je sam kreirao (creator owner?). Problem koji ovde nastaje je sa .tmp fajlovima koji nastaju kada se edituju fajlovi - posto korisnici ne mogu da brisu fajlove, ti .tmp fajlovi ostaju u folderu.

Ono sto sam uspeo da uradim jeste da u jedan folder svi mogu da dodaju nove fajlove, da ih menjaju, ali da niko ne moze da brise tudje fajlove, ali moze svoje.

Moje pitanje je zapravo sledece: da nema slucano neko neki pointer na netu gde se mogu naci saveti kako da se ove najcesce "glavolomke" rese (tipa Tips and Tricks i sl.)?


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: NTFS: kako da postavim da u folder svi mogu da dodaju ali...25.10.2006. u 13:30 - pre 212 meseci
mozes s' vremena na vreme obrisati te .tmp fajlove. Recimo da se pri startup-u pokrene skripta pod admin pravima i obrise ih.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: NTFS: kako da postavim da u folder svi mogu da dodaju ali...26.10.2006. u 08:53 - pre 212 meseci
Citat:
Shadowed: mozes s' vremena na vreme obrisati te .tmp fajlove. Recimo da se pri startup-u pokrene skripta pod admin pravima i obrise ih.


Naravno, moze... ali ipak - voleo bih ipak neko sistemsko resenje. Ovo mi deluje kao prirucno.
 
Odgovor na temu

minikola
Bgd

Član broj: 64010
Poruke: 107
*.041net.co.yu.

Jabber: nikolam


+1 Profil

icon Re: NTFS: kako da postavim da u folder svi mogu da dodaju ali...06.11.2006. u 01:11 - pre 211 meseci
"zorpetus" wrote:

Citat:


Mucim se celo jutro sa NTFS pravima na serveru, pokusavajuci da uradim



To je bar jednostavno.


Dodaj za "Creator owner" sva prava(Full control)

pa ce moci da ih obrisu.

Takodje imas i pravo delete koje mozes da dodas na "creator owner".


Da bi mogli samo da menjaju i brisu sopstvene datoteke,

trebalo bi da korisnici nad tom fasciklom imaju

samo prava Dodavanja novih datoteka (nad kojima odmah, jelte dobijaju

sva prava) ali im treba iskljuciti i citanje i pisanje

(jer ce citati i pisati samo po sopstvenim)

 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: NTFS: kako da postavim da u folder svi mogu da dodaju ali...

[ Pregleda: 3112 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.