Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Onemogucen pristup sajtu racunarima logovanim na domain controller ?

[es] :: Windows mreže :: Onemogucen pristup sajtu racunarima logovanim na domain controller ?

[ Pregleda: 2289 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
80.93.248.*



+1 Profil

icon Onemogucen pristup sajtu racunarima logovanim na domain controller ?09.10.2006. u 19:10 - pre 213 meseci
U firmi sam podigao domain controller(Win2K3) imefrime.co.yu. Ovaj domen imamo registrovan kod hosting provajdera i oni ga naravno hostuju. Kada iz firme hocu da pristupim www.mojafirma.co.yu vraca mi praznu stranu dok sa druge mreze imam pristupam.
Da li posto sam ovako nazvao domen moram(ocigledno) jos nesto da podesim na serveru kako bi imao pristup iz firme svom sajtu ?
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Onemogucen pristup sajtu racunarima logovanim na domain controller ?10.10.2006. u 10:25 - pre 213 meseci
Probaj da na svom DNS serveru ručno upišeš A record koji će biti Host:www; Data: 194.106.188.55 (ovaj IP je samo primer, tu navedi IP web servera svog hosting provajdera). Tako će iz LAN-a svaki poziv samo na www ili na www.imefirme.co.yu biti prosleđivan na web server.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
80.93.248.*



+1 Profil

icon Re: Onemogucen pristup sajtu racunarima logovanim na domain controller ?10.10.2006. u 14:59 - pre 213 meseci
Proradilo je bas kako si rekao ! Hvala
Naisao sam na isti problem kod slanja i prijema mail preko pop3 i smtp servera takodje nije htelo, pokusao isto da uradim sa A recordom ali nije proslo, pa sam umesto imena servera stavio dorektno njihove IP adrese i proradilo je.

Pozdrav
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Onemogucen pristup sajtu racunarima logovanim na domain controller ?

[ Pregleda: 2289 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.