Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne kontame signale! Trebam savjet: koja antena; AP i... ?

[es] :: Wireless :: Ne kontame signale! Trebam savjet: koja antena; AP i... ?

[ Pregleda: 1969 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anthylon
anthylon
Bosna i Hercegovina

Član broj: 83876
Poruke: 48
*.PPPoE-4547.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Ne kontame signale! Trebam savjet: koja antena; AP i... ?04.10.2006. u 16:05 - pre 213 meseci
Pozdrav momci!

Da ne komplikujem: u pitanju je starija zgrada (4 sprata). Ima oblik slova L. E sad... Prostorija iz koje kanim "okinuti" wireless internet smjestena je u prizemlju (tu negdje na sredini vertikalne linije slova L i to s lijeve strane):

|
|
O |
|
|______

Dakle, tu sam... Pitam vas, postovani poznavaoci signala; antena i sl. (sve ono sto ja ne poznajem) kako to da izvedem?
Koju antenu da pribavim (mislio sam jednu od 7db iako ne znam koliko je to jako - omnidirectional):
1. antena: http://www.dlink.com/products/...pid=416&rid=1551&sec=0
2. AP: http://www.dlink.com/products/...?pid=292&rid=912&sec=0
3. PCI Wireless kartica: http://www.dlink.com/products/?pid=12

Dakle, govorimo o takvoj mrezi na kojoj korisnici NE VIDE antenu direktno! Osim toga, korisnici koriste PCI wireless kartice (pod 3).

NAPOMINJEM: radim to volonterski za humanitarnu organizaciju (osobe sa posebnim potrebama)! Ne za sebe! Prema tome, zamolio bih strpljenja...

Pitam vas: mogu li ovakvom opremom "prodrijeti" kroz silne zidove do korisnika? Ima li neka koja to omogucava? Ne isplati im se kabliranje jer vanjskim dijelom ne mogu; unutrasnjim jos gore... Mogu li postaviti antenu nekako na krov? Mogu li tada stogod unaprijediti. Izvor (ADSL) je u prostoriji koju sam nacrtao. Ako ne, dajte bar preporucite!

Znam da je komplikovano + da se brukam... Ipak, sta mogu kad ne znam te stvari (a volio bih znati :$).

Hvala!
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne kontame signale! Trebam savjet: koja antena; AP i... ?04.10.2006. u 23:08 - pre 213 meseci
Bezicno nema teorije da odradis jer signali ne prodiru kroz zid. Samo zicno, kupis swichere, 1 swich od 5 portova je 13 Eura i kabal on ti je 15 din Metar. Kabal ne sme da bude duzi od 100M, ali je najbolje da ne bude duzi od 80 M. Stavis na mreznim karticama brzinu na 10 Mbps Half duplex i to je to. Na bezicno i ne pomisljaj
 
Odgovor na temu

anthylon
anthylon
Bosna i Hercegovina

Član broj: 83876
Poruke: 48
*.PPPoE-3964.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ne kontame signale! Trebam savjet: koja antena; AP i... ?05.10.2006. u 17:05 - pre 213 meseci
Da, shvatio sam Te. Pretpostavio sam da nece ici :-(

U svakom slucaju, hvala! Mislim da ce ljudi iz organizacije odustati.

Hvala ;)
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne kontame signale! Trebam savjet: koja antena; AP i... ?05.10.2006. u 19:17 - pre 213 meseci
Ne razumem te zasto neces kablove da stavis, bolje ti je
 
Odgovor na temu

anthylon
anthylon
Bosna i Hercegovina

Član broj: 83876
Poruke: 48
*.PPPoE-1649.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ne kontame signale! Trebam savjet: koja antena; AP i... ?06.10.2006. u 18:06 - pre 213 meseci
Moguce da nisam napomenuo! U organizaciji nemaju dozvolu za kabliranje. To je razlog.

Svejedno, objasnio sam kakvo je stanje vezano za prenos signala i .... pa, odustali su od projekta. :-(

Hvala na savjetovanju Strale
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Ne kontame signale! Trebam savjet: koja antena; AP i... ?

[ Pregleda: 1969 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.