Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije

[es] :: Wireless :: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22916 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rastaman_
MiSTaPrime Minista
Lokacija

Član broj: 35335
Poruke: 35
195.222.43.*



Profil

icon Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije29.09.2006. u 11:20 - pre 213 meseci
Pozdrav, imam wireless internet konekciju, dobio sam jos jedan racunar i htio bi da povezem dva racunara i da dijelimo istu konekciju istovremeno.Imam ispravan crossover kabal. Zanima me koje postavke treba da upisem , u pitanju je windows XP professional. Jos da spomenem da zelim da dijelim neke foldere unutar ta dva racunara , a da pristup tim folderima NEMAJU ostali korisnici wireless provajdera ( koje vidim u "my network places") i jos jedno pitanje , moj prijatelj je rekao da je spojio dva racunara i da dijeli istu konekciju ali da mu je na klijentu mnogo sporiji protok u odnosu na server ima li ko ideju zasto bi se to moglo desavati. Unaprijed hvala za odgovore.

[Ovu poruku je menjao Rastaman_ dana 29.09.2006. u 12:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije29.09.2006. u 11:57 - pre 213 meseci
1. Omoguci share internet konekcije
Ako je u pitanju Wireless kartica, iskljuci File & Printer sharing

2. LAN postavke (LAN kartica) za racunar koji je na internetu:
IP: 192.168.0.1
Subnet: 255.255.255.0 (automatski dodeljena)


3. Postavke za drugi racunar
IP: 192.168.0.2
Subnet: 255.255.255.0
Gateway:192.168.0.1

dodeljene DNS 1 i 2 prepisi sa WiFi kartice ili AP.

 
Odgovor na temu

Rastaman_
MiSTaPrime Minista
Lokacija

Član broj: 35335
Poruke: 35
195.222.43.*



Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije29.09.2006. u 16:38 - pre 213 meseci
Uspio sam srediti i upravo tipkam sa klijenta ...hvala
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije04.11.2007. u 17:04 - pre 200 meseci
pozdrav

imam slican problem to jest pitanje pa da ne otvaram novu temu a malo sam trazio po netu ovakve teme ali bolje je pitati nego da se zeznem.

imam dva kompa sa posebnim wifi karticam i antenama i konektujem se preko jednog naloga (naravno ne istovremeno).
to sve radi ok samo sto imam potrebu da ta dva kompa umrezim u lokalnu mrezu radi deljenja fajlova i pokusao sam ad hoc mod ali signal je prilicno slab i veza puca na svakih pola minuta,sto mi nikako nije jasno zato sto su antene fizicki udaljene 3-4 metra ali su doduse okrenute u istom smeru.jedna antena je biquad a druga je 3d corner i rade sasvim ok ali ipak da nemogu da se "vide" kako treba na 3 metra to mi nikako ne ide u glavu.
jeste da su usmerene ali da su bas toliko usmerene to nisam znao.
ako je neko imao slican slucaj neka se javi.

a pruzanje mreznog kabla mi nikako nije prakticno posto bi morao da ga provlacim kroz celu kucu,to znaci otpada.
najnovija varijanta koja mi je pala ne pamet je da zamenim wireless karticu sa ap-om i to sa air live 5460ap.
e sad mene zanima posto ne znam kakav je to uredjaj (znam samo da ima dva lan porta) da li mogu preko njega oba kompa da idu na net i istovremeno da imam i lan izmedju ta dva kompa bez nekih vecih komplikacija?
pretpostavljam da moze ali ako neko moze da objasni malo kako se to odradi i kakav je to uredjaj u sustini po kvalitetu i kako se pokazao i da li bi mogao nekad da nakacim na njega bezicno jos neki komp?

uff,jesam nabacao pitanja!

pozdrav
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije06.11.2007. u 22:25 - pre 200 meseci
izgleda da se nikome ne pise ...ili su vec svi presli na ostale vidove povezivanja na net pa ih wireless vise ne interesuje.
 
Odgovor na temu

armilian
Stefan Lazarevic
Nis
PsiCoding
Nis

Član broj: 77937
Poruke: 172



+1 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije06.11.2007. u 22:57 - pre 200 meseci
Da li se kacis sa dve antene na jedan AP od provajdera , ili si povezao ad hoc dva kompa preko tih antena?
Ovako reshenje je jedno ako se kacis na provajdera uzmi AP neki u client modu i preko lan kabla privezi ga za jedan komp i posle taj komp sa proxyem spoji sa drugim ad hoc preko wifi kartica...a pokushaj da pomeris antene levo ili desno malo mozda ce ti biti bolji signal ili promeni u omnice...a ako hoces samo da povezes dva kompa glupo je koristiti wifi na 3-4metara po pitanju i cene i protoka....ali ako si vec zapeo vrati default omnice koje si dobio uz kartice i sve ce normalno da radi samo pogodi polarizaciju...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije07.11.2007. u 16:00 - pre 200 meseci
imam dva kompa sa dve wireless kartice i dve antene znaci sve odvojeno potpuno kao sto sam vec napisao.
a u svakom slucaju sam se predomislio u vezi ap,jer bolje mi je imati ovako sve odvojeno nego da sve ide preko ap i ako on nekad crkne onda nemam nista a ovako mi moze raditi bar jedan komp.
a sto se tice lan-a izmedju ova dva kompa to cu na kraju krajeva da resim mreznim kablom mada mi se to ne radi bas...
ova varijanta sa skidam usmerene antene i stavljam omnice ne dolazi u obzir (ne bi ljudi dzaba pravili usmerene antene da su bolje od omnica) jer mi je vaznija veza sa provajderovim ap nego veza izmedju moja dva kompa.

u svakom slucaju hvala za predloge.

pozdrav
 
Odgovor na temu

unknown-player
Vlada Simic
Mobill Security Servis
Valjevo

Član broj: 160735
Poruke: 8
91.150.113.*

ICQ: 142165433
Sajt: www.mobill-security-servi..


Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije04.02.2008. u 09:18 - pre 197 meseci
Imam jedan problem koji ne znam da resim . Imam 4 racunara koji su povezani preko 8mo portnog svicha , imam ADSL koji je takodje zakacen na svich i sve mi to radi lepo ( na lan konekciji mi nije upisana IP adresa , ni na jednom od 4 racunara ) . Sad , uradio sam sa drugarom wiraless mrezu ( 2 antene , 2 AP-a s tim sto je moj AP u klijent modu ) . AP isto ide na svich , ali svaki put kada hocu da ukljucim wireless moram u konekciju da kucam IP adresu da bi mi radila , a onda mi ne radi mreza izmedju racunara kao ni ADSL . Sta treba da uradim da bi mi sve radilo kako treba i u isto vreme ?
When everything goes wrong ... remember that it could be still worse !!!
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije04.02.2008. u 12:01 - pre 197 meseci
Da si za wireles konekciju uzeo neki ap nebi imao ni pola ovih problema.
Pretpostavljam da ti wifi karta ima razlicit ip od lan porta u stvari sada vidim da si ostavio da lan sam dinamicki dodeljuje ip adrese.Bolje ti to postavi rucno na svaki racunar nije neki problem a moze samo bolje da bude.Sad ne znam kako to pod windowsom izvesti da odrzava dve razlicite konekcije.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

unknown-player
Vlada Simic
Mobill Security Servis
Valjevo

Član broj: 160735
Poruke: 8
77.46.240.*

ICQ: 142165433
Sajt: www.mobill-security-servi..


Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije05.02.2008. u 12:44 - pre 197 meseci
Wiraless mi i radi preko AP-a .. Kod drugara je nastelovan u AP modu a kod mene Client . Zanima me kako da im dodelim Ip adrese da i ADSL i LAN i Wiraless radi u isto vreme , da ne moram svaki put kada hocu da se zakacim na Wiraless da kucam ip adresu u konekciju pa da se preko explorera konektijem na AP uredjaj , pa WEP key i td. ?
When everything goes wrong ... remember that it could be still worse !!!
 
Odgovor na temu

mikolino
Dzombic Milos
Banja Luka

Član broj: 120363
Poruke: 33
217.23.206.*



Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije12.04.2009. u 17:10 - pre 182 meseci
Pozdrav imam "slican-isti problem" da povezem dva kompa na jednu konekciju....
Spojen sam sa "glavnim" racunarom UTP kablom na antenu provajreda direkt,dobio sam jos jedan komp i UTP"ukrsteni". u ovaj svoj komp sto ide na net ubacio sam jos jednu mreznu karticu i povezao racunare.dok su oni povezani nemogu da se konektujem na net,cim iskljucim "mrezu" prodje mi konekcija...
sad je vjerovatno do nekih podesavanja... postimao sam na kartici koja ide ka drugom racunaru IP 192.168.0.1 a na drugom ........0.2 i Gatew.:192.168.0.1
sta pokusam uraditi da mi prodju internet i mreza zajedno?
hvala...
 
Odgovor na temu

Pentagon
Oljaca Petar
Bac

Član broj: 127308
Poruke: 66
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije22.06.2010. u 08:22 - pre 168 meseci
Ja imam sledecu varijantu problema:

1. Dva racunara sa Win7, na oba mi treab net u isto vreme.
2. Racunar1 je desktop masina sa wireless karticom kojom se kaci na provajdera i to radi, sharujem tu konekciju, zatim iz Lan kartice ide u ruter Netgear koji ima antenu za bezicno povezivanje na koji bi trebalo da se nakaci laptop u susednoj prostoriji.
3. Gde koju adresu dodeliti i da li ima jos nesto u Windows 7 meni nepoznato?

4. Imao sam iskustvo sa XP i kablom spojenim laptopom i radilo je. Ovo nece. Ruter mi je sad tu ubacen i jednostavno nikako da pronadjem resenje.

Moze li predlog za konfigurisanje adresa?

Kad imas samo cekic, sve ti lici na eksere!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stefo.94
Stefan R
Republika Srpska

Član broj: 246180
Poruke: 63
*.196.213.kr163.zona.ba.



+7 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije04.07.2010. u 15:42 - pre 168 meseci
Imam kompjuter Win Xp i laptop Win 7... na kompjuteru koristim internet imam wireless karticu, e sad, da li bih mogao nekako "prenijeti" sa kompa na laptop u kojem takodje ima wireless kartica...i istovremeno koristiti internet..
MOLIM POMOZITE...
hvala
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije04.07.2010. u 17:06 - pre 168 meseci
Kakav internet imas na tom racunaru,adsl,wireless...?
Ako imas adsl ili kablovski mozes serovati konekciju na wireless karticu,spojiti se sa laptopom na desktop racunar preko wirelessa i to je to.
Ako na taj racunar internet dobijas preko wireless kartice onda imas vise varijanti kako da dobijes internet i na laptopu.
 
Odgovor na temu

stefo.94
Stefan R
Republika Srpska

Član broj: 246180
Poruke: 63
*.196.213.kr163.zona.ba.



+7 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije05.07.2010. u 12:30 - pre 168 meseci
Imam wireless...na compu, i kupio sam crossover kabal...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije05.07.2010. u 16:25 - pre 168 meseci
Imas na forumu temu koja sve to objasnjava.
Ako sta ne bude jasno,javi se,mada mislim da ne bi trebalo biti problema.
http://www.elitesecurity.org/t...-konekciju-putem-Microsoft-ICS
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.blutmagie.de.



+21 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije05.07.2010. u 17:45 - pre 168 meseci
Citat:
stefo.94: Imam wireless...na compu, i kupio sam crossover kabal...


Da imas windows 7 na tom kompu, mogao bi da prosledjujes net bezicno na lap top uz pomoc ovog programa.

http://www.elitesecurity.org/t386988-0#2484716
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije05.07.2010. u 21:34 - pre 168 meseci
Mislim da ovaj softver moze da seruje konekciju samo ako internet dobija preko mrezne kartice pa da se seruje na wireless karticu sto u principu moze i rucno da se podesi samo je ovako malo lakse i ima nekih naprednih opcija.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.foebud.org.



+21 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije05.07.2010. u 22:45 - pre 168 meseci
U pravu si. Uglavnom ljudi tvrde da im je protok mnogo veci, i da mogu da vide ko im je nakacen na net. Jel si probao, kako ti izgleda?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije05.07.2010. u 22:53 - pre 168 meseci
Probao sam na kratko i razocarao se kada sam video da ovaj moj usb netgear ne podrzava ap mode. :(
Samo adhoc a to mi nije zanimljivo,to radi i iz samog windowsa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Spajanje dva racunara i dijeljenje wireless konekcije

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22916 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.