Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ListBox - Prebacivanje iz jednog u Drugi i hvatanje svih vrednosti iz drugog ListBox-a

[es] :: Javascript i AJAX :: ListBox - Prebacivanje iz jednog u Drugi i hvatanje svih vrednosti iz drugog ListBox-a

[ Pregleda: 2612 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.ispone.net.au.



+30 Profil

icon ListBox - Prebacivanje iz jednog u Drugi i hvatanje svih vrednosti iz drugog ListBox-a29.09.2006. u 10:02 - pre 213 meseci
Imam problem sa ListBoxom


Pokusavam da iz jednog ListBoxa prebacim ono sto mi treba u Drugi ListBox pa kasnije da sa PHP-om pohvatam sve vrednosti koje se nalaze u Drugom List Boxu..

Medjutim kako kod da okrenem nikako ne uspevam da pohvatam sve vrednosti iz drugog ListBoxa.. Mogu samo da uhvatim jednu ako je Selektirana..

Ali kako da pohvatam sve vrednosti koje cu da posaljem putem POST???

Treba mi dve verzije biranje iz ListBoxa u Drugi .
1) Je da dodam koliko hocu puta jednu te istu stavku u list Box2 ( To imam i radi)
2) Da mogu dodati samo jednu stavku i ako pokusam da dodam istu stavku ponovo u ListBox 2 da izbaci poruku ne moze..

E sve bi ja to nekako urdaio ali nikako ne mogu da pohvatam i da vidim sta se desava sa tim ListBox-om..


Jel moze neka pomoc i neko parce coda ??

Googlao sam JavaScript List Box ali nesto ne nalazim najbolje resenje..
I ono sto sam nasao to sam iskoristio....

Znaci:
1) Kako napraviti function koja ce proslediti sve podatke iz ListBoxa2 ka PHP-u gde ce on kasnije to da obradi.
2) Kako proveriti Duplikate u ListBox2 da tj da ne mogu dodati duple Items..


I da li je bolje mozda uz sve to Koristiti Array pa onda nekko poslati Podatke PHP-u posto Ne mogu da koristim MULTISELECT..

Kako sto ce te videti ja mogu da dodajem i brisem podatke iz jednog u drugi.. Samo mi je vazno to oko slanja svih stavki iz listboxa 2 ka PHP-u .. Jer sad recimo sa bilo kakvom funkcijom sto sam radio nista nisam uspeo da posljem PHP-u..
Najvise sto mogu da posljem jeste jedna stavka ali to mi ne treba...

Evo kako sam ja to nesto zamislio(otprilike)


Primer je prikacen uz poruku..


Poz
sale

Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: ListBox - Prebacivanje iz jednog u Drugi i hvatanje svih vrednosti iz drugog ListBox-a29.09.2006. u 20:42 - pre 213 meseci
Citat:
sale83:Medjutim kako kod da okrenem nikako ne uspevam da pohvatam sve vrednosti iz drugog ListBoxa.. Mogu samo da uhvatim jednu ako je Selektirana..

Ali kako da pohvatam sve vrednosti koje cu da posaljem putem POST???

Code:
function GetAllItemS() {
  var elem = document.getElementById('Select1');
  for(var i = 0, len = elem.length; i < len; i++) {
    alert('Name: ' + elem.options[i].text + '\nValue: ' + elem.options[i].value);
  }
}

Citat:

2) Da mogu dodati samo jednu stavku i ako pokusam da dodam istu stavku ponovo u ListBox 2 da izbaci poruku ne moze..

Pokupiš sve vrednosti iz ListBox2 i proveriš da li se nalazi vrednost koju želiš da dodaš.

Citat:

1) Kako napraviti function koja ce proslediti sve podatke iz ListBoxa2 ka PHP-u gde ce on kasnije to da obradi.

Jedino što mi pada na pamet je prilikom dodavanja/uklanjanja nove vrednosti u ListBox2 kreiraš/uklanjaš hidden polje koje će imati ime i vrednost izabranog polja. Ili da imaš samo jedno hidden polje da u njega dodaješ/uklanjaš podatke koje ćeš razdvojiti nekim delimiterom.
Ili još što mi pada na pamet je da prilikom submita listbox2 prebaciš da samo tada bude multiselect i selektuješ sve vrednosti.

Citat:

2) Kako proveriti Duplikate u ListBox2 da tj da ne mogu dodati duple Items..

Već napisah, prođeš kroz sve vrednosti listbox2 i proveravaš da li se neka poklapa sa novododatom.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.ispone.net.au.



+30 Profil

icon Re: ListBox - Prebacivanje iz jednog u Drugi i hvatanje svih vrednosti iz drugog ListBox-a30.09.2006. u 02:15 - pre 213 meseci
Zahvaljujem Br@nkoR.. Sve sam resio...

Kada dodam u ListBox2 odma dodajem i u textfield pa hvatam sve vrednosti iz textfield ...


Poz
sale
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: ListBox - Prebacivanje iz jednog u Drugi i hvatanje svih vrednosti iz drugog ListBox-a

[ Pregleda: 2612 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.