Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje

[es] :: Windows aplikacije :: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14675 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje11.09.2006. u 23:52 - pre 214 meseci
Šta mislite, da li ovaj program može da zameni Nera? Koristim ga nekoliko dana i zadovoljan sam ali me interesuju i tuđa iskustva. Da li je neko imao problema sa ovim programom, na primer da se zablokura tokom rezanja, ne nareže lepo disk i slično?

P.S. Program koristim samo za rezanje i ne interesuju me dodatne mogućnosti (audio i video kompresija...), u tom smislu je i poređenje ova dva programa.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje16.09.2006. u 22:10 - pre 214 meseci
Evo koristim ga već dve nedelje na Windowsu XP, rezao sam Sky, Sony i Verbatim diskove i sve radi ok. Ne znam stvarno zašto bi neko dao 50 evra za nero pored odličnog cdburnerxp-a.
Mislio sam da je više ljudi probalo ovaj program i da će biti više komentara.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje16.09.2006. u 22:52 - pre 214 meseci
Šta im znači ono na sajtu: Burning video-DVDs is limited?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje16.09.2006. u 22:56 - pre 214 meseci
Ja sam ga koristio i ne secam se tacno zasto sam odustao - da li mi je pravio neke probleme ili nije imao neku potrebnu opciju.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje16.09.2006. u 23:00 - pre 214 meseci
Pazite, ovaj programčić nije ništa drugo već jedan DOBAR Shell za 2 skoro pa najpoznatije komponente za narezivanje CD/DVD medija, što data, što audio. Te komponente koštaju mnogo više nego Nero ali jednom kad ih kupiš bezbroj puta je možeš koristiti, što ispadne jeftinije od Nera! Što se tiče komponenti, ova za narezivanje CD/DVD Data je stvarno na vrhunskom nivou dok ova NCT za audio je takođe pouzdana ali evidentno spora. To što Nero nareže za 5 min. ovom treba 15 min. ali mi nekako CD-ovi izgledaju kvalitetnije. Evo malo i informacija o komponenti za narezivanje CD/DVD Data medija:
Code:
DVDWriterPro Control

This long awaited ActiveX control (for software developers) adds DVD and CD recording capabilities to any application. DVDWriterPro supports all DVD drive formats including DVD-R/W, DVD+R/W, DVD-RAM, and of course CDR/W. For the first time, software developers can add high capacity data recording to any application quickly. You now have an affordable, well rounded, solution for recording data to all DVD and CD drive formats. 
Add CD/DVD recording functionality to any application. 

+ Supports Buffer Protection methods for error free recording. .
+ Create fully compatible ISO9660 and Joliet data CD/DVDs.  
+ Create Audio CDs.
+ Create ISO images. 
+ Compatible with the .NET development environment.
+ Created with ATL and C++ for fast and efficient operation.
+ Easy file/image manipulation methods. 
+ Import multi-session ISO/Joliet tracks and merge new files with an existing session.
+ Works with Windows 95/98/ME/NT/2000/XP.  
+ Works easily with IDE and SCSI drives. 
+ Efficient buffering system. 
+ Creates detailed logs of errors while writing. 
+ Allows recording of a data image on-the-fly... no need to create an image on the hard drive first (very little disk space required)!  
+ Supports use of high write speeds. 
+ ASPI not required for NT/2000 /XP.  
+ Supports use of re-writable DVD and CD formats. 
+ Supports DVD+R Dual Layer Media and Drives.

Što se tiče samog CD Burner-a, simpatičan izgled, lak za upotrebu, ne prebukiran opcijama kao Nero, bug free (koristim ga već 2 god. i nijednom nije pukao, zablokirao itd...), i što je najvažnije služi svrsi, a ne kao Nero, jer kad upalim Nera potpuno zaboravim šta sam trebao da uradim. Mane su mu 2 stvari: Previše koristi third party komponente, te to što je pravljen u Visual Basicu, doprinosi malo tromosti samog programa! Najveće razočarenje će po svoj prilici biti nova verzija koja će biti ralizovana na dot net 2 tehnologiji, koja nije nimalo oduševila, stoga ako posjedujete 3.0.116 verziju CD Burnera XP, poželjno je da napravite po nekoliko kopija

P.S.
Ja sam svojevremeno pokušavao da napravim jedan CD Burner po ugledu na Nero Burner te CD Burner XP. Evo i slike kao je trebao da izgleda prozor za Audio CD burning:



P.S. P.S. Mnogo starih rezača nije podržano, stoga moguće su komplikacije. I zaboravio sam na jedan veliki nedostatak a to je COPY CD opcija!

[Ovu poruku je menjao icobh dana 17.09.2006. u 00:10 GMT+1]
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje17.09.2006. u 10:13 - pre 214 meseci
Citat:
Mnogo starih rezača nije podržano, stoga moguće su komplikacije.

Rezači su ionako potrošna roba, tako da je teško negde videti stari!
Citat:
I zaboravio sam na jedan veliki nedostatak a to je COPY CD opcija!

Pa ni u Neru se ne preporučuje on fly rezanje već se prvo pravi image pa se onda narezuje. Samo što je to u Neru automatizovano, dok u cdburneru moraš ručno.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje17.09.2006. u 10:17 - pre 214 meseci
Evo jedne pohvale za cdburnerxp! Skoro sam nekome instalirao SuSE Linux 10.1 i 5 ISO imagea sam narezao baš u cdburneru! Kako u instalaciji SuSE-a ima opcija da se provere instalacioni CD-ovi, to sam i uradio i svih 5 CD-ova su bili ispravni.
P.S. CD-ovi su bili marke SKY
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje17.09.2006. u 21:39 - pre 214 meseci
Pa svakako je bolji od nera, jer je optimizovan za jednu jedinu svrhu, rezanje podataka na mediji, a ne kao Nero, obrada zvuka, dvd player, sada će i firewall da stave u njega... Pre je Nero bio odličan dok nije postao buvljak!


Tako da i moj glas je pozitivan što se tiče opšteg utiska za CD XP

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 19.09.2006. u 23:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje18.09.2006. u 20:27 - pre 214 meseci
Već sam pisao da Nero koristim silom prilika i da je otvoren konkurs ;) za pravi rezački program. Naravno da me ne zanimaju ostali delovi programa, ja sam kod mnogih drugih i dalje na starim upotrebljivim verzijama, pa ću da probam i cdburnerxp da vidim vredi li čemu.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje19.09.2006. u 18:04 - pre 214 meseci
Citat:
pa ću da probam i cdburnerxp da vidim vredi li čemu.

I jel vredi?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje19.09.2006. u 18:13 - pre 214 meseci
Ne znam, sinoć sam hteo da ga instaliram ovde na poslu ali nije išlo. Samo trepne i ni glasa. Mislim da je problem što mu je potreban framework, ne znam da li je ovde instaliran ali nemam nameru da to menjam. Probao sam i prethodnu verziju i ona odmah kaže da je potreban framework 1.1. Nadam se da ću da ga se setim kad večeras odem kući ... mada ne volim što traži ovo.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje19.09.2006. u 21:39 - pre 214 meseci
Citat:
calexx: Ne znam, sinoć sam hteo da ga instaliram ovde na poslu ali nije išlo. Samo trepne i ni glasa. Mislim da je problem što mu je potreban framework, ne znam da li je ovde instaliran ali nemam nameru da to menjam. Probao sam i prethodnu verziju i ona odmah kaže da je potreban framework 1.1. Nadam se da ću da ga se setim kad večeras odem kući ... mada ne volim što traži ovo.


Rekoh, samo verzija 3.0.116 dolazi u obzir, nijedna verzija poslije.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje19.09.2006. u 22:18 - pre 214 meseci
Nju sam i probao, to je poslednja zvanična verzija na sajtu. Pominju i neku betu koju mogu da probaju samo donatori a ovo mi se posebno svidelo pa ću baš da probam program:

In future CDBXP will focus on its main features. The ripper, audio editor and tag editor will be removed and made available (if at all, I don't know about his) as seperate applications.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje19.09.2006. u 22:51 - pre 214 meseci
A onda vidim ovo:

Currently it is not possible to create real video-DVDs because CDBurnerXP does not support burning with UDF-filesystem. Thus burned video-DVDs are incompatible to some players.

Izgleda da ću da sačekam neku sledeću verziju. :(
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje19.09.2006. u 23:08 - pre 214 meseci
Citat:
Thus burned video-DVDs are incompatible to some players.
Ne koristim DVD plejere već sve radim na kompu, tako da mi to ne smeta.
 
Odgovor na temu

Vladic_aca
Aleksandar Vladic
Sid

Član broj: 113573
Poruke: 7
*.dialup.neobee.net.

Sajt: d.j.vladic.mcommunity.biz


Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje23.09.2006. u 11:19 - pre 214 meseci
Ja koristim NERO programe vec 4 godine.Sve Nero programe koje sam imao su free.Sad koristim NERO6.6.0.6 koji mi radi perfektno.Cd Burner XP sam isprobao jednom,ma ljudi,NERO je mnogo laksi za koriscenje.
Vladic A.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje23.09.2006. u 13:42 - pre 214 meseci
Mislim da je od presudnog značaja navika.
Naravno da je lakše raditi u programu na koji si navikao i gde tačno znaš gde šta stoji, nego u programu koji prvi put koristiš.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje23.09.2006. u 15:19 - pre 214 meseci
Citat:
Ja koristim NERO programe vec 4 godine.Sve Nero programe koje sam imao su free.Sad koristim NERO6.6.0.6 koji mi radi perfektno.Cd Burner XP sam isprobao jednom,ma ljudi,NERO je mnogo laksi za koriscenje.
Koliko sam ja primetio, jedino što je u Neru lakše jeste kopiranje CD-ova jer u CDburnerXP-u treba napraviti korak više.
 
Odgovor na temu

murga

Član broj: 20251
Poruke: 50
195.222.46.*



Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje16.11.2006. u 12:38 - pre 212 meseci
Pošto sam prisiljen tražiti free software za prženje, pretražujući ovaj forum, našao i instalirao navedeni program i prilično sam zadovoljan. Može preporuka free program za pravljenje CD Covera (Label u Neri), što ovom nedostaje. Ima opcija Print Cover narezanog ali nema mogućnost ubacivanja slike, guglao i našao samo trial verzije. Također mi treba zamjena za alkohol120%, dakle da prepoznaje sve image formate i uz to besplatan, pozdrav.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje17.11.2006. u 20:10 - pre 212 meseci
Citat:
Pošto sam prisiljen tražiti free software za prženje, pretražujući ovaj forum, našao i instalirao navedeni program i prilično sam zadovoljan.
Ja još nisam prestao da ga koristim, od onda!
Citat:
Pošto sam prisiljen tražiti free software za prženje, pretražujući ovaj forum, našao i instalirao navedeni program i prilično sam zadovoljan.
Šta bi sa daemon tools-om? Šta njemu hvali?!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: cdburnerxp - jedan od najboljih free programa za rezanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14675 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.