Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.

[ Pregleda: 2799 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.11.09.2006. u 13:16 - pre 214 meseci
Pozdrav!

Znam da je slicna tema postavljena masu puta ali nisam nasao odgovor na forumu. Kreirao sam stranicu sa charsetom:utf-8, i kada je uploadujem nasa slova postanu hijeroglifi. Pokusao sam da tekst prvo editujem u notepadu pa ga snimim kao utf-8, a nakon toga paste -ujem taj tekst u dreamweaver MX 2004. U dreamweaveru taj text izgleda kako treba ali u pretrazivacu je katastrofa.

u pretrazivacu text bude ok tek onda kad rucno podesim: View/Encoding/UTF-8, pretpostavljam da bi pretrazivac to trebao da automatski uradi ako se u kodu stranice podesi charset:utf-8 (ili onaj koji trebamo).

Molim za pomoc, na izmaku sam zivaca :(
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.11.09.2006. u 15:19 - pre 214 meseci
Za...bi notepad.Radi u DW-iskljucivo!Neces imati tih problema.
U DW-u bi tekst trebao da podseca na hijeroglife,a kad testiras u nekom browseru trebalo bi da je ok.
 
Odgovor na temu

CtrlAltDel
Beograd

Član broj: 96286
Poruke: 325
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.11.09.2006. u 15:26 - pre 214 meseci
da, bilo je milion puta.
i milion puta mesto utf-8 -> windows-1250 :)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.12.09.2006. u 07:16 - pre 214 meseci
Čini se kao da ti fali jedan <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
 
Odgovor na temu

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Re: Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.12.09.2006. u 12:31 - pre 214 meseci
@kelja
probao sam i tako ali nista, u stvari kada editujem u DW slova mi izgledaju normalno kao i kada ih unesem iz notepada, a kada ih pogledam u IE sve same kvacice i kukice :)

@CtrlAltDel
kada promjenim charset kao sto si rekao sve radi ok, ali kada je u pitanju cirilica :( ... vracamo se na stari problem. Da napomenem probao sam i da tastaturu prebacim na cirilicnu i slicne cake koje su ranije pomenute na forumu ali nista.

@jablan
ovaj tag ne fali, e sad jedno pitanje dali on treba da po ucitavanju stranice podesi pretrazivac da encoding prebaci na utf-8. Jer kao sto sam rekao tek kada ja rucno promjenim encoding u pretrazivacu tada nasa slova prikaze kako treba.

Poz, Nikola
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Re: Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.15.09.2006. u 11:34 - pre 214 meseci
Pozdrav.
ej uspio sam da dobijem cirilicu ali imam sledeci problem u operi mi stranicu prikazuje kako treba a u IE sva slova ostaju latinicna.
??????
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Re: Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.15.09.2006. u 12:43 - pre 214 meseci
Nakom 100 godina isprobavanja nasao sam u cemu je bio problem.
A problem je bio u sledecem:
u httpd.conf fajlu bilo je potrebno komentarisati liniju
adddefaultCharset u mom slucaju Windows-1250

Smijesna stvar je sto sam to otkrio sasvim slucajno, u Operi 9 kada se zadrzite na nekom tabu pojavi se oblacic na kome izmedju ostalog pise i Encoding stranice. tada sam primjetio da sve moje stranice imaju encoding windows-1250 iako im je charset utf-8, i tada se upali sijalica...
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kada stavim charset utf-8, pretrazivaci nece da mi prikazu nasa slova.

[ Pregleda: 2799 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.