Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispalti li se zamena elektrolita na tunerima-starim?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Ispalti li se zamena elektrolita na tunerima-starim?

[ Pregleda: 2164 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.58.*



+7 Profil

icon Ispalti li se zamena elektrolita na tunerima-starim?05.09.2006. u 13:49 - pre 214 meseci
Imam Niski tuner rs5025 ili tako nesto,znate vec koji je,dobro radi,dobro hvata stanice,jedino mu je otisla memorija,ima tri dugmeta za memoriju i tri potenciometra pomocu kojih se podesavaju zeljene stanice na ta tri dugmeta, ali to nije toliko bitno, nego vredi li posto je star sigurno jedno 15-ak godina, da mu zamenim elektrolite na napajanju, i izlazne elektrolite,sta bi valjalo da mu zamenim da ga osvezim,ili je to bacanje para,posto mi je jedan ovde prodavac polovne opreme rekao da moze da mi nadje dobar tuner od 20-30 eura?
Vase misljenje?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

Član broj: 91371
Poruke: 280
*.com
Via: [es] mailing liste



+21 Profil

icon Re: Ispalti li se zamena elektrolita na tunerima-starim?05.09.2006. u 17:10 - pre 214 meseci
Ako nemas problema sa njim, tj cuje se dobro, nema brujanja dok radi ne
prekida i slicno svaka popravka je bacanje para.

poZ
--
Zvezda ZAUVEK

DJ STEVASSY
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.58.*



+7 Profil

icon Re: Ispalti li se zamena elektrolita na tunerima-starim?08.09.2006. u 12:17 - pre 214 meseci
Stvar je u tome sto na slabijim stanicama na pr,upaljene 2 diode od 5,za primljeni signal.zna da bezi stanica,da se ukljuci druga,nije digitalni vec analogni tuner,mozda je to sto sam za antenu stavio televizijsku teleskopsku 70cm,sa kratkim kablicem sa izlazom rf,stim sto me cudi kad sam otvorio kuciste drzaca antene masa uopste ne ide kroz kablic,vec samo faza,nema trafojcic ili prilagodni clan sa simetricnog na nesimetricno napajanje antene,verovatno zbog jeftinoce i kratkog rf kablica 10cm?
Inace na jakim stanicama je dobar signal ,dobar zvuk,verovatno cu kasnije kupiti neki polovan ili dobar analogni ili digitalni,jel se slazes,dok ne kupim nov?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Ispalti li se zamena elektrolita na tunerima-starim?

[ Pregleda: 2164 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.