Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prenos digitalnog ili analognog signala pomocu wirelles-a

[es] :: Wireless :: prenos digitalnog ili analognog signala pomocu wirelles-a

[ Pregleda: 2940 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aedar
italija

Član broj: 75099
Poruke: 28
195.66.175.*



Profil

icon prenos digitalnog ili analognog signala pomocu wirelles-a01.09.2006. u 11:16 - pre 214 meseci
Ono sto nje zastupljeno ovdje a sto me u zadnje vrijeme zanime je upravo glavna tema ovoga dijela foruma a to su wirelles mreze.Moje poznavanje iz ove oblasti je skromno pa bih vas molio za neka pojasnjenja u pogledu ove tematike.
Ono sto me prije svega interesuje je sta treba uraditi da bi signal prebacili u wirelles mrezu.Cuo sam od jednog durgara da negdje postoji bolnica u kojoj je skoro svaki pacijent vezan nonstop na monitoring a nije obavezan da bude u svojoj sobi, i da je sve rijeseno preko wirelles mreze. e sada posto se malo razumijem u aparate za monitoring, zanima me sta je sve potrebno da se izvede da bi se signal wirelles prebacio sa jednog mjesta na drugo, da li ima razlike ako se radi o analognim i digitalnim signalima,i da li je neko od vas pokusavao ovako nesto
da li je moguce napraviti neki sklop koji bi postojeci analogni signal koji imamo na ulazu sklopa odasiljao kao wirelles dalje do nekog prijemnika
hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: prenos digitalnog ili analognog signala pomocu wirelles-a01.09.2006. u 15:34 - pre 214 meseci
wireless umrezavanej radi na isti nacin kao i standardni LAN, samo je razlika sto se signal prenosi bezicno. Svaki uredjaj/podatak koji mozes da posaljes preko klasicne mreze, poslaces i preko bezicne.

Ipak, sumnjam da konkretna aplikacija o kojoj ti pricas korsiti klasican wireless net, vec se samo radi o bezicnom prenosu podatakaizvedenom na neki specifican nacin koji odgovara toj aplikaciji.

Ako bi malo pojasnio kakve tacno podatke zelis da prenosis i za koju svrhu, mozd abi mogli da ti damo neki konkretniji savet.
 
Odgovor na temu

aedar
italija

Član broj: 75099
Poruke: 28
195.66.175.*



Profil

icon Re: prenos digitalnog ili analognog signala pomocu wirelles-a04.09.2006. u 11:38 - pre 214 meseci
Konkretno rijec je o analognom signalu, koji se prenosi sa jednog starog ekg aparata do kojeg sam dosao, pomocu odgovarajuceg interface-a (pcmcia kartica, pozajmljen sa kompjutera, original). i ovo sve funkcionise, e sada bih pokusao da se oslobodim ove pc kartice posto uskoro moram da je vratim, i razmisljam se kako bi moglo da se izvede pomocu wirelles a da sve ovo radi i dalje. tj da koristim wirelles karticu umjesto kablova. e sada sam vidio da sto se tice wirelles a kod nas moze da se nadje nesto od nekih proizvodjaca,i naravno tu su i nove wirelles kartice sa usb konekcijom. zanima me kako da ovaj signal na izlazu tj sa izlaza aparata prebacim u odgovarajuci na usb prikljucku,ili pomocu wirelles kartice.znaci mene najvise intenesuje onaj dio izmedju izlaza sa ovoka ekg-a i komputera.
drugim rijecima sta da napravim i kako da bih povezao moj izlazni signal sa wirelles karticom, u bilo kojem obliku.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: prenos digitalnog ili analognog signala pomocu wirelles-a04.09.2006. u 12:50 - pre 214 meseci
To sto ti treba nema veze sa wireless umrezavanjem vec je zahtev mnogo komplikovaniji.
Probaj da potrazis pomoc u forumima koji posecuju elektronicari.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: prenos digitalnog ili analognog signala pomocu wirelles-a

[ Pregleda: 2940 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.