Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word] Kako predefinisati nov dokument

[es] :: Office :: Word :: [Word] Kako predefinisati nov dokument

[ Pregleda: 3332 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milorad
lucic milorad
uzice

Član broj: 8825
Poruke: 485
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 294798265


Profil

icon [Word] Kako predefinisati nov dokument26.08.2006. u 20:07 - pre 215 meseci
Kako da kad otvorim novi dokument ,tj kad startujem MS WORD da mi se odma otvori stranica sa zaglavljem koje sam ranije pripremio i sacuvao.Procito sam ovde nesta o tim sablonima al to nije to sto ja ocu
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: [Word] Kako predefinisati nov dokument27.08.2006. u 22:17 - pre 215 meseci
To što ti treba bi trebalo da je izvodljivo na sledeći način:
Napraviš dokument da izgleda onako kao ti hoćeš da izgleda kad se otvori word i sačuvaš ga kao "normalan" dokument (za slučaj neke eventualne buduće izmene, da ne bi radio sve ispočetka)
U dijalogu Save As u opciji 'Save as type' izabereš 'Document template' i snimiš ga na toj lokaciji koju ti word ponudi pod bilo kojim imenom.
Zatvoriš word i u folderu c:\Documents and Settings\<korisnicko ime>\Application Data\Microsoft\Templates\
nađeš i obrišeš dokument normal.dot (Word mora da bude zatvoren da bi mogao da ga obrišeš),
tu bi trebalo da se nalazi i onaj tvoj dokument sa ekstenzijom .dot, njega prekrstiš u normal.dot i kad otvoriš word trebalo bi da izgleda onako kako si ga ti podesio.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Word] Kako predefinisati nov dokument28.08.2006. u 12:36 - pre 215 meseci
Citat:
milorad: Kako da kad otvorim novi dokument ,tj kad startujem MS WORD da mi se odma otvori stranica sa zaglavljem koje sam ranije pripremio i sacuvao.


kao što ti je rekao @Brz_na_tastaturi
Trebaš napraviti TEMPLATE dokument sa zaglavljem.

A možeš i napraviti Zaglavlje ( Header ) po izboru pa na FILE => PAGE SETUP => gumb DEFAULT pa snimiti pod formatom TEMPLATE pa preimenovati u Normal nakon zatvaranja Worda i brisanja originala.

BTW: Pogledaj link: ONLINE edukacija za početnike u Wordu 2003
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word] Kako predefinisati nov dokument

[ Pregleda: 3332 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.