Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tezak problem sa chatom preko browsera (nije n00b pitanje)

[es] :: SOHO Networking :: Tezak problem sa chatom preko browsera (nije n00b pitanje)

[ Pregleda: 3078 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

OxY
Oliver Arandjelovic
ExeNet Advertising
Nis

Član broj: 6433
Poruke: 80
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 86888997


Profil

icon Tezak problem sa chatom preko browsera (nije n00b pitanje)25.08.2006. u 01:45 - pre 215 meseci
Imam 30 racunara koja sam skoro preinstalirao sa Windoes XP SP2. Problem nastaje kada pokusam da se konektujem na www.krstarica.com/lat/pricaonica/frame.php Naime prva 15 racunara na kojima je Athlon 2.8GHz, taj chat radi normalno, ali problem nastaje kada isti taj sajt pokusam da otvorim na druga 15 racunara gde je AMD 64bit 3.0GHZ. Prilikom otvaranja java chata, u trenutku kada treba da izbaci one silne textove o zabranama i pravilima itd, on izbaci samo:
*** Povezan na IRC server

Posle nekoliko sec izbaci:
*** Diskonektovan sa IRC servera

Pokusao sam sa: najnovijom javom, IE 7, Fire Fox, Opera, i jos mnogo toga i nece.
Nije ni do portova jer preko mIRC-a radi sasvim normalno
SVI ostali java chatovi, za koje ja znam i koje sam naso, rade sasvim normalno, i sve java apps se normalno izvrsavaju na ovim racunarima, jedino krstaricina pricaonica ne radi.

Potrebno mi je da to proradi jer je ovo igraonica i dosta ljudi pricaju preko krstarice, a neznaju da koriste mIRC.

HELPPPPPP!!!!!!

::: Pametan covek nadje nacin, a budala izgovor :::
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Tezak problem sa chatom preko browsera (nije n00b pitanje)25.08.2006. u 09:49 - pre 215 meseci
Tona razloga - ali procesor nije sigurno. Da li ti svi racunari imaju razlicite IPove? Mislim na JAVNE IP adrese? Mozda krstarica dozovljava maximum 15 konekcija sa jednog IP-a pa ako se nalazis iza NAT-a fakticki tvoje racunare vidi kao 1IP.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Tezak problem sa chatom preko browsera (nije n00b pitanje)25.08.2006. u 14:56 - pre 215 meseci
Nije ni to, svaki racunar ima isti ip kao i server, nema ogranicenja od 15 konekcija, pa cak i da ima, nisu svih 15 u isto vreme na krstarici, problem je u java aplikaciji, eventualno u php skripti.
 
Odgovor na temu

OxY
Oliver Arandjelovic
ExeNet Advertising
Nis

Član broj: 6433
Poruke: 80
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 86888997


Profil

icon Re: Tezak problem sa chatom preko browsera (nije n00b pitanje)25.08.2006. u 14:58 - pre 215 meseci
Inache, ja sam napisao prethodni odgovor ali se nisam logovao. :)
::: Pametan covek nadje nacin, a budala izgovor :::
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Tezak problem sa chatom preko browsera (nije n00b pitanje)

[ Pregleda: 3078 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.