Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI

[es] :: Digitalne kamere :: Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI

[ Pregleda: 4997 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nutrija
Mostar

Član broj: 10618
Poruke: 5
*.dlp505.bih.net.ba.



Profil

icon Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI09.08.2006. u 15:14 - pre 215 meseci
Gledajući na ovom forumu, o digitalnim kamerama nisam naišao na slično pitanje te ga sada stavljam na raspravu jer me interesuju vaša iskustva i preporuke.

Konkretno, koja je donja granica kamera (koji modeli) koja može zadovoljiti snimanje svadba i sl. događaja?
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI09.08.2006. u 17:51 - pre 215 meseci
Kako bre nisi našao, pa u nekoliko prethodnih modela se spominju te "svadbarske kamere".
Za te kamere je bitan izgled, veličina i da su za na rame ;)
Prema tome, te kriterijume zadovoljava minimum Panasonic MD 9000 koja je i najprodavanija baš za te stvari.
E sad, tu je napravljen kompromis izmedju cene i kvaliteta. Cena je max 1000 Eura, i izgled je "profi" :) ali ima samo jedan CCD i veoma je osetljiva u uslovima loseg osvetljenja.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

TriK

Član broj: 73139
Poruke: 128
*.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI09.08.2006. u 19:49 - pre 215 meseci
i ima fantomske greske koje se redovno desavaju...
Kad se kamera pokvari: www.videoservisgaja.com
 
Odgovor na temu

nutrija
Mostar

Član broj: 10618
Poruke: 5
*.dlp453.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI11.08.2006. u 14:14 - pre 215 meseci
ok, hvala

a da li dolaze u obzir Handy kamere recimo iz Sony HC ili Pan GS serije.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI11.08.2006. u 20:58 - pre 215 meseci

Ako ne smeta potencijalnim klijentima veličina kamere (a uglavnom više vole veće modele) sasvim dobro, čak odlično rješenje je NVGS 400 panasonikova kamera. Tri čipa, odlična slika.
MD 9000 ne valja ništa, MD 10000 je tročipna verzija nje, nije nešto puno skuplja ali takođe ne valja ništa.
Najbolje rješenje za relativno male pare je panas 62-ka ali je ona oko 1650€ što i nije mala para. Međutim zadovoljava i potrebe neke jednostavnije profi produkcije, za lokalne tv i slično.
 
Odgovor na temu

nutrija
Mostar

Član broj: 10618
Poruke: 5
*.dlp141.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI12.08.2006. u 02:48 - pre 215 meseci
dobro,
recimo da me NE interesuje šta oni misle (mušterije). Recimo da cijenom mogu da pariram onima koji imaju strojeve koji idu na rame. No nije ni to važno.
Ono što me interesuje je npr. može li, vaše mišljenje, konkretno GS 300 zadovoljiti kvalitetu snimanja za ovu namjenu.
Mislim i ova kamera ima 3 CCD itd, itd. Malo ju još našminkam, dodatno svijetlo - stalak.
Ova zanimacija bi mi bila više hoby nego primarni posao.

do sad sam snimio par svadbi i to sa NV GS 15. (Nemojte se smijati)
Mušterije su bile zadovoljne. Mogu komotno reći da oni i ne znaju za bolje. Cijena + kvalitet=HAOS

Mislim ljudi realno, ovdje neki uzimaju i do 800,- KM za snimanje svadbi. Po meni je to malo previše, mada priznajem da ima posla dok se sve to dotjera do konca.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
195.66.162.*



+1 Profil

icon Re: Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI12.08.2006. u 18:26 - pre 215 meseci

A zašto ne bi moglo?

Sa stativom i po potrebi malo dodatnog svjetla sasvim korektan snimak se može napraviti.
Ne znam da li 300-ka ima ali dodatna prednost su i manuelne komande, prvenstveno blenda, tako da sam, zavisno od situacije možeš da dotjeraš sliku.
Ne treeba zaboraviti da se do skoro sve to snimalo VHS-om.

Inače DV je jedan jako dobar i kvalitetan format, bitno je samo zapisati signal sa 3 čipa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Koja je MiniDV kamera najpovoljnija za snimanje SVADBI

[ Pregleda: 4997 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.