Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

primary DNS za .YU domen, da li treba i hostname i IP DNS servera?

[es] :: Hosting :: Domeni :: primary DNS za .YU domen, da li treba i hostname i IP DNS servera?

[ Pregleda: 2905 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon primary DNS za .YU domen, da li treba i hostname i IP DNS servera?05.08.2006. u 23:25 - pre 215 meseci
dakle oni preko web formulara traze:
Citat:
Odeljak 5: Primarni server naziva (primary DNS):
Naziv računara:
IP adresa računara:


A ja od mog hosta imam samo hostnames:
Citat:

After your domain name has been added you must set name servers for the domain to: (the company where you bought the domain can do this for you)

* ns1.mojhost.net
* ns2.mojhost.net
* ns3.mojhost.net
* ns4.mojhost.net

Please note it may take up to 48 hours for DNS changes to apply.


Malo mi je glupo da silim i rucno radim reverse DNS da bih dosao do IP-a za ove DNS-ove? Dakle da li moze sa ovim podacima da se zadovolji nic.yu procedura za selidbu domena?

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: primary DNS za .YU domen, da li treba i hostname i IP DNS servera?05.08.2006. u 23:37 - pre 215 meseci
Treba.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: primary DNS za .YU domen, da li treba i hostname i IP DNS servera?05.08.2006. u 23:42 - pre 215 meseci
Sta, znaci da radim obican ping hostname-ova i da im uzmem IP, i uparim u stilu IP/Hostname?


Hm.. ok. Nadam se da nije klaster

Broker, hvala na brzom odgovoru!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: primary DNS za .YU domen, da li treba i hostname i IP DNS servera?06.08.2006. u 00:32 - pre 215 meseci
SA ŽALJENJEM VAS OBAVEŠTAVAMO DA VAŠ ZAHTEV NIJE PROSLEĐEN NA DALJU OBRADU
HOSTMASTERIMA YU TLD ZBOG SLEDEĆIH GREŠAKA:


* GREŠKA DNS SERVERA 62.214.**.** !!!



(Molimo, proverite formu ispravite greške i ponovo kliknite na dugme "Pošalji")




-- Zanimljivo, javlja gresku za primary DNS kod provere, i za cetvrti... drugi i treci su ok?! Gledam da nisam zeznuo kod cupanja IP-a za hostname... nisam, sve je ok.

Da li da umesto ns1.server.com stavim ns2.server.com posto on radi ocigledno normalno? Jel ima neke veze redosled, ns_broj.server? Posto bi mi onda to pilo vodu, da stavim ns2 i ns3 koji f-nisu bez greske, umesto ns1 i ns4 koji trabunjaju nesto.


 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: primary DNS za .YU domen, da li treba i hostname i IP DNS servera?06.08.2006. u 03:05 - pre 215 meseci
Nema veze redosled, samo stavi bilo koja dva koji rade i sa kojima registracija prolazi.

I vidi sa provajderom zašto ostali nisu isto setovani.

Ako nam daš tačan domen i dnsove koji su u pitanju, mogli bismo i da proverimo kako su podešeni.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: primary DNS za .YU domen, da li treba i hostname i IP DNS servera?06.08.2006. u 03:25 - pre 215 meseci
Izgleda je trebalo da prodje jos vremena da se update-uju DNS-ovi novog hostinga posle dodavanja domena u tabelu... neki DNS je to uradio pre, neki kasnije... posle kada sam slao zahtev samo 1 je bio neispravan, za razliku od prvog puta kada su 2 prijavljivala da ne rade tj. grešku. I tako taj 4. nije bitan, dovoljna su ova tri... uglavnom stavio sam umesto ns2 ns4 :=) Prošlo je bez problema, sada još samo da sačekam da čike iz nic.yu odrade svoj deo posla od par klikova...

Citat:
Gojko Vujovic: Nema veze redosled, samo stavi bilo koja dva koji rade i sa kojima registracija prolazi.


Hvala, ovo je korisna informacija.

 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: primary DNS za .YU domen, da li treba i hostname i IP DNS servera?

[ Pregleda: 2905 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.