Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nema sile da mogu da umrezim laptop sa kompom. Pomagajte! :)

[es] :: SOHO Networking :: Nema sile da mogu da umrezim laptop sa kompom. Pomagajte! :)

[ Pregleda: 1765 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Nema sile da mogu da umrezim laptop sa kompom. Pomagajte! :)02.08.2006. u 22:59 - pre 215 meseci
Znaci laptop ... stavim mu IP 192.168.0.10 i kompu stavim 192.168.0.11, isti WORKGROUP itd. I nece da prepozna. Kliknem na View network places ili kako vec... ono mi kaze nesto tipa "workgroup is not accessible,you might not have permission to use this network resource.Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions.".Laptop ima sharovanu jednu particiju, a komp 2 i na obje je stavljen full control za Everyone. Uspio sam da umrezim preko MiniPE-a, ali nijesam mogao da prebacim .iso od 4.8 GB (imam 5.3GB slobodno). Laptop ima WinXP SP3 (ovo sp3 je valjda neka modifikacija SP2), a komp ima winXP SP1. Firewall iskljucen sve je normalno postavljeno (ili se bar meni tako chini). Uglavnom, mislim da je problem sa sharingom. Jer sam preko MiniPE-a morao da setujem password da bih mogao da pristupim sharovanim particijama. Mogu li kako ovo rijesiti da ne koristim MiniPE? Mogu li kako umreziti ovaj laptop (winxp sp3) sa linuxom (debian sarge)?
P.S. Ping mi ne radi... Javlja mi neki error 64...
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Nema sile da mogu da umrezim laptop sa kompom. Pomagajte! :)03.08.2006. u 08:09 - pre 215 meseci
Na oba racunara otvori komandni prompt i otkucasj

ipconfig /all

pa posalji ovde rezultate.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Nema sile da mogu da umrezim laptop sa kompom. Pomagajte! :)

[ Pregleda: 1765 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.