Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom

[es] :: Windows mreže :: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom

[ Pregleda: 4917 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zloduh
Predrag Tošić
VV Info, Comp tech.
Kragujevac

Član broj: 17552
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom27.07.2006. u 15:03 - pre 215 meseci
Imam win server 2003 small buissness i to, Microsoft Exchange distributira mailove na oko 20tak acc.
E problem se javlja sa spamom, stizu mi mailovi na domen koji veze nemaju sa vec postojecim accountima.
npr stigne mail za [email protected] a taj acount nema.
Kako u Microsoft Exchange da stavim neki filter da kasira mailove kad nepostoji acc.
Sada mi se samo vrte ti mailovi po svim racunarima jer ih on prosledjuje svima redom. Bas je dosadan.
Stvara mi mnogo poruka usporava rad i sve to.

Hvala unapred
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom27.07.2006. u 15:43 - pre 215 meseci
Sveze sa microsoft podrske:

Create a recipient filter
When you use recipient filtering, you can prevent messages from being delivered to e-mail addresses that exist in your organization, and you can filter messages that are directed to e-mail addresses that do not exist in your organization. Recipient filtering only applies to messages that come from anonymous connections.

To create a recipient filter, follow these steps: 1. Start Exchange System Manager.
2. Expand Global Settings, right-click Message Delivery, and then click Properties.
3. Click the Recipient Filtering tab.
4. To filter e-mail based on a particular e-mail address, click Add, type the e-mail address, and then click OK.
5. To filter messages that are directed to e-mail addresses that do not exist in your organization, click to select the Filter recipients who are not in the directory check box.


Apply the connection filter or the recipient filter or both to the appropriate SMTP virtual servers
You must enable the connection filters and the recipient filters on each SMTP virtual server where you want these settings to be applied. To apply a filter to a SMTP virtual server, follow these steps: 1. Start Exchange System Manager.
2. Expand Servers, expand Server Name, expand Protocols, and then expand SMTP.
3. Right-click the SMTP virtual server where you want to apply the filter, and then click Properties.
4. On the General tab, click Advanced.
5. Click the IP address that you want to apply the filter to, and then click Edit.
6. In the Identification dialog box, click to select either the Apply Connection Filter check box or the Apply Recipient Filter check box.
7. Click OK, click OK, click Apply, and then click OK.
8. Restart the SMTP virtual server where you applied the filter.
9. Repeat steps 2 through 8 for each virtual server where you want to apply the filter.
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom27.07.2006. u 15:50 - pre 215 meseci
E da... a kako ti server kupi postu??
Jel iz jednog pop accounta od providera ili ti je server direktno na netu???

Citat:
npr stigne mail za [email protected] a taj acount nema.


Nadam se da je @domainname.co.yu OK, a da samo retard ne postoji ?!?
Jer ako nije KAKO UOPSTE PORUKE STIZU DO SERVERA??

U svakom slucaju, Ono sto sam ti poslao sigurno radi... probao!!
 
Odgovor na temu

zloduh
Predrag Tošić
VV Info, Comp tech.
Kragujevac

Član broj: 17552
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom28.07.2006. u 07:31 - pre 215 meseci
Poruke kupim iz jednog dira sa domaina a posle se sortiraju po userima,
tako da je "@domainname.co.yu" ispravan deo, a samo user na koji stize je neispravan
Meni domain salje sve poruke sa sufixom @domainname.. tako da mi stize svakakav krs

hvala probacu sad

Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

zloduh
Predrag Tošić
VV Info, Comp tech.
Kragujevac

Član broj: 17552
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom28.07.2006. u 08:16 - pre 215 meseci
Hmm probao sam, ali i dalje primam poruke za accounte koji ne postoje.
Reci mi mozda sam pogresno razumeo da li treba da navedem sve nepostojece
accountove na koje mi stizu poruke da bi ih exchange blokirao?
Ili samo da cekiram onu jednu opciju i da poste u smtp sve to enablujem za
virtual server.

Malo sam neisuksan u tom polju

hvala
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom28.07.2006. u 11:45 - pre 215 meseci
Evo malo slika...
To bi trebalo da bude sve sto treba da uradis! - meni radi.
Cudno mi je to sto kazes da te poruke forwarduje svima !?! ... hmm






[Ovu poruku je menjao 3BEP dana 28.07.2006. u 19:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao 3BEP dana 28.07.2006. u 19:42 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zloduh
Predrag Tošić
VV Info, Comp tech.
Kragujevac

Član broj: 17552
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom28.07.2006. u 12:55 - pre 215 meseci
Sve sam uradio kako si opisao u slikama, samo na zadnjom slici
ip adresa kod tebe je ALL UNASSIGNED a kod mene je bila smtp adresa
ne znam da li je to bitno probacu kao kod tebe.

Javicu sta sam uradio jer ovo mi je vrlo bitno

Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom28.07.2006. u 13:29 - pre 215 meseci
Evo linka sa detaljnim uputstvima...
http://support.microsoft.com/kb/823866/en-us

Probaj da restartujesh server. Ako nece , skini najsveziji SP...

OVO MORA DA RADI!!!
 
Odgovor na temu

zloduh
Predrag Tošić
VV Info, Comp tech.
Kragujevac

Član broj: 17552
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom01.08.2006. u 08:11 - pre 215 meseci
Primetio sam da si mi stavio SMTP ali ja imam problem sa incoming mail
tako da bi filtriranje trebalo da bude na POP3 a ne na smtp.
Kada postavim smtp nemogu da posaljem mail na nepostojeci acc u okviru firme.

Ali misilim da to nece da radi

[Ovu poruku je menjao zloduh dana 01.08.2006. u 09:27 GMT+1]
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
89.216.224.*

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom28.08.2006. u 12:11 - pre 214 meseci
Uzmi GFI i resice ti problem... Bio sam kod drugara koji ga je instalirao i resio problem spam-a na mnooogo nacina, jedan od njih je i postavljanje relay servera provere i sva dolazeca posta se pregleda, i prepoznavanjem relay servera koji salju spam (ovo je samo jedan od vise nivoa provere e mail poruke) blokira ti DOLZECI mail, i radi redirection gde vec hoces/ako hoces, poruke se takodje filtriraju na osnovu headera, karakteristicnih reci... E sad ako ti je ovo za firmu cena ovog MALISANA je od 5000$ pa na gore!
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

korto55
Vladimir Komnenovic
SAGA D.O.O

Član broj: 102586
Poruke: 27
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom25.09.2006. u 11:55 - pre 213 meseci
Iskljuci Relay opciju zato stizu bad mail-ovi.
 
Odgovor na temu

M E N E
borislav
Temerin

Član broj: 30434
Poruke: 231
195.178.53.*



+1 Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom24.01.2007. u 13:33 - pre 209 meseci
Uf!
Identican problem, ali na (na moju zalost) Exchange 2000...
Sta ja, jadan, da radim?
Uhvatili ste me nespremnog
 
Odgovor na temu

75TS
Aleksandar Dimic
Beograd

Član broj: 122228
Poruke: 61
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom24.01.2007. u 17:46 - pre 209 meseci
Mozda nisam razumeo kako dobijas malove, ali ako ih skidas sa pop3 connectorom onda ti dzaba sva setovanja oko filtriranja preko smtpa servera iz tog razloga sto ta setovanja vaze samo i ako samo se mailovi do tvog exchangea dolaze direktno preko SMTP servera, a ne putem pop3 connectora.
 
Odgovor na temu

M E N E
borislav
Temerin

Član broj: 30434
Poruke: 231
195.178.53.*



+1 Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom25.01.2007. u 07:42 - pre 209 meseci
Ono sto je za moj problem interesantno, jeste da sam identifikovao (uz mnogo strpljenja - bio sam kao lovac na cheki :-) ) nekoliko sendera (e-mail adresa) koji su se konektovali (SMTP konekcija) sa mojim exchangeom i slali mu velike kolicine podataka (posto moja firma ima samo ISDN 64kbps, meni je veliki problem mail od nekoliko MB). Posle toga, exchange ne prijavi nikakav mail da je stigao.
Posto su se stalno ponavljali isti senderi, ja sam ih zatvorio na firewall-u: rekao sam da od tih likova necu nista da primam i da radi refuse njihovih mailova.
To sada radi (vec se vidi neki napredak), ali ne znam da li sam problem resio laicki, ili vesto...
Uhvatili ste me nespremnog
 
Odgovor na temu

75TS
Aleksandar Dimic
Beograd

Član broj: 122228
Poruke: 61
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom25.01.2007. u 07:58 - pre 209 meseci
Citat:
Iskljuci Relay opciju zato stizu bad mail-ovi.


ili ostavi ukljucenu ali ukljuci autentifikaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Microsoft Exchange na serveru 2003, i problem sa dolazecom postom

[ Pregleda: 4917 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.