Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ISP minimalna funkcionalnost - Pomoc jednom programeru

[es] :: Enterprise Networking :: ISP minimalna funkcionalnost - Pomoc jednom programeru

[ Pregleda: 2286 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan_Vreljanski
Obrenovac

Član broj: 7698
Poruke: 1
*.yubc.net

Sajt: www.eurobasket.com


Profil

icon ISP minimalna funkcionalnost - Pomoc jednom programeru25.01.2003. u 00:58 - pre 258 meseci
Za sve administratore,
moze li neko da mi grubo napise skicu mreze, koja mi je potrebna za manji ISP. Recimo da je stanje takvo da imam 1 mbit link i sad ja hocu da dajem to drugima na dial-up, sta mi sve tacno treba?
Znam da moze sve ovo da se nadje i nauci, ali me zanima koliko sam ja to skapirao do sada.

Od router-a, u stvari od regulisanja IP adrese, dali to dobijam od svog nadprovajdera, znam da se nesto tu desava, ali mi nije jasno konkretno, dalje (oni ugovori, i sl.) kad je to izregulisano ide ruter, pa onda neki firewall, ali ova dva mogu da budu jedno, na jednoj masini, ili ne mogu??? - i ovde mi nije jasno,

pa onda ide recimo neki ISA server, jer hocu da dajem malo linka i kablom i da regulisem kome ide koliki protok, pa onda recimo win2000 server tu su domain controleri, jel tako bese, ili se varam,???
pa onda tu mi treba neka baza??? - sa cime se ovo izvodi???
pa koji server prima dial up pozive, tj. sesije???
pa onda kako ja da slusam ko se kaci na moj server, mislim ja autorizujem korisnika i sa njim serujem konekciju, jel ovo tako ide???
e da tu je i mnogo jedna bitna stvar, kako ja da omogucim recimo 30 ulaznih linija ili 60 ili ne znam vec koliko???


otprilike je to moj trip izgleda jedne ISP mreze, ali posto sam samo programer, onda ne mogu bas da kazem da sam strucan, e da trebaju mi i algoritmi za racunanje iskoriscenosti mreze, tj modeli koji mi govore koliko se koristi mreza, na koliko korisnika ide koliko mbit-a i sl.

I bilo sta sto sam mozda izostavio

Hvala vam svima


 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
194.247.209.*

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: ISP minimalna funkcionalnost - Pomoc jednom programeru25.01.2003. u 14:23 - pre 258 meseci
Ja se iskreno nadam da je ovo fiktivno pitanje. Hajde, molim te, reci da je fikcija, pa da caskamo na ovu temu fino i opusteno.



"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: ISP minimalna funkcionalnost - Pomoc jednom programeru

[ Pregleda: 2286 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.