Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?

[es] :: Zaštita :: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11181 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?09.07.2006. u 22:38 - pre 216 meseci
Pozdrav svima, evo nedavno sam nabavio Kaspersky 6 i stvarno sam zadovoljan ali ne ovladjujem jos u potpunosti njegovim opcijama i podesavanjima. Dakle, kad je Kaspersky aktivan, Opera (default), kao i Internet Explorer, dok otvara neki sajt to usporeno radi i zamrzava sliku, pa je odmzne na sekund pa ponovo zamrzne na 5 sekundi, tako da otvaranje sajta traje i do 1-2 minuta. Cim ugasim Kasperskog problem nestaje. Znam da Kaspersky 6 ima novine kao sto je bas to skeniranje sadrzaja sajtova u toku samog surfovanja, ali i kada iskljucim tu opciju, problem NE nestaje.
Imam i ZoneAlarm PRO koji mi ne pravi probleme i nisam skontao nekakav konflikt izmedju njega i Kasperskog 6.
Imate li ideju sta bi mogao biti problem?
Hvala unapred.... Vlada
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

ogenox
Beograd

Član broj: 89206
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?10.07.2006. u 15:09 - pre 216 meseci
Pogledaj da li je Web Anti-Virus postavljen na High Security Level?! To usporava učitavanje stranica..
You know the world is going crazy when the best rapper is a white guy, the best golfer is a black guy, the tallest guy in the NBA is Chinese, the Swiss hold the America's Cup, France is accusing the U.S. of arrogance, Germany doesn't want to go to war, and the three most powerful men in America are named 'Bush', 'Dick', and 'Colon'. - CHRIS ROCK
 
Odgovor na temu

_korso_

Član broj: 82797
Poruke: 163
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?10.07.2006. u 18:08 - pre 216 meseci
To se i meni desavalo nekada sa KAV 5.x ili mozda je bila cak i verzija 4.x(ne znam tacno, bilo je odavno). Zakucavala mi se Opera na par sekundi (zamrzavala) pa onda opet nastavljala normalno. Problem sam resio tako sto sam stavio noviju verziju KAV-a.U tadasnim verzijama KAV nije bilo mnogo opcija za podesavanje tako da nisam uspeo da podesim Operu i KAV da rade lepo.
Mozda sa ovom 6.x moze i da se sredi u opcijama taj problem. Probaj google mozda se je nekada nekom nesto slicno desilo...
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?14.07.2006. u 23:00 - pre 216 meseci
I kada iskljucim Web-Antivirus i restartujem brovser (Operu ili IE) problem NE nestaje.
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?16.07.2006. u 20:09 - pre 216 meseci
A koji ti procesor uopste imas i koliko memorije, jesi li se zapitao da li moze da radi taj AV na tvojoj masini?
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?17.07.2006. u 01:41 - pre 216 meseci
Maren, pravo da vam/ti kazem i nije mi to padalo na pamet jer sam poprilicno zadovoljan sa svojom masinom, imam Intel Celeron na 2,4 GHz i 512 RAM-a. Vidim po forumu oficijalnog sajta Kasperskog da takav problem postoji i vidim resenje tog problema ali za Kaspersky Internet Security 6, a KAV6 i KIS6 se razlikuju u podesavanjima. Imam instaliran i ZoneAlarm PRO i sa njim sam prezadovoljan a KIS6 za sviju instalaciju zahteva njegovu deinstalaciju, a to mi se ne radi....
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?17.07.2006. u 07:00 - pre 216 meseci
I meni se desava to sto si ti opisao samo sto ja imam instaliran Kaspersky Internet Security 6.0. Primetio sam da posle jedno nedelju-dve pocinje da mi se usporava PC. Vidim da imas ok masinu naspram moje koja je na 1,1 GHz i 256 RAM :) I ja takodje koristim operu. Moje misljene je da je problem izmedju Opere i Kaspersky. Opera je po meni super ima sve sto mi treba, ali u sustini spor je kao Browser kad ga uporedis sa Mozilla Firefox. I ako sam navikao na Operu sad pokusavam da se naviknem na Mozilla Firefox. Tako da bi ti preporucio probas jedno vreme da koristis Mozilla Firefox i da vidis dal ces i dalje da imas problema. Takodje svremena na vreme pokreni CCleaner ili neki slican program da ocistis smece sa PC-a :)
Pa javi sta si uradio....
pozdrav
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?18.07.2006. u 00:00 - pre 216 meseci
Nisam... i sam znas da je to zabranjeno ovde... Probacu sa Firefox-om.... Hvala svima!!!!!
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

mikica68
Backa Palanka

Član broj: 100900
Poruke: 8
82.208.195.*



Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?24.07.2006. u 20:33 - pre 216 meseci
Ja imam jos veci problem
Meni je kasperski 6.0 registrovan preveden na srpski i donedavno radio ko doksa.Medjutim pre par dana skenirajuci komp pronadje mi trojanca jednog pa drugog pa treceg.I na kraju sav iznerviran sto mi uopste propusta bilo sta resih da ga obrisem,kad ono cvrc nemogu ni da ga obrisem niti bilo sta da uradim.Nedozvoljava mi ni da obrisem nijedan folder niti bilo sta a posle tri pokusaja jednostavno mi restartuje komp.Trenutno sam ga samo iskljucio i instalirao AVG Antivirus nemam nikakvih problema sve trojance je pohvatao i obrisao, samo sto sad Kasperski zauzima puno mesta na kompu i ja resen da ga izbrisem trazim od vas ako neko zna kako da mi pomogne.Cuo sam da postoji program za uklananje kasperskog ako neko ima isti ili ako moze da mi posalje link neka se javi.




[Ovu poruku je menjao mikica68 dana 24.07.2006. u 21:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 25.08.2006. u 13:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zloboleon

Član broj: 22622
Poruke: 130
194.106.187.*



Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?10.08.2006. u 11:45 - pre 215 meseci
Poz od mene
Ovako KAV6 [ondosno KIS6] ima Self-Defense sto ce reci da "motri" na
svoj folder
svoje registry vrednosti
svoje processe itd.
stoga ako neshto zabrljate nema menjanja/brisanja sadrzaja kav foldera,reg vrednosti,ubijanja process odnosno NEMA nasilnog unistall-a!
Ova metoda je poznata kao rootkit - sve je prisutno osim skrivanja sopstvenog process :)
Da bi ga ugasili potrebni su vam ili IceSword ili DarkSpy

p.s. Ovo je jedini AV za koji ne postoji public killer - dok za ostale naravno postoji >=)
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?25.08.2006. u 07:35 - pre 215 meseci
Pa moraš da kupiš ključ da bi ga imao ako hoćeš legalistički, a možda bi za tvoj sistem bio bolji nod32.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

wollf
Marić Vojislav
Hrvatska

Član broj: 77777
Poruke: 18
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?25.08.2006. u 10:08 - pre 215 meseci
Mrkidivix molim te objasni mi zasto bi za moj sistem bio bolji nod32???

Vojkan
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?25.08.2006. u 10:34 - pre 215 meseci
Iz prostog razloga što si rekao da si imao nortona i da ti je gušio sistem, kasperski nije nešto značajnije bolji po tom pitanju.
Nod znatno manje guši mašinu a opet kvalitetno radi svoj posao uz najbolju heuristiku (otkrivanje nepoznatih virusa) u svetu antivirusa.Imam oba antivirusa instalirana i mogu da ti iz prve ruke kažem iskustva.

[Ovu poruku je menjao mrkidivx dana 25.08.2006. u 11:57 GMT+1]
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mikica68
Backa Palanka

Član broj: 100900
Poruke: 8
82.208.195.*



Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?25.08.2006. u 13:13 - pre 215 meseci
Prika i ja sam imao takav problem ali sam ga resio deinstalacijom Kasperskog 6.0 sad imam AVG radi kao doksa nista mi neusporava komp a radi u saradnji sa A-sekjuriti center programom. Kasperski u saradnji sa Zone alarmom neradi dobro usporava komp.A sto se tice bilo kakve podrske oko Kasperskog poseti sajt radojevic.cjb.net Kod njega imas dosta programa donlad i imas podrsku tj mozes mu pisati pa ti covek pomogne. Ako te jos nesto zanima javi se na PP
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?25.08.2006. u 23:25 - pre 215 meseci
Opet ja... negde u trazenju odgovora naleteo sam na neka podesavanja FireFox-a pa me interesuje da li je nekom ovo poznato! Kada tako odradim, malo je bolje ali opet... nije to to...
1. Type “about:config” into the address bar and hit return. Scroll down and look for the following entries: network.http.pipelining
network.http.proxy.pipelining
network.http.pipelining.maxrequests
Normally the browser will make one request to a web page at a time. When you enable pipelining it will make several at once, which really speeds up page loading.
2. Alter the entries as follows:
Set “network.http.pipelining” to “true” Set “network.http.proxy.pipelining” to “true”
Set “network.http.pipelining.maxrequests” to some number like 30. This means it will make 30 requests at once.
3. Lastly right-click anywhere and select New-> Integer. Name it “nglayout.initialpaint.delay” and set its value to “0”. This value is the amount of time the browser waits before it acts on information it recieves.

Negde sam pronasao da bih mozda trebao u podesavanjima Kasperskog/Networking iskljuciti Port 80, i restartovati browser, ali n to onda nije to.

H E L P A N Y O N E !!!
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Vladimir Jankov
Mramorak

Član broj: 111364
Poruke: 10
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?13.09.2006. u 10:29 - pre 214 meseci
Instaliraj neki drugi anti virus,a deinstaliraj kasperski 6.
DJ Reazac
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?14.09.2006. u 02:46 - pre 214 meseci
Evo resenja!!!! Problem nije mogao lakse da se resi; negde po forumima sam video pokusaja da se u opcijama Web anti-virus-a, Scan HTTP traffic iskljuci port 80 i restartuje brovser, i time resi problem; ali nije ni to resavalo problem. Sada posto koristim Neobee Speeedy sam na istom mestu iskljucio skeniranje HTTP preko porta 8080 preko kog i ide Speeedy i to je u istom trenutku resilo problem, cak i bez restartovanja brovsera.
Hvala svima na odgovorima!!! Nadam se da ce ovo jos nekom da posluzi...
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.rodicmb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?14.09.2006. u 10:20 - pre 214 meseci
Jbt otkud toliki problemi sa KAV 6.0 , meni skroz ok radi...sto bi Mikica rekao vise puta na ovoj strani - "kao Doksa"...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

tantor
moonze-konza

Član broj: 6390
Poruke: 189
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?14.09.2006. u 19:35 - pre 214 meseci
da li mozda koristite beta verziju kasperskog 6 ili zvanicnu gotovu verziju? ja sam imao problema samo sa betom, ali kad se pojavila gotova verzija, radi sasvim normalno i uopste nema kocenja i CPU uopste nije opterecen, kao sto je umeo da bude kod verzije 5. inace, paralelno sa KAV 6 sam ranije koristio i ovaj novi microsoft-ov ONE antivirus, i par puta se desilo da je prosao virus, tj. da ga nije video, i cim ukljucim kaspersky, sledi svo primecivanje i brisanje virusa.....vec godinama zadovoljan sam korisnik kasperskog,e sad kao i u svemu sto postoje klanovi kao npr nokia ili sonyericsson kod mobilnih, tako i ovde,....IE ili opera,firefox,...norton,kaspersky, nod32,avg,...ja pripadam klanu ljubitelja kasperskog

pozdrav
ko zna zna
ko ne zna 2
 
Odgovor na temu

wollf
Marić Vojislav
Hrvatska

Član broj: 77777
Poruke: 18
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?15.09.2006. u 09:28 - pre 214 meseci
Dobar dan, zanima me par stvari na kompijuteru mi se desava da mi u nekim folderima plave slova, da li je to normalno i da li bi mpzda mogao biti znak da imam virus? Ja inace sam instalirao kasperskog 6.0! I desava mi se kod kasperskog da mi jako cesto trazi update (ja namestio na svaki 15dana) a on i cesce trazi? Zanima me da li je i to normalno? Pozdrav i hvala
Vojkan
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Kaspersky Antivirus 6 PROBLEM: usporava i zakucava surfovanje sajtovima. Zasto?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11181 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.