Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?

[es] :: Web razvoj :: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?

[ Pregleda: 5664 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?04.07.2006. u 16:35 - pre 216 meseci
Dakle, od pre mesec dana imam jedan problem, a to je da su na moj forum počeli da se prijavljuju lažni članovi, koji koriste uvek istu ili veoma sličnu web stranu, a pošto je moj forum PhpBB 2.0.13 interesuje me kako da banujem IP adresu tih manijaka, da se više nikad ne prijave na forum.

Koliko sam primetio u podešavanjima PhpBB foruma, banovanje IP adrese ne postoji, ali možda grešim, pa molim svakoga ko zna nešto da mi vrlo detaljno objasni.

I, još me zanima, ako se ispostavi da ipak može da se banuju IP adrese, na koji način mogu da očitam sa koje se IP adrese ovi lažni korisnici prijavljuju.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?04.07.2006. u 16:49 - pre 216 meseci
.htaccess - banujes preko webservera

Code:

Order Allow, Deny
Allow from all
Deny from 200.200.0.1


Docekace ih 403 Forbidden stranica, a za sve ostale sajt ce biti dostupan.

Moze i obrnut redosled ako zelis da dozvolis samo pristup pojedinim IP adresama. kako ce da izgleda vidi ovde ako nisi na mojoj IP, plus jos i lozinka treba za pristup.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?04.07.2006. u 18:18 - pre 216 meseci
Ajde, ako možeš, malo detaljnioje mi sve ovo objasni, jer ja nisam glavni administrator na mom forumu, već mi jedan drugi čovek vodi forum, ali ne baš svakodnevno.

Nisi mi rekao kako da otkrijem sa kojih IP adresa manijaci registruju nepostojeće naloge, i kako da ih banujem. Pošto se ja apsloutno ne razumem u PHP programiranje, kaži mi na PP detalje oko ovoga, ako nećeš javno.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?04.07.2006. u 18:24 - pre 216 meseci
Pa kada ti se nepozeljna osoba loguje ili registruje, trebao bi u admin panelu foruma da mozes videti IP adresu. Tada izmeni .htaccess u root direktorijumu servera (najcesce /public_html ili /www) da sadrzi gornje direktive i ceo sajt sa subfolderima bice nedostupan sa te IP. Ovo nema veze sa php, samo tekst editor treba da se promeni (ili napravi) .htaccess i uploaduje preko ftp klijenta (npr. SmartFTP)

.htaccess je obican tekst fajl u folderu webservera koji sadrzi njegovu konfiguraciju kada se folderu pristupi. Ako nije prazan .htaccess u root webservera (/public_html vec rekoh) napravi ga u notepadu, ili dodaj te direktive gore.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?04.07.2006. u 22:25 - pre 216 meseci
U novijim verizjama phpBB-a imas opciju daukljucis proveru robota tako sto prilikom registraciej korsinik mora da ukuca niz znakova koje mu forum prikaze kao sliku. Roboti ne umeju da to procitaju tako da nikako ne mogu da prodju proceduru registracije.

Sto se tice banovanja po IP, imas u samom phpBB opcije za banovanje.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?05.07.2006. u 00:05 - pre 216 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Pa kada ti se nepozeljna osoba loguje ili registruje, trebao bi u admin panelu foruma da mozes videti IP adresu.


Pa problem je u tome što se nikad ne pogodi da kad sam ja na mom forumu, da se taj nepoželjni prijavi, tako da ne mogu nikako da vidim sa koje IP adrese se nalog registrovao. Ima li neko drugo rešenje, jer su sajtovi koje većina tih nepoželjnih spamera postavlja u polju za registraciju, skoro svi nepostojeći.


Citat:
broker: U novijim verizjama phpBB-a imas opciju daukljucis proveru robota tako sto prilikom registraciej korsinik mora da ukuca niz znakova koje mu forum prikaze kao sliku. Roboti ne umeju da to procitaju tako da nikako ne mogu da prodju proceduru registracije.

Sto se tice banovanja po IP, imas u samom phpBB opcije za banovanje.



Da, video sam da postoji opcija za IP banovanje, ali problem je u tome što, bar zasad, nemam načina kako da otkrijem njihove IP adrese. Koja je poslednja verzija phpBB foruma, da kažem mom administratoru da updatuje forum tom verzijom?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?05.07.2006. u 08:38 - pre 216 meseci
Poslednja verzija je 2.0.21 ( http://www.phpbb.com/downloads.php ) pa bi bilo pozeljno da ga sto pre update-ujes.

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?11.07.2006. u 23:41 - pre 216 meseci
Ja sam prepravio kod tako da ne dozvoljava da korisnik upise ista u polje za web adresu i potpis, ako nema bar tri poruke na forumu.
 
Odgovor na temu

DzoA
Cacak

Član broj: 23952
Poruke: 292
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?13.07.2006. u 12:51 - pre 216 meseci
Citat:
crews_adder: Poslednja verzija je 2.0.21 ( http://www.phpbb.com/downloads.php ) pa bi bilo pozeljno da ga sto pre update-ujes.


Ovako:
Napravim novu bazu.
Instaliram phpbb v 2.0.21
Ubacim template koji je ranije bio.
Instaliram quick replau mod.
I forum je isti kao sto je bio pre beckupa (sadasnjeg).
Povratim bazu iz administracionog CP.
Sve radi savrseno ali kad trebam da se ulogujem dobijam poruku:

Error in obtaining userdata

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'user_login_tries' in 'field list'

SELECT user_id, username, user_password, user_active, user_level, user_login_tries, user_last_login_try FROM phpbb_users WHERE username = 'DzoA'

Line : 65
File : login.php


username i password su mi isti kao sto su bili na beckupu...
Da li je moguce da posle beckupa on trazi bazu pod starim imenom ili sta je u pitanju?
Verzija starog foruma je phpbb 2.0.18 da li je to problem?
O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?14.07.2006. u 22:27 - pre 216 meseci
Jedno pitanje: da li Google vidi link sa foruma kao backlink, tj. kao link sa bilo kog drugog sajta, ja sam mislio da ne, ali sam iz prethodnih poruka mogao drugačije da zaključim
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?25.11.2006. u 13:13 - pre 211 meseci
Da ne otvaram novu temu postam ovdje.

Zanima me ima li tko kakvih saznanja KAKO da podesim forum da za svakog novog korisnika moram ja osobno kao administrator potvrditi dozvolu za prijavu ( nije nužno može on i sam ) .

Ima li phpBB takvo nešto.
Gledao sam u admin panelu ali nikako da skontam gdje to uključiti.

Podesio sam za probu u General/ Configuration da aktivaciju korisničkog računa određuje administrator. ALi nije to to.

Za probu sam registrirao novi login-name i on je uredno na mail poslao da aktiviram korisnika. Ja to nisam htio ali svejedno na forumu se pojavio novi korisnik sa njegovim e-mailo i linkom na web stranicu.

Dakle htio bih da se novi korisnik ne vidi uopće na linku ( user / članstvo ) dok ja ( ili on osobno ) ne aktivira račun na linku koji dobije na e-mail .

Ima li pomoći?
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?27.11.2006. u 20:43 - pre 211 meseci
Evo kako su to braca Rusi rijesili :)




 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?30.11.2006. u 19:15 - pre 211 meseci
Citat:
tarla: Evo kako su to braca Rusi rijesili :)


međutim mene muči i dalje isti problem

BTW:
kako da spriječim da neregistrirani član vidi popis članova foruma?
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Kako da sprečim lažne korisnike i spamere da mi se prijavljuju na forum?

[ Pregleda: 5664 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.