Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar

[ Pregleda: 3436 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanescape
Kg

Član broj: 54988
Poruke: 50
*.ptt.yu.



Profil

icon Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar29.06.2006. u 01:12 - pre 216 meseci
Kako da kopiram direktorijum sa jednog na drugi racunar A DA PRI TOM "NE MORAM" (AKO MOZE) DA KORISTIM IB. Racunari su povezani preko Svitcha. U slicnim temama nisam nasao nista. Ako moram da koristim IB onda neka mi neko kaze kako to da uradim jer ga u zivotu nisam koristio! Unapred hvala.
MV
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar29.06.2006. u 09:17 - pre 216 meseci
> Kako da kopiram direktorijum sa jednog na drugi racunar A DA PRI TOM "NE MORAM" (AKO MOZE) DA KORISTIM IB. Racunari su povezani preko Svitcha.
> U slicnim temama nisam nasao nista. Ako moram da koristim IB onda neka mi neko kaze kako to da uradim jer ga u zivotu nisam koristio!

Da li je IB Interbase i kakve on ima veze sa fajl sistemom? Za kopiranje dira možeš koristiti XCOPY command line utiliti, SHFileOperation funkciju ili možeš napraviti svoju rutinu,
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar29.06.2006. u 11:09 - pre 216 meseci
Kopiras ga najnormalnije (potrazi po forumu, znam sigurno da ima funkcija za brisanje foldera koji nije prazan, sa malim izmenama te funkcije mozes iskopirati folder) samo kao putanju koristis
Code:
\\ip.adresa.udaljenog.racunara\shared\folder\path\fajl.ext

Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

milanescape
Kg

Član broj: 54988
Poruke: 50
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar29.06.2006. u 22:41 - pre 216 meseci
Moze li, slucajno naziv klijenta u mrezi -tipa: Klijent1 (racunar1 u mrezi)- ili, da li moram uvek da navedem IP adresu? DA LI NAZIV RACUNARA U MREZI PREDSTAVLJA I IP ADRESU RACUNARA (U SLUCAJU PRENOSENJA PODATAKA) ILI NE? I zasto Shared-to ostavljam tako ili ...
Probao sam ovo (ZA FAJL): CopyFile('\\Racunar1\c:\primer.txt','d:\primer1.txt',true)
I CopyFile('\\Racunar1\milan (c):\primer.txt','d:\primer1.txt',true)-TO NARAVNO NECE. Sto znaci da bi mozda uspelo: CopyFile('\\Racunar1\shared\c:\primer.txt','d:\primer1.txt',true)-ako je D particija na racunaru koji koristim. Da li umesto Racunar1 MORA IP adresa?

[Ovu poruku je menjao milanescape dana 29.06.2006. u 23:59 GMT+1]
MV
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar30.06.2006. u 01:20 - pre 216 meseci
Ne mora IP, može ime (hostname). Ako na računaru sa imenom "racunar1" imaš share-ovan folder "milan", onda može ovako:
Code:
CopyFile('\\Racunar1\milan\primer.txt','d:\primer1.txt',true);


Mislim (nisam siguran) da je samo umesto \\Racunar1\milan (c):\primer.txt trebalo da staviš \\Racunar1\milan (c)\primer.txt, tako je barem kod mene (bez dvotačke)...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

dogriz
Sombor

Član broj: 29744
Poruke: 259
*.so-sombor.com.

Sajt: dogriz.blogspot.com


+6 Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar30.06.2006. u 07:17 - pre 216 meseci
Ako je nekom interesantno, može i ovako:
Code:
net use r: \\ime_računara\šerovani_folder


i onda je moguć pristup fajlovima preko mapiranog foldera r: (ne mora biti slovo r) isto kao kod rada sa lokalnim folderima.

Na kraju rada:
Code:
net use r: /delete


To može sve da se upakuje u Batch procedure i da se poziva npr. po pokretanju i gašenju aplikacije.
 
Odgovor na temu

milanescape
Kg

Član broj: 54988
Poruke: 50
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar02.07.2006. u 15:24 - pre 216 meseci
Ljudi-hvala puno. Nemanja tebi posebno. Inace problem je bio kod share-ovanja. Share-ovao sam samo particiju D (Sharing particije i podfoldera-ona stara opcija-na tom racunaru je Win98 se )-e tu je nastao problem : Mislio sam da ce share-ovanjem particije biti dostupni i svi podfolderi-NE RAZMISLJAM. Inace ovo radi-ako nekad nekome slucajno bude zatrebalo:
CopyFile('\\Racunar1 \ milan (c) \ Folder1 \ primer.txt', 'd:\ Folder2 \ primer1.txt' ,true)-s tim da sam share-ovao i Folder1 i Folder2 (Sharing Folder-a 2 je obavezan). jos jedanput hvala. Pokusao sam nocas da napisem poruku ali Elitesec. nije radio
Pozz
MV
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar02.07.2006. u 22:29 - pre 216 meseci
Jesi siguran da mora i Folder 2 da bude share-ovan? Baš ću da probam to kad budem imao vremena, u mreži gde su oba računara pod WinXP
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.238.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar02.07.2006. u 23:06 - pre 216 meseci
I meni je to sumnjivo malo... Ne vidim razlog da Folder2 mora da bude shareovan kada je on u lokalu za komp na koji se kopira!
 
Odgovor na temu

milanescape
Kg

Član broj: 54988
Poruke: 50
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar05.07.2006. u 01:00 - pre 216 meseci
Znaci ovako: Preinstalirao sam IternetExplorer, pa sam instalirao operu, ...itd SVE TO DA BIH MOGAO DA SE ULOGUJEM NA Elitesecurity. Pokusavao sam danas jedno 2-3 sata i usput pokusavao da pronadjem "kvar". Na kraju sam morao sve da preinstaliram...da vas ne davim, uglavnom uz sve to (POSLE INSTALACIJE) nisam uradio Sharing foldera: Folder1 i Folder2. Probao sam kopiranje (PRI CEMU JE SHARE-OVANA PARTICIJA D: NA RACUNARU SA KOJEG KOPIRAM (Win98se) KAO I PARTICIJA C: NA RACUNARU1-NA KOJI KOPIRAM(WinXP): Ova varijanta kopiranja

CopyFile( 'd:\ Folder2 \ prim1.txt' ,'\\Racunar1 \ milan (c) \ Folder1 \ prim1.txt',true)

nije proradila(pri cemu sam cekao da se racunari dobro"vide" u mrezi). probao sam nekoliko puta i uvek isto.

Posle toga Share-ovao sam folder Folder1 (dakle i posle share-ovanja particije C: )-I TO JE PRORADILO. Nisam share-ovao Folder2.
Probao sam sa Sharing-om oba foldera i to naravno radi.
POSLE TOGA pokusao sam ponovo da kopiram bez share-ovanja Foldera1 i Foldera2-NIJE USPELO.
I NA KRAJU kad je share-ovan folder Folder2 a Folder1 nije-TO NE RADI.
DAKLE kod mene kopiranje bez SHARE-ovanja Foldera1-NECE I TO JE TO. Sta se tu dogadja i da li imaju nekakve veze verzije Win-a ne znam-UGLAVNOM TRENUTNO MORAM DA URADIM OVAKO-posto nemam vremena. Eto. Sharing na Win98se je lak, odmah bih primetio neku gresku-tako da mislim da na racunaru gde je Win98se nebi trebalo da bude problema. Neznam! Uglavnom (u ovoj "nabudzenoj mrezi"????) Share-ovanjem foldera u koji se kopira uspeva kopiranje-drugojacije nece. Takodje kopiranje (punog) foldera je moguce samo ako je Share-ovan folder u koji se kopira-i to sam probao (da ne objasnjavam).
Ili sam ja nesto pogresio pri Share-ovanju????? Probacu jos jedanput Sharing particija-jedino tu moze biti greska-VALJDA.

Zanima me da li je kroz kod moguce privremeno (ili na duze vreme, u krajnjem slucaju) Share-ovati neki folder-kao ovo sto je naveo Nemanja ------("shared") ili je to deo sintakse

\\ip.adresa.udaljenog.racunara\shared\folder\path\fajl.ext
MV
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar05.07.2006. u 09:18 - pre 216 meseci
> CopyFile( 'd:\ Folder2 \ prim1.txt' ,'\\Racunar1 \ milan (c) \ Folder1 \ prim1.txt',true)

Otkuda ovi razmaci u putanji?

> nije proradila(pri cemu sam cekao da se racunari dobro"vide" u mrezi). probao sam nekoliko puta i uvek isto.

Koju grešku si dobio? Ubaci RaiseLastWin32Error i dobićeš grešku npr:

if not CopyFile('C:\Autoexec.bat', '\\Win98\com\Autoexec.bat', False) then
RaiseLastWin32Error;

UNC putanje su ravnopravne sa ostalim putanjama i između ostalog se mogu koristiti kod kopiranja fajlova. Upotreba UNC putanji ne zavisi od verzije windowsa ili kombinacija windowsa na odredišnom ili ciljnom računaru. Ako je šerovan osnovni dir, šerovanje poddira nije neophodno da bi se pristupilo fajlovima iz tog poddira, izuzetak može biti ako su prava pristupa tako postavljena da se poddiru ograničava pristup.

> Zanima me da li je kroz kod moguce privremeno (ili na duze vreme, u krajnjem slucaju) Share-ovati neki folder-kao ovo

Pogledaj DefineDosDevice.
 
Odgovor na temu

Vdjuric
Vladimir Djuric
student
Beograd

Član broj: 20863
Poruke: 64
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.marettasoftware.com


Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar05.07.2006. u 12:01 - pre 216 meseci
>>Ako je nekom interesantno, može i ovako:
>>
>>Code:
>>net use r: \\ime_računara\šerovani_folder

Postoji li neka funkcija koja vraca prvo slobodno slovo za naziv diska, npr. (ako imas HDD C: i cd-rom D:) - da vrati slovo E ?

Poz
 
Odgovor na temu

milanescape
Kg

Član broj: 54988
Poruke: 50
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar05.07.2006. u 12:02 - pre 216 meseci
Ok pogledacu.
Razmake sam stavio zbog preglednosti!
U kodu nema razmaka.

>>if not CopyFile('C:\Autoexec.bat', '\\Win98\com\Autoexec.bat', False) then
RaiseLastWin32Error; -ovo je Ok ALI nikakvu gresku ne prijavljuje ni ovako ni bez ovog.
Pozz
MV
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar05.07.2006. u 15:31 - pre 216 meseci
> Postoji li neka funkcija koja vraca prvo slobodno slovo za naziv diska, npr. (ako imas HDD C: i cd-rom D:) - da vrati slovo E ?

Možeš dobiti spisak zauzetih, GetLogicalDriveStrings i GetLogicalDrives.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar05.07.2006. u 15:38 - pre 216 meseci
Citat:
Vdjuric:Postoji li neka funkcija koja vraca prvo slobodno slovo za naziv diska, npr. (ako imas HDD C: i cd-rom D:) - da vrati slovo E ?

Poz



Evo, sad sam je napisao

Code:
function VratiPrviSlobodniCharOdDrajvaKojiNePostoji():char;
var i:integer;
    s:string;
begin
  for i:=ord('C') to ord('Z') do begin
    s:=chr(i)+':\';
      if GetDriveType(pchar(s)) = DRIVE_NO_ROOT_DIR then begin
        result:=chr(i);
        exit;
      end;
  end;
end;


Uživaj :)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Mreza-Kako kopirati direktorijum sa jednog na drugi racunar

[ Pregleda: 3436 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.