Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze

[es] :: Wireless :: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze

[ Pregleda: 6465 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Elect

Član broj: 72466
Poruke: 96
*.crnagora.net.



Profil

icon Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze29.06.2006. u 00:00 - pre 217 meseci
Potragom za softom, opisanim u naslovu, naisao sam na http://wind.sourceforge.net/wind/. WiND omogucava potpuni monitoring mreze uz bogat pregled resursa, servisa, korisnika ids. mreze, a jos je i free ;). Medjutim, informacije koje sadrzi unose iskljucivo korisnici/administratori ove web aplikacije.

Da li negdje postoji slicna aplikacija koja je, jednim dijelom, automatizovana? Konkretno, interesuje me mogucnost pregleda raspolozivosti mreze. Aplikacija koja informacije o radu access node-ova, unutar mreze, kupi direktno sa njih, bez posredstva korisnika koji bi unosili informacije.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze29.06.2006. u 11:56 - pre 216 meseci
Koliko mi se cini Wind samo sluzi za prikaz strukture mreze, korisnika i servisa, ali ne i za njenu kontrolu.
 
Odgovor na temu

Elect

Član broj: 72466
Poruke: 96
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze29.06.2006. u 16:09 - pre 216 meseci
Nijesam ni pomenuo da sluzi za kontrolu... Nego, da to trazim. Tacnije, ne interesuje me ni kontrola koliko automatizovani monitoring, da ne moram "rucno" da provjeravam AP-ove svaki put kad ispitujem mrezu.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze29.06.2006. u 16:53 - pre 216 meseci
recimo za kontrolu tj pinganje nodova imas smoke ping. potrazi malo. ne nudi nista revolicionarno samo periodicno pinga IP-jeve koje mu ti zadas i pravi statistiku. mozes detaljno da je pregledas po satima i sl.


 
Odgovor na temu

Elect

Član broj: 72466
Poruke: 96
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze29.06.2006. u 17:17 - pre 216 meseci
Ma ok je ping. U krajnjem slucaju mogu sam da sklepam neki batch file ili slicno. Treba mi nesto kao WiND, sa grafickim pregledom, a da, ipak, ne mora korisnik da unosi podatke o raspolozivosti mreze.

Recimo ovako. Na karti grada imam raspored AN-ova (obiljezenih tackama) i linkova (obiljezenih linijama). Soft sam, preiodicno radi analizu odziva i/ili pregled rutiranja. Ukoliko otkaze link ili pristupni cvor, tacku/AN ili liniju/link oboji u crveno i ukljuci neki alarm.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze30.06.2006. u 00:00 - pre 216 meseci
Ako su ti cvorovi pod Mikrotikom imas lep softver koji radi tako nesto, ali Mikrotik nije besplatan. Ne znam da postoji tako nesto besplatno.
 
Odgovor na temu

Elect

Član broj: 72466
Poruke: 96
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze30.06.2006. u 01:50 - pre 216 meseci
Da. Upucen sam po malo. Vjerovatno mislis na "dude". "Gledao" sam ga ranije, medjutim, nije mi se ni malo svidjeo, a i do zla boga je komplikovan za upotrebu. BTW ne koristim Mikrotik ali sam imao prilike da malo "cavrljam" sa njime.

Da budem precizniji. Nije mi problem cijena (naravno, neka razumna) ako je u pitanju bas ono sto mi treba. Svojevremeno CISCO je razvio izvanredne administrativne aplikacije ali samo za svoju opremu. Kad bi makar mogao da se doda neki plug in na WiND-u :) Nazalost, nemam dovoljno znanja.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze30.06.2006. u 02:05 - pre 216 meseci
Pogledaj ovo http://www.nagios.org/

Ako ti se ne svidja :) onda ovo http://www.google.ba/search?q=...rls=org.mozilla:en-US:official
pa biraj :)


 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.ns.ac.yu.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze30.06.2006. u 06:57 - pre 216 meseci
Probaj i ovo http://www.mikrotik.com/thedude.php besplatno je mozda pomogne.


Pozdrav...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Softverska kontrola i monitoring WiFi community mreze

[ Pregleda: 6465 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.