Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delkaracija za oglašavanje i inernet - kako definisati podatak o oglasnoj poruci?

[es] :: E-Poslovanje :: Delkaracija za oglašavanje i inernet - kako definisati podatak o oglasnoj poruci?

[ Pregleda: 3367 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Guardian OfThe Blind
Beograd

Član broj: 1048
Poruke: 78
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Delkaracija za oglašavanje i inernet - kako definisati podatak o oglasnoj poruci?17.06.2006. u 18:22 - pre 217 meseci
Po zakonu o oglašavanju i inernet sajtovi kao mediji/oglasnici moraju da imaju deklaracije lica koja se oglašavaju. U slučaju klasičnih banera situacija je slična štampanim (ili čak tv, ako je animacija sa zvukom u pitanju) medijima pa nije potrebno ni da se deklaracija razlikuje. Ali šta ja da stavim u deo za opis oglasne poruke ako unosim kompletne cenovnike firmi koje se oglašavaju u svoju bazu podataka koja može da ima više desetina načina prikaza? Ne mogu da stavim nikakav "tekst" poruke niti trajanje ni dimenzije. Jedino mi ima smisla "način oglašavanja" ali koliko je potrebno ulaziti u detalje? Takođe, ima li potebe da sebe navodim kao autora pošto se radi o mom sajtu i mojoj bazi podataka i načinu prikaza? I na kraju, da li je neki sajt već dobio zahteve za pokazivanje deklaracija svojih oglašivača. Pozdravljam ovu stavku novog zakona ali mislim da je trebalo malo bolje objasniti neke stvari da ne bi dolazilo do nesporazuma.

Edit: možda je tema trebalo da ide u neki drugi forum (E-marketing?) pa zato niko ne odgovara...

[Ovu poruku je menjao Guardian OfThe Blind dana 18.06.2006. u 09:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Guardian OfThe Blind
Beograd

Član broj: 1048
Poruke: 78
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Delkaracija za oglašavanje i inernet - kako definisati podatak o oglasnoj poruci?13.07.2006. u 16:58 - pre 216 meseci
Niko nema predlog? Ako mogu onda da postavim drugo pitanje u vezi deklaracija. Šta treba staviti u polje "Broj pod kojim je registrovan (proizvođač oglasne poruke) u odgovarajućem registru za obavljanje delatnosti proizvodnje oglasnih poruka"? Nigde nisam našao podatke o tom registru? Jel potrebna neka posebna prijava?
 
Odgovor na temu

ursula
B.Topola

Član broj: 119330
Poruke: 3
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Delkaracija za oglašavanje i inernet - kako definisati podatak o oglasnoj poruci?30.10.2006. u 18:28 - pre 212 meseci
Ako si medjuvremeno vise saznao o ovoj temi, molim te, napisi ovde, posto i mene zanima ovo pitanje! Hvala
Ursula
 
Odgovor na temu

Guardian OfThe Blind
Beograd

Član broj: 1048
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Delkaracija za oglašavanje i inernet - kako definisati podatak o oglasnoj poruci?01.11.2006. u 22:36 - pre 212 meseci
Izvinjavam se što nisam ranije odgovorio... A pošto me sve više ljudi pita direktno bolje da napišem svima ovde :)

Dakle, što se tiče tog "problematičnog" polja: koliko sam uspeo da saznam (od vlasnika nekoliko najvećih domaćih sajtova) taj registar ni ne postoji i u polje je dovoljno upisati matični broj firme. Eto rešenja misterije!
 
Odgovor na temu

Excalibur Security

Član broj: 105443
Poruke: 8
195.252.87.*



Profil

icon Re: Delkaracija za oglašavanje i inernet - kako definisati podatak o oglasnoj poruci?17.02.2007. u 22:59 - pre 209 meseci
Jedan savet,

ukoliko ti sajt vec nije preterano poznat a slucajno je co.yu, slobodno idi na .com, voleo bih da visdim kako nasi uterivaci poreza i zakona idi po .com sajtovima i traze dekleracije he he he he he he

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Delkaracija za oglašavanje i inernet - kako definisati podatak o oglasnoj poruci?

[ Pregleda: 3367 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.