Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako spojiti... dreambox,labtop i desktop kompjuter kucnom bezicnom mrezom

[es] :: SOHO Networking :: Kako spojiti... dreambox,labtop i desktop kompjuter kucnom bezicnom mrezom

[ Pregleda: 8133 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Kako spojiti... dreambox,labtop i desktop kompjuter kucnom bezicnom mrezom02.06.2006. u 14:47 - pre 217 meseci
Imam kuci labtop,desktop kompjuter i dreambox, internet konekciju dobijam wireless internetom i ap clientom koji je trenutno spojen preko lan kartice na labtop, mene zanima da li postoji mogucnost da sve to povezem u kucnu bezicnu (home wireless) mrezu ako dreambox ima samo lan karticu
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Kako spojiti... dreambox,labtop i desktop kompjuter kucnom bezicnom mrezom02.06.2006. u 17:00 - pre 217 meseci
Moguće, ali je i vrlo moguće da će ti za to trebati još dosta opreme.

- Treba ti još jedan AP direktno povezan na taj koji već imaš. Barem jedan od ova dva mora da bude u mogućnosti da radi rutiranje (odnosno, tebe verovatno natovanje zanima).
- Treba ti jedan wireless bridge koji ćeš povezati sa dreambox-om.
- Ako desktop računar već nema neki wireless, treba ti još jedan wireless bridge ili PCI wireless kartica.
- Ako laptop nema integrisan wireless, treba ti još jedan wireless bridge ili PCMCIA wireless kartica.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Kako spojiti... dreambox,labtop i desktop kompjuter kucnom bezicnom mrezom02.06.2006. u 17:22 - pre 217 meseci
a jel bi islo mnogo lakse ako mi treba konekcija samo za dreambox i labtop, znaci za dreambox ne treba neka velika brzina samo da odradi CS za koliko dovoljno i oko 30tak Kb/s
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Kako spojiti... dreambox,labtop i desktop kompjuter kucnom bezicnom mrezom02.06.2006. u 18:01 - pre 217 meseci
Ako hoćeš bilo šta u kući da povezuješ bežično, onda ti je prva stavka iz moje prethodne poruke obavezna. Ostatak je prikazan modularno, tako da možeš sam da odabereš ono što hoćeš i šta ti treba. Možeš i da kombinuješ bežično i žično povezivanje naravno.

Mala brzina ne predstavlja faktor u ovom slučaju. Da ti treba i samo 1kbps na bežičnom linku, tebi i dalje treba wireless interfejs, kakav-takav.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako spojiti... dreambox,labtop i desktop kompjuter kucnom bezicnom mrezom

[ Pregleda: 8133 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.