Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )

[es] :: .NET :: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )

[ Pregleda: 3233 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
193.198.168.*

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )16.05.2006. u 11:23 - pre 218 meseci
Zanima me kako funkcionira POST method u HTTP-u.

Zelim napisati program koji ce nekoj php skripti prenjeti odredjene podatke POST metodom, a da ne pravim web formu.
To se najlakse opise kao "program koji simulira submitanje."

I ne ovo nije namjenjeno za spamming.

Hvala.

------
Mozda sam pogrijesio forum, ali smatram da ovdje ima pametnih ljudi, pa sam ovdje stavio. Ako smeta, neka se prebaci.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )16.05.2006. u 11:39 - pre 218 meseci
Ako pitaš za .NET način da to uradiš, koristi HttpWebRequest klasu. Postavi Method propertz na "POST" a sadržaj piši u stream dobijen preko GetRequestStream().

 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )16.05.2006. u 16:18 - pre 218 meseci
Pogledati cu, pa javiti jeli mi to treba.
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )16.05.2006. u 21:48 - pre 218 meseci
Citat:
FORM has one required attribute, ACTION, specifying the URL of a CGI script which processes the form and sends back feedback. There are two methods to send form data to a server. GET, the default, will send the form input in an URL, whereas POST sends it in the body of the submission. The latter method means you can send larger amounts of data, and that the URL of the form results doesn't show the encoded form.

Prvo.
Sta ovo crveno znaci?
GET samo modificira URL, ali nije mi jasno dali onda POST posalje jos neki fajl ili sto?

[Ovu poruku je menjao NrmMyth dana 16.05.2006. u 22:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
195.178.57.*

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )17.05.2006. u 08:14 - pre 218 meseci
Pozdrav,

POST metod parametre salje u telu (contentu) u HTTP odgovoru.
Dakle nije kao GET koji parametre prosledjuje u URL-u.

Nacin (format) zapisivanja parametara je isti kao kod GET metoda.




[Ovu poruku je menjao djordjeno dana 17.05.2006. u 09:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )17.05.2006. u 08:28 - pre 218 meseci
To crveno znači da, nakon što pošalje skup request headera, klijent pošalje i jednu gomilu podataka koji su ustvari POST parametri. Na ovaj način parametri se ne vide u URLu i zgodniji je za prenos veće količine podataka.

Da bi ti bilo jasnije, skini npr. http://www.fiddlertool.com/fiddler/ i tu ćeš videti šta tvoj brauzer šalje serverima u post zahtevu dok surfuješ. Istu tu stvar posle simuliraš iz .NETa na način koji ti je DT opisao.
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )17.05.2006. u 15:40 - pre 218 meseci
Citat:
jablan: klijent pošalje i jednu gomilu podataka koji su ustvari POST parametri.

Kako posalje, preko datoteke ili kako?

Citat:
Da bi ti bilo jasnije, skini npr. http://www.fiddlertool.com/fiddler/ i tu ćeš videti šta tvoj brauzer šalje serverima u post zahtevu dok surfuješ. Istu tu stvar posle simuliraš iz .NETa na način koji ti je DT opisao.

Fidler mi ne funkcionira; integrira se u IE, ali ne prati nista... ??
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )17.05.2006. u 16:03 - pre 218 meseci
Evo ti više o HTTP protokolu, mada mislim da nema potrebe da se unosiš toliko:
http://www.ietf.org/rfc/rfc2068.txt

Jednostavno nađi na netu (ili u MSDN) primer kako se pravi POST request iz .NETa i to je to...

Ne znam zašto ti Fiddler ne radi, meni radi.
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )17.05.2006. u 18:22 - pre 218 meseci
Naisao sam vec na ovaj link surfacjuci za objasnjenjem POST-a, no u njemu nije nista objasnjeno.
Citat:
jablan:Jednostavno nađi na netu (ili u MSDN) primer kako se pravi POST request iz .NETa i to je to...
Nasao sam vec nesto, ali jos uvijek me zanima kako to radi.
Ne mogu krenuti dalje dok ne shvatim kako POST tehnicki funkcionira.
Kada bi zelio obaviti POST sam "na ruke", zanima me kako bi to izveo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )18.05.2006. u 14:36 - pre 218 meseci
Tehnicki to izgleda ovako:

1. Otvoris socket konekciju na (npr) www.mojsajt.com port 80
2. Po otvaranju konekciju dumpujes sledeci sadrzaj na konekciju:

Citat:

POST /loginpage.asp HTTP/1.1
Accept: image/gif, image/x-xbitmap, image/jpeg, image/pjpeg, application/x-shockwave-flash, application/vnd.ms-excel, application/vnd.ms-powerpoint, application/msword, */*
Accept-Language: en-us
User-Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)
Host: www.mojsajt.com
Content-Length: 31
Proxy-Connection: Keep-Alive
Pragma: no-cache


txtLoginID=mmix;password=123456


Crveno je HTTP request (obavezno), da bi se znalo koji resurs se trzi (ovde je login.asp stranica)
Plavo su http headers, nisu obavezni ali pomazu serveru da zna kako da ti servira zeljeni resurs
Bold je POST paket za koji ti pitas, kombinacija "promenljiva=vrednost" elemenata razdvojenih sa ;. Ukupna duzina POST paketa mora da se upise u Content-Length header da bi server znao gde je kraj kad je HTTP request fragmentiran.

Server ce potom procesirati sta treba i kroz istu konekciju ti vratiti http response:

Citat:

HTTP/1.1 200 OK
Server: Microsoft-IIS/5.0
Date: Thu, 18 May 2006 13:25:13 GMT
Pragma: no-cache
Content-Length: 16230
Content-Type: text/html
Expires: Thu, 18 May 2006 13:24:13 GMT
Cache-control: no-cache


<html>
<!--ovde je sad HEAD, BODY, etc, etc, celokupan sadrzaj HTML-a -->
</html>





Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )18.05.2006. u 15:51 - pre 218 meseci
Citat:
jablan:
Da bi ti bilo jasnije, skini npr. http://www.fiddlertool.com/fiddler/ i tu ćeš videti šta tvoj brauzer šalje serverima u post zahtevu dok surfuješ.


Mnogo dobra alatka! Hvala, Jablane.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )18.05.2006. u 17:15 - pre 218 meseci
Citat:
Dragi Tata: Mnogo dobra alatka! Hvala, Jablane.


Definitivno. Do sada sam ovo resavao kroz local-proxy emulaciju. Ova alatka je mnogo bolja i potpuno je transparentna i ne zahteva nikakvo rekonfigurisanje IE-a, a uz rpaSpy mogu da vidim i HTTPS headere sto je do sad bilo nemoguce. Hvala i odavde.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )18.05.2006. u 22:33 - pre 218 meseci
Odlicno mmix, hvala.
Informirati cu se pa javiti rezultat.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )19.05.2006. u 12:45 - pre 218 meseci
Citat:
NrmMyth:�Odlicno mmix, hvala.
Informirati cu se pa javiti rezultat.

Da se razumemo, ni ja ti ne preporucujem da se sam igras sa soketima, niti bih znao kako to da izvedes u PHP-u (mozes da pitas u tom forumu). Moj post je bio cisto informativnog karaktera da vidis kako to izgleda low-level.
Moja pretpostavka je da PHP verovatno ima neku alternativu HttpWebRequest-u koji mozes da iskoristis. Veoma je zamarajuce sam generisati celokupno telo HTTP request-a, i obracunavati sve hedere koji treba da se proslede uz post, i paziti da li masina ide kroz proxy ili ne, i da li ce proksi ili udaljeni server da ti vrate "407 Authentication Required", etc, etc, etc.
[dodato] E i da, da ne zaboravim da na kraju moras sam da parsiras response rezultat i hedere i da se adaptiras odgovoru sto je dodatna petljancija.[kraj dodatog ]
Kada bi pokrio sve mogucnosti koje HTTP protokol omogucava dobio bi u principu WinInet.dll fajl koji vec ide uz windows. Bolje iskoristi vec postojece resenje.



[Ovu poruku je menjao mmix dana 19.05.2006. u 13:49 GMT+1]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )19.05.2006. u 14:25 - pre 218 meseci
Razumijem te.
No meni je sad kad poznam teoriju puno lakse pisati rijesenje problema, mrzim kad moram koristiti na slijepo klase (a to rijetko radim).
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako radi POST method ( kao simulirati submitanje web forme )

[ Pregleda: 3233 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.