Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Djelenje i oduzimanje prava pristupa sherovanoj Int.konekciji

[es] :: SOHO Networking :: Djelenje i oduzimanje prava pristupa sherovanoj Int.konekciji

[ Pregleda: 2528 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

H4mm3r

Član broj: 22040
Poruke: 33
*.tel.net.ba.



Profil

icon Djelenje i oduzimanje prava pristupa sherovanoj Int.konekciji29.04.2006. u 22:54 - pre 219 meseci
E ovako znam da ce sad mnogi reci imas tavih postova pretrazi malo forum.
Ali evo cijelu noc trazim i nemogu naci a i sto sam nasao ne funkcionira.
Radi se o tome da imam u mrezi 10 racunara ,jedan je kao server i na njemu je ADSL konekcija koju sam podjelio ostalim racunarima u mrezi.
Server ima adresu 192.168.0.1 a ostali racunari 192.168.0.xxx.
Sve lijepo funkcionira ali ja imam problem taj da trebam povremeno i na ponekim racunarima iskljucivati i ukljucivati pristup int.konekciji.
Probao sam sa par programa tipa BandwithController ali nijedan nije odradio posao kako treba ili daje pristup svim racunarima ili nijednom.
Ako neko zna neki jednostavan program koji bi to mogao raditi (naravno sa servera tj.tog racunara koji ima int.konekciju) neka mi kaze bio bih jako zahvalan.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Djelenje i oduzimanje prava pristupa sherovanoj Int.konekciji29.04.2006. u 22:58 - pre 219 meseci
Nisi rekao koji program koristis za deljenje konekcije. ako je Internet Connection Sharing onda ne mozes nista da kontrolises. Stavi neki ozbiljan ruter softver.
 
Odgovor na temu

H4mm3r

Član broj: 22040
Poruke: 33
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Djelenje i oduzimanje prava pristupa sherovanoj Int.konekciji29.04.2006. u 23:04 - pre 219 meseci
Ne koristim nikakav program za dijeljenje konekcije jednostavno sam je sharovao.
Znas li mozda neki dobar ruter softwer?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Djelenje i oduzimanje prava pristupa sherovanoj Int.konekciji30.04.2006. u 11:43 - pre 219 meseci
Pa to ti je ICS. STo se softvera tice, protrci malo kroz forum, o tome je dosta pisano.
 
Odgovor na temu

Ivan_HR

Član broj: 87291
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Djelenje i oduzimanje prava pristupa sherovanoj Int.konekciji02.05.2006. u 09:21 - pre 219 meseci
Po meni ti je najbolji program za takve stvari FreeProxy. Program je besplatan i super radi svoj posao. Možeš postaviti npr. određeno vrijeme od 9-13h da se može ić na net a svo ostalo vrijeme ti on blokira pristup, naravno to za svakog korisnika posebno, pa možeš postavit da se svi moraju logirat za pristup itd, postaviš grupe koje mogu pristupat stalno, neke nikad, neke povremeno itd.. ima bezbroj opcija i što je najvažnije jednostavan je za skužit samo kad ga skineš malo prošvrljaš po help i sve ćeš moć postavit!
Probaj! ja sam ga onak za pola sata savladao kad sam ga tek uzeo pa ako budeš imao kakvih problema javi!
...trying to do my best...
 
Odgovor na temu

H4mm3r

Član broj: 22040
Poruke: 33
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Djelenje i oduzimanje prava pristupa sherovanoj Int.konekciji02.05.2006. u 11:22 - pre 219 meseci
Hvala na odgovorima ,nasao sam jedan programcic Bandwich Manager i upravo radi ono sto mi je trebalo ;)
Jos jednom zahvaljujem na odgovorima
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Djelenje i oduzimanje prava pristupa sherovanoj Int.konekciji

[ Pregleda: 2528 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.