Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS

[es] :: Advocacy :: [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS

[ Pregleda: 2697 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS26.04.2006. u 22:42 - pre 219 meseci
Rob Enderle pokusava da na razlozan nacin napravi analizu zasto Linux nikaka nece postati ono sto je Micorosft Windows danas - no1.

http://www.technewsworld.com/story/50091.html
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS26.04.2006. u 23:14 - pre 219 meseci
Odlican clanak, iznimno objektivan, bez neke pripadnosti. Covjek je naveo sve mane Linuxa u ekonomskom svijetu danasnjice, bilo bi jos bolje da se malo osvnuo na interne mane sistema koje ne postoje kod "konkurencije". Ali mozda to i nije u sferi clanka...

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS26.04.2006. u 23:41 - pre 219 meseci
Citat:
In conclusion, there are a few key requirements for alternative platforms to be successful, success being measured by significant market share, in the general market.


Iz clanka. Pa ja ovde (na drugoj temi) vec objasnih da uspeh sistema (ako se ne ogranicimo na desktop market) ne zavisi od market share na desktop trzistu. AIX je dobro? Dobro! Dalje, ja ne bih zeleo da od unixa prave novi osx, jer to ne bih ni u snu koristio. unix nije za joe consumera i tacka, joe consumer nek tera windows, jer treba malo samo poznavati sistem (ne mora niko da pude pro admin da nekako odrzava sistem, ali sa iskljucivanjem mozga unix se ne moze koristiti). Doduse, voleo bih da unix (pa i linux) dobije veci market share ali zato sto se je joe consumer opismenio. U sustini, moze onda i windows ili sta vec da koristi, ali da ne gledam vise windows i linux forume ovde (znaju nekako da dodju na elitesecurity, ali ne i na google).

Citat:
A Reliable Road Map to Linux Desktop Success
The list of clear requirements includes:
Clear OEM resources to match or exceed those currently provided by Microsoft. This would include R&D support and co-marketing dollars.
Embrace existing desktop requirements (roadmaps, application support, proprietary drivers, consistent patch releases schedules and documentation, clear escalation lines for support).
Seek out reasonable advocates who will take direction from their executives and not from other advocates.
Make it profitable for the OEM.


A ovo je tek nebuloza, u stilu ljudi koji puknu 10 miliona $ za domen.

unix nije windows, a kada bude, to vise nece biti unix makako se zvao

Da pojasnim malo zasto je gornji citat nebuloza? Sto da ne. Autor teksta je iz plana za "uspeh desktop OS" ispustio kompatibilnost sa Win32 i IE za programe po intranetima i pripadni skup aplikacija za specificne potrebe kojima OSS alternativa nema. Mozda nije mnogo, ali je itekako vazan razlog zasto gornji "plan" pada u vodu.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 27.04.2006. u 01:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zeljko Mitrovic

Član broj: 3197
Poruke: 81
*.hsd1.ma.comcast.net.



+1 Profil

icon Re: [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS27.04.2006. u 00:21 - pre 219 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Doduse, voleo bih da unix (pa i linux) dobije veci market share ali zato sto se je joe consumer opismenio.


Ako za tebe "opismeniti" znaci kompjaliranje kernela, kompjaliranje sourceva, onda zivis u velikoj zabludi. Vecina korisnika koristi racunar kao alatku da odradi odredjene poslove, a zbog ovakvih poput tebe (operativne sisteme smatrate religijom) linux nece da dogura daleko.

[Ovu poruku je menjao Zeljko Mitrovic dana 27.04.2006. u 01:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS27.04.2006. u 00:24 - pre 219 meseci
@zelko

Ne to nije potreba da se kompajlira kernel, vec da se u kate otvori /usr/src/linux/README ili kako vec base!

A koliko ce linux da dogura boli me stojan. To nece uticati na ono sto ja koristim. Ukoliko, medjutim, ne bude OS koji ja zelim da koristim, vec sve bude ko windows ili osx ja cu biti direktno pogodjen i nikako mi vise nece biti svejedno. Dalje, o kojoj religiji pricas, ja ne propovedam, nek koristi ko sta zeli, samo podalje od mene, jer ne podesavam tudje kompjutere.

Dajle, sto se religije tice, tracak, doduse samo tracak iste se nazire u tvom stavu (tebi je stalo da linux "uspe") a ne i u mome (meni je svejedno koliki ce biti market share linuxa u buducnosti, ako ima zadovoljnih korisnika, makar malo vec je uspeo). Nadam se da si daleko od ekstrema, a sta je ekstrem valjda znas (bitno da koristis linux jer tako "imamo" jos jednog vojnika - jbt spremanje za treci svetski - protiv zlog MS, i ostalo sto budale prosipaju po slashdotu).

Ovaj [es] advocacy valjda ima i obrazovnu funkciju na manje upucene posetioce foruma, kad je tako drzte se Windowsa, a ne da smarate ovde po [es] non-stop istim pitanjima o linuxu, ili prvo naucite Google da koristite

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 27.04.2006. u 01:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS27.04.2006. u 12:49 - pre 219 meseci
Baš dobar članak. Posebno ističem ovaj deo:

Citat:
Excessive Advocacy

A few years ago I recall getting a note from an Apple guy who said something to the effect of, "I'm sure glad all of the crazy Apple supporters moved over to Linux." While I seriously doubt all of the crazy Apple zealots moved to Linux, I can say that they were instrumental in getting Apple out of large enterprises.

Zealots, regardless of cause, have a tendency to treat very poorly those who don't share their beliefs, and, historically, they have been much more likely to misuse e-mail Integrate BlackBerry with your CRM Solution or take a dispute to a public forum. They tend to be human resource nightmares and anyone wanting to create a powerful argument against either platform has only to take the decision maker to any of a number of fan Web sites to create the impression of significant risk.

This can be particularly problematic now with employee blogs starting to spread and more internal disagreements being made public. Management typically does not want to create an environment where company dirty laundry is aired or where employees organize to fight executive orders. Yet zealots appear to do this as a matter of course: their beliefs come first, even though this is technology, not religion.

With all this in mind, IT executives want to be able to decide to abandon a Linux or Apple trial with faith that the employees would follow those orders and not revolt. They also want to feel in control with regard to how the technology is used and not cede that to an external or internal employee advocacy group without conscious thought.

 
Odgovor na temu

Zeljko Mitrovic

Član broj: 3197
Poruke: 81
*.cmbrmaor.covad.net.



+1 Profil

icon Re: [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS27.04.2006. u 22:21 - pre 219 meseci
Citat:
bojan_bozovic: 
Dajle, sto se religije tice, tracak, doduse samo tracak iste se nazire u tvom stavu (tebi je stalo da linux "uspe") a ne i u mome (meni je svejedno koliki ce biti market share linuxa u buducnosti, ako ima zadovoljnih korisnika, makar malo vec je uspeo).


A sad pogledaj sta sam ja citirao ranije:

Citat:
bojan_bozovic: Doduse, voleo bih da unix (pa i linux) dobije veci market share ali zato sto se je joe consumer opismenio.


:-)

[Ovu poruku je menjao Zeljko Mitrovic dana 27.04.2006. u 23:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS28.04.2006. u 15:53 - pre 219 meseci
A, vadis citat iz konteksta:

Citat:
Doduse, voleo bih da unix (pa i linux) dobije veci market share ali zato sto se je joe consumer opismenio. U sustini, moze onda i windows ili sta vec da koristi, ali da ne gledam vise windows i linux forume ovde (znaju nekako da dodju na elitesecurity, ali ne i na google).


;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: [Opinion]: Why Linux May Never Be a True Desktop OS

[ Pregleda: 2697 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.