Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!

[es] :: Video softver :: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!

[ Pregleda: 3610 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr NIK
Novakovic Marko
BG

Član broj: 19744
Poruke: 132
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.mnovakovic.info


+1 Profil

icon Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!15.04.2006. u 13:12 - pre 219 meseci
Znam da je bilo vise ovakvih tema, o tome kako konvertovati AC3 u MP3. Medjutim, nista.

Imam film na 2 cd - a. Video je XVid, a zvuk AC3. KAKO DA PRETVORIM OVAJ AC3 U MP3?

Pitanje broj 1: Kada uradim preko Virtual Dub-a save wav, da li ostaje cisti AC3 format? Ili ovaj u header upise da je rec o wav, a ostalo ostaje isto? Dakle, da li se sa ovakvim extractovanim wav-om operise kao sa cistim AC3 zvukom?

Drugo, ako je ovaj AC3 dobar, kako da ga konvertujem?

Koristio sam BeSweet, ali mi je mnogo konfuzan!!!! On samo predstavlja interfejs koji povezuje vise alata za ovaj posao, na primer azid, gain, i jos gomilu, ali ja pola ovih nemam pojma sta su, a nije mi bas po volji da ceprkam internetom da trazim, jer je help strasno lose odradjen, odnosno nije odradjen!!!

Kako da odradim podesavanja za adekvatan kodek, normalizaciju i slicno?

Vec sam vise puta radio nesto, medjutim MP3 fajl koji sam dobio se ne cuje, cak i preko gspot-a kada pogledam ne daje informacije da je u pitanju MP3.

Dakle, kada ste vec radili ovu konverziju, i kada vam je uspela, ja bih vas zamolio da tu tajnu podelite samnom jer meni to deluje kao krajnje komplikovana misija....

Pozdrav

 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!15.04.2006. u 17:31 - pre 219 meseci
Sam si dao odgovor na pitanje, ali nije Besweet nego je BeLight ono što tebi treba. Daleko je najbolji za konvertovanje AC3 u MP3 audio. Ja ga za taj posao koristim već godinu dana, i nikad me do sada nije izneverio.

Sajt je http://belight.corecodec.org/

Aktuelna verzija je 0.22 beta 9, ali je dosta stabilna u radu. Naravno, ne može samo BeLight da radi sam od sebe, već mu moraš u njegov direktorijum da kopiraš fajl Besweet.exe i ostale fajlove koje će ti potraživati. Snaći ćeš se, nadam se.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.ETF.BG.AC.YU.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!16.04.2006. u 08:45 - pre 219 meseci
Odgovor na pitanje broj 1:

Zavisi šta ti je u VirtualDub-u podešeno pod stavkom Audio. Ako je podešen Direct Stream Copy, onda će biti ovako kao što si pretpostavio, znači exportovaće AC3, jedino što će fajlu dati extenziju WAV. Ali ako pod Audio odabereš Full processing mode, onda će se zvuk exportovati u onaj format koji mu budeš zadao pod stavkom Audio -> Compression.
 
Odgovor na temu

Dr NIK
Novakovic Marko
BG

Član broj: 19744
Poruke: 132
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.mnovakovic.info


+1 Profil

icon Re: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!16.04.2006. u 08:53 - pre 219 meseci
Citat:
Daniel011: Odgovor na pitanje broj 1:

Zavisi šta ti je u VirtualDub-u podešeno pod stavkom Audio. Ako je podešen Direct Stream Copy, onda će biti ovako kao što si pretpostavio, znači exportovaće AC3, jedino što će fajlu dati extenziju WAV. Ali ako pod Audio odabereš Full processing mode, onda će se zvuk exportovati u onaj format koji mu budeš zadao pod stavkom Audio -> Compression.


Da li bi zaista prekompresovao ovaj ac3 u mp3 iz samog VirtualDub-a?

Inace, hvala na odgovorima, uspeo sam da se snadjem i sa BeSweet-om, ima odlicnu opciju batch mode, sto mi je zaista pomoglo...
Meni nije ranije hteo da prekompresuje dobro zbog neke opcije koja mu je snizavala zvuk. Samo sam stavio gain na 89 db i radi kako valja.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.ETF.BG.AC.YU.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!16.04.2006. u 14:10 - pre 219 meseci
Citat:
Dr NIKDa li bi zaista prekompresovao ovaj ac3 u mp3 iz samog VirtualDub-a?

Da, pod uslovom da imaš instaliran AC-3 ACM Codec (možeš ga skinuti ovde, ima svega 59KB).

Mislim da pomoću VirtualDub-a nije moguće sam ac3 fajl konvertovati u drugi format, nego taj ac3 zvuk mora biti unutar nekog video-fajla koji ćeš učitati u VirtualDub.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!16.04.2006. u 15:17 - pre 219 meseci
Ne znam zasto se patite sa VirtualDubom, kad VIrtualDubMod ima podrsku za AC3 jedino ne znam da li ima i kakav ima Dominix to stereo. Zato ti preporucujem BeLight tj kako ti je Kosta preporucio, inace mozes u BeLightu, da podesis na DPLII umesto obicnog sterea da bi zadrzao pseudo 5.1 efekat. A kao drugi problem u Vdubu moze doci do desinhronizacije slike i zvuka ako slucajno downsamplujes sa 48khz na 44khz sto ti ne bi preporucio.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.ETF.BG.AC.YU.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!16.04.2006. u 16:12 - pre 219 meseci
Na dosta foruma (čini mi se i na ovom) sam pročitao da je BeSweet imao problem ac3-nekompatibilnosti sa pojedinim DVD-plejerima, ne znam da li je kod BeLight-a taj propust ispravljen?

A VirtualDubMod sam isprobavao, ali on uopšte nema stavku Audio, znači ne može se uopšte birati format izlaznog audia. Moguće da je ova moja verzija falična, ili ja to ne umem da pronađem...
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!16.04.2006. u 17:49 - pre 219 meseci
Citat:
A VirtualDubMod sam isprobavao, ali on uopšte nema stavku Audio, znači ne može se uopšte birati format izlaznog audia. Moguće da je ova moja verzija falična, ili ja to ne umem da pronađem...


Verovatno nisi isprobavao, ali ne krivim te pa cu zato da ti objasnim, VirtualDubMod nema Audio meni ali ima Stream, Audio Stream je Stream tako da Audio treba da trazis u Stream->Stream List. Inace zasto je ovo ovako. VirtualDubMod ima podrsku za mkv i ogm, posto su napredniji kontejneri od avi-a oni mogu da imaju i subtitlove, chaptere, vise audio streamova, meni-e kao DVD sve u jednom fajlu. Inace kad Udjes Na stream listu, kad kliknes na audio fajl dobijas potpuno isti audio meni kao iz obicnog VirtualDub-a



Kao sto vidis ovo je ta Stream Lista. Inace otvorio sam jedan mkv fajl, ali i sa avi-em je isto, [1] je subtitle u mkv, ovo avi ne moze da ima. [2] Audio Stream/File. [3] Demux dugme sluzi da se izdvoji Audio stream u originalu, znaci kad bi isiao na save wav taj audio bi se raspakovao u wav, inace ova procedura demux je ustavri Direct Stream Copy za audio. Znaci ako imas AC3, AAC, MP3 za audio sa demux opcijom dobijas taj fajl kakav jeste bez prepisivanja hedera ili ekstenzije. [4] Audio meni potpuno isti kao u svakom VirtualDub-u, Takodje postoji dugme Add sa kojim se mogu dodavati novi streamovi, audio, subtitles i ostali, ince podraznai formati su AC3,MP1/2/3, OGG, DTS, WAV za audio i SRT za titlove, Treba napomenuti da VirtualDubMod radi lepo i sa MPEG 1/2/4 fajlovima kao i sa AviSynthom. Od kako sam probao VirtualDubMod nisam vise ima zelje da koristim obican VirtualDub ili VirtualDubMPEG2 ili bilo kakve druge modifikacije, Inace NanDub ima isto dobru podrsku kao VirtualDubMod samo je steta sto radi samo sa DivX 3 aka SBC.

Citat:
Na dosta foruma (čini mi se i na ovom) sam pročitao da je BeSweet imao problem ac3-nekompatibilnosti sa pojedinim DVD-plejerima, ne znam da li je kod BeLight-a taj propust ispravljen?
Zadnji BeLight koristi zadnji BeSweet sa svim zadnjim pluginovima i radi sve lepo, BeSweet inace koristi Azid za dekompresiju a ffmpeg za kompresiju u ac3, e sad stvarno ne znam da li ffmeg ima neke nekompaktibilnosti sa nekim DVD Playerima posto se slabo bavim AC3 encodingom, inace filmove koje sam radio sa ffmpgom rade dobro i na svim playerima gde sam probao. Ja mislim da je to bilo ranije u ranijim verzijama BeSweet-a, ali je to sigurno otklonjeno. Inace sad i ja izbegavam BeSweet/BeLight zato sto sad BeSweet ima problema sa novim Lame MP3 codecom, pravi nepotrebno 20% vece fajlove, Sada Koristim BeHappy koji u stvari koristi AviSynth da bi procesirao audio i foobar 0.9



[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 16.04.2006. u 18:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.ETF.BG.AC.YU.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!16.04.2006. u 19:43 - pre 219 meseci
Zahvaljujem na ovom zaista iscrpnom i preciznom objašnjenju. Samo da potvrdim da sam odmah sve to isprobao kako si napisao i da nema nikakvih nejasnoća. Definitivno ću ubuduće i ja umesto VDub-MPEG2 koristiti VDubMod.
 
Odgovor na temu

Dr NIK
Novakovic Marko
BG

Član broj: 19744
Poruke: 132
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.mnovakovic.info


+1 Profil

icon Re: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!17.04.2006. u 11:33 - pre 219 meseci
Zaista bih voleo da pohvalim sve ovde, vidi se da ima ljudi koji znaju znanje u vezi sa a/v kompresijom.

Nisam znao za ovaj stream list kod VirtualdubMod-a, bolje da vam ne pricam kojim sam okolnim putevima isao da bih odradio ono sto treba....
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Konvertovanje AC3 formata u MP3 - potrebne detaljnije instrukcije!!!!

[ Pregleda: 3610 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.