Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

fotovoltaicne (solarne) chelije kod nas. gde i kako?

[es] :: Elektronika :: fotovoltaicne (solarne) chelije kod nas. gde i kako?

[ Pregleda: 4501 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cukovanny
svaštar
glx
Planina

Član broj: 44538
Poruke: 966
212.200.143.32



+39 Profil

icon fotovoltaicne (solarne) chelije kod nas. gde i kako?08.04.2006. u 14:08 - pre 218 meseci
imam bistru zamisao da nakachim fotovoltaichne chelije na jak baterijski sistem , i time se oslobodim monopola koji nameche eps. zivim u kraju gde sunce greje 297 dana u godini (planinchina).
deo ideje sam vech razradio/projektovao kontrolnu el./odabrao tip baterija. problem mi je nabavka dotichih chelija kod nas. najblize shto sam nashao je kod brache hrvata, ali po chudnim uslovima i bez ikakvog cenovnika.
http://www.solar-cells.net/solar.html
zna li ko kakvog dobavljacha kod nas i kakva su iskustva?

poz
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: fotovoltaicne (solarne) chelije kod nas. gde i kako?08.04.2006. u 18:08 - pre 218 meseci
Pa prijatelju zamisao nije losa ali trebas da znas da nisi prvi koji se toga sjetio, a sta mislis sto se drugi nisu uspjeli osloboditi monopola distributora el. energije. Foto naponski paneli su jos uvijek skupi da bi se koristili u tu svrhu, i za sad se koriste samo na mjestima gdje je tesko doci do el. mreze. Ako uzmes neku knjigu koja obradjuje ovu tematiku doci ces do podataka koliko kosta 1W el. energije iz foto-naponskog panela pa ces doci otprilike do toga da bi se investicija otplatila tek za 20 godina. Mnogo ces vise profitirati ako solarnu energiju iskoristis za zagrijavanje tople vode, te ako racionaliziras potrosnju el. energije u domacinstvu upotrebom inteligentnih sklopki koje ti odredjene stvari ukljucuje kad je niza tarifa, ako ugradis stedne zarulje, napravis dobru termo izolaciju na kuci, stavis triplex stakla na prozorima, automatiziras rasvjetu senzorima prisutnosti i jos mnogo toga. Ja se bavim solarnom rasvjetom ali za odredjene svrhe. Moja preporuka prije svega kupi neku knjigu ili prekopaj malo po internetu ove teme prije nego se upustis u projekt i prije nego svome distributoru el. energije pokazes srednji prst. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

cukovanny
svaštar
glx
Planina

Član broj: 44538
Poruke: 966
212.200.143.32



+39 Profil

icon Re: fotovoltaicne (solarne) chelije kod nas. gde i kako?08.04.2006. u 18:51 - pre 218 meseci
thanx za iscrpan/iskustven odgovor u vezi ove stvari.
da li znash, obzirom da radish solarnu rasvetu, neke cene FV panela? koje su im specifikacije i dimenzije?
negde sam nashao podatak da se iz savremenih panela moze izvuchi do 1KW/m2 energije.

[Ovu poruku je menjao cukovanny dana 08.04.2006. u 19:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dialUP-08-071.suonline.net.



+165 Profil

icon Re: fotovoltaicne (solarne) chelije kod nas. gde i kako?08.04.2006. u 19:40 - pre 218 meseci
odes na npr. conrad.com
i tamo potrazis

mada moze i jeftinije da se nabavi :)
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: fotovoltaicne (solarne) chelije kod nas. gde i kako?08.04.2006. u 22:05 - pre 218 meseci
Jesi li pogledao ovaj link: http://www.solaris-hr.com

Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Stojan Trifunovic

Član broj: 15156
Poruke: 366
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: fotovoltaicne (solarne) chelije kod nas. gde i kako?10.04.2006. u 15:54 - pre 218 meseci
http://www.soleco.co.yu/

Ne javljaj im se mailom jer ga nikad ne proveravaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: fotovoltaicne (solarne) chelije kod nas. gde i kako?

[ Pregleda: 4501 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.