Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prijem niza karaktera nepoznate duzine...pakovanje u fiksni bafer

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: prijem niza karaktera nepoznate duzine...pakovanje u fiksni bafer

[ Pregleda: 2655 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sportster

Član broj: 74259
Poruke: 12
*.comtrade.co.yu.



Profil

icon prijem niza karaktera nepoznate duzine...pakovanje u fiksni bafer27.03.2006. u 15:53 - pre 220 meseci
pozdrav drustvo....

imam sledeci problem,

naime, podigao sam IIS kod sebe i sada se malo igram sa soket programiranjem.....naime.....ja saljem serveru neki HTTP request, i dobijam neki respond.

Taj respond ne znam koliki je, a na raspolaganju imam bafer fiksne duzine 1024 karaktera. Sad, ideja je da ja prvih "x" znakova primljnog strima spucam u taj 1024 bafer....ako je bafer skroz pun, to znaci da je rispond veliki bas 1024 ili veci od 1024....zato zelim da prvih 1024 prepisem u neki temp bafer,a ovaj stari spremim za unos novih 1024....pa posle to sve konkakteniram sa onim tempom

radio bih sa 2d nizom odn matricom...

ajte pogurajte malo....hteo bih da radim dinamicki, dakle ne znam koliki prostor da alociram

char **a,

kako bih onda posle za zvaki novi 1024niz alocirao novi red u matrici???
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: prijem niza karaktera nepoznate duzine...pakovanje u fiksni bafer27.03.2006. u 18:31 - pre 220 meseci
Moj savet je da koristis blagodeti kontejnerskih klasa, tj da ne razmisljas ni o kakvim fiksnim bufferima i
njihovom spajanju. Kontejnerske klase ti omogucavaju da dodajes u listu sve sto pozelis, a alokacija i
spajanje se vrsi interno za tebe.

Na primer pogledaj STL stringstream ili generalno stream-ove. Mislim da ce ti to zavrsiti posao.

P.S.

Kada radim sa Borlandovim VCL framework-om tada koristim TMemoryStream,.


 
Odgovor na temu

Sportster

Član broj: 74259
Poruke: 12
*.comtrade.co.yu.



Profil

icon Re: prijem niza karaktera nepoznate duzine...pakovanje u fiksni bafer28.03.2006. u 08:04 - pre 220 meseci
hvala druze, uputio si me
 
Odgovor na temu

Sportster

Član broj: 74259
Poruke: 12
*.comtrade.co.yu.



Profil

icon Re: prijem niza karaktera nepoznate duzine...pakovanje u fiksni bafer28.03.2006. u 10:21 - pre 220 meseci
neka si mi rekao za advenst topik fore u c i cpp....boli te uvo i ovako je ovo <c za pocetnike>
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: prijem niza karaktera nepoznate duzine...pakovanje u fiksni bafer28.03.2006. u 17:15 - pre 220 meseci
Koji kompajler/IDE/Framework koristis?
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: prijem niza karaktera nepoznate duzine...pakovanje u fiksni bafer

[ Pregleda: 2655 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.