Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ministarstvo finansija i ... nekog ipak interesuje !?

[es] :: E-Kupovina :: Ministarstvo finansija i ... nekog ipak interesuje !?

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
195.175.37.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Ministarstvo finansija i ... nekog ipak interesuje !?06.03.2006. u 12:16 - pre 221 meseci
Opste je poznato da je e-poslovanje u Srbiji u eri kamenog doba u odnosu na Ameriku i Evropu. Zasto moramo toliko da zaostajemo i sta nas sprecava da to promenimo.

Od samog osnivanja kompanije nailazili smo na gomile neusaglasenih zakona i procedura, stalno smo udarali u zidove i resavali, kako to vole u nasim drzavnim institucijama da kazu "neresive", probleme. Cim se pojavi neko specificno resenje ili zapocne sa specificnim nacinom poslovanja, niko ne zna vise sta da vam kaze i salju vas od jednih vrata do drugih, izbegavajuci da preuzmu mrvicu odgovornosti.

Da ne zalazimo u detalje prihvatanja kartica na nasim sajtovima, tzv. online kupovine i prodaje, isporuke, a tek carinskih procedura pri uvozu ili izvozu.

Lupali smo na mnoga vrata, slali newsletter-e, email-ove, pitali i pitali, trazili resenja. Svako u startu misli da ce da vam odrzi predavanje, da resenje i dovidjenja. Ali posle izlaganja problema sa kojim se nasi gradjani susrecu pri kupovini preko Interneta, a tek problema firmi koje pokusavaju da se bave e-trgovinom, nastupa tisina i pokusaj sagledavanja situacije.

Nastupamo na ovaj nacin u cilju omogucavanja online trgovine gradjana i ukidanja nepotrebnih, njima nametnutnih dazbina, i u cilju olaksanja procedura firmama.

Najzad se usi i oci drzavnog aparata otvaraju. Dobili smo poziv i otisli da prezentujemo malo pre pomenuto, u Ministarstvo finansija. Opsti je zakljucak da neusaglasenost ili nepostojanje zakona predstavljaju osnovni problem. Ipak se moze nesto promeniti i pokrenuti, ima nekog ko hoce da cuje.

Molimo vas da ovde prezentujete svoje probleme, kako bi ih klasifikovali i predstavili kada za to opet dobijemo sansu.


__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

tata111
Radovan Petrovic
Kikinda, Vojvodina

Član broj: 91493
Poruke: 3
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Ministarstvo finansija i ... nekog ipak interesuje !?14.04.2006. u 00:22 - pre 219 meseci
Ok, morao sam da se registrujem za odgovor, iako pratim ES vec dugo, mator sam al' volem da ucim :)

Izvini sto postujem u obliku pitanja i odgovora umesto quote ili citata. Izmedju tvog i mog posta nece biti drugih postova, iako kucam polako :) pa se nadam da je to OK.

Q:Zasto moramo toliko da zaostajemo i sta nas sprecava da to promenimo.

A: 'El treba znak pitanja ? (na kraju tvoje recenice ga nema :)

Q:Od samog osnivanja kompanije nailazili smo na gomile neusaglasenih zakona i procedura, stalno smo udarali u zidove i resavali, kako to vole u nasim drzavnim institucijama da kazu "neresive", probleme. Cim se pojavi neko specificno resenje ili zapocne sa specificnim nacinom poslovanja, niko ne zna vise sta da vam kaze i salju vas od jednih vrata do drugih, izbegavajuci da preuzmu mrvicu odgovornosti.

A:Zato postoji elitesecurity.org, ako ne gresim. Mozda sam jedini koji je sa ovog sajta puno naucio ali vidis i sam da ih ima puno koji treba da uce. Zato:

Q:Lupali smo na mnoga vrata, slali newsletter-e, email-ove, pitali i pitali, trazili resenja.

A:Newsletter? WTF? Ako se ne varam, mislim da sam negde ovde video da si slao linkove za postove drugima, mozda nekoj banci ili sl. (oprosti ako gresim).

Uradi to ponovo (posalji link za ES) umesto newslettera. Druga je opcija da na svom sajtu napravis forum o tome.
(Za totalno neupucene: newsletter ne znaci: pitati i pitati, vec slati informacije o svojoj firmi u ovom slucaju).

Q:Nastupamo na ovaj nacin u cilju omogucavanja online trgovine gradjana i ukidanja nepotrebnih, njima nametnutnih dazbina, i u cilju olaksanja procedura firmama.

A:Tacno, ti omogucujes online trgovinu gradjanima koji nemaju uslova za to (bilo koji uslovi da su u pitanju).
Netacno: ti ne ukidas (niti nameravas jer bi bilo u suprotnosti sa tvojim ciljem, gledam te kao firmu kao sto se i predstavljas) nepotrebne, njima nametnute i nicim zasluzene dazbine, u cilju olaksanja procedura firmama niti privatnim licima, naprotiv, ti ih povecavas. Niko se ovde do sada nije zapitao: zasto se ti ogradjujes od troskova tvog sabirnog centra u NY? Ili, da li postoji mogucnost forvardovanja (prenaupucenja) robe sa aerodroma (npr.) na postu u NS da bi se izbegao tvoj spediter i dodatni troskovi? :) itd.itd.

Q:Molimo vas da ovde prezentujete svoje probleme, kako bi ih klasifikovali i predstavili kada za to opet dobijemo sansu.

A:E, vidi ovako: ovde ima pun k...c prezentovanih problema, ako ih do sada nisi primetio. 'Aj ti lepo uzmi godisnji odmor ili bolovanje i klasifikuj to. Prvo sto ces morati pri predstavljanju da uradis je da naznacis izvor informacija :). Da ti pravo kazem, ja sam nekad bio i admin i mod na australijskom serveru za RPG. Da mi je neko postovao kao ti, i pokusavao da mi kroz svoj topic uzme deo foruma, prvo sto bih uradio je ban za IP. Ostalo, kao brisanje registracije itd. bih uradio naknadno :)

Have fun and everything

Radovan (nije onaj na kojegg si prvo pomislio :)





There are only two kinds of music: Rock and Roll
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Ministarstvo finansija i ... nekog ipak interesuje !?14.04.2006. u 10:09 - pre 219 meseci
Evo i ja imam problem takodje koji bi prezentovao ministarstvu finansija, jer je ova neuredjenost nasih zakona velika prepreka za rad preko interneta kao fizickog lica tako i pravnog. To mora da se resi.
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
*.server4you.de.

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: Ministarstvo finansija i ... nekog ipak interesuje !?17.04.2006. u 09:48 - pre 219 meseci
@tata111,

ovo je off-topic ali ipak smo mi cudan narod, Vi kao da ste iz kikindske policije ?! Ali evo odgovora na ono sto smatramo pravim pitanjima.

Tacno je da je ovaj forum dobar i da se nesto nauci, ali i pruzi drugom resenje. Zato smo i mi ovde. Zao nam je ako ce ista od ovoga da se protumaci kao reklama, ali to je izgleda neminovno.

Totalno pogresno tumacite nase pokusaje oko ukidanja pomenutih dazbina. Kako je netacno da sve to ne ide u korist kupca? Sto se tice troskova sabirnog centra, i to nije tacno. Mogli smo sve to da objedinimo pod troskove transporta, sto realno i jesu (radi se o dokumentaciji). A sto se tice troskova sabirnog centra, njih isplacujemo od svoje provizije. Na transportu nista ne zaradjujemo i to se moze videti kroz nasu transparentnu politiku cena.

Sto se tice forvardovanja u NS, nekada je moglo ali vise ne. Sada su isti nameti u svakoj carinskoj ispostavi.

Tacno je da su ovde svi prezentovali svoje probleme, ali mi smo ponudili svoje resurse pri komunikaciji sa ministarstvima. Pa onda je u redu da, ko ima interesa i ucestvuje u ovom topiku. Upravo je i vrednost ovog admin-a i mod-a sto prepoznaje dodatni kvalitet ovakvog topika i ne ukida ga slepo gledajuci samo u jednom pravcu.

U svakom slucaju, hvala sto ste se registrovali i, najzad, pokrenuli ovu temu. Sada ce mnogo vise ljudi videti o cemu se radi.

Pozdrav
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Ministarstvo finansija i ... nekog ipak interesuje !?

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.