Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako podesiti prioritete po korisniku na CCM 4.1 ? - RESENJE

[es] :: Enterprise Networking :: kako podesiti prioritete po korisniku na CCM 4.1 ? - RESENJE

[ Pregleda: 3168 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon kako podesiti prioritete po korisniku na CCM 4.1 ? - RESENJE03.03.2006. u 19:40 - pre 220 meseci
Situacija je sledeca ...
- na centralnoj lokaciji postoji CallManager 4.1 i VG sa ISDN PRI i 4 GSM GATEWAY uredjaja,
- svaka od lokacija je opremljena sa jednim VG i FR ka centralnoj lokaciji
- rut patern salje sve korisnike (centrala i udaljene lokacije) na GSM GATEWAY u centrali kad okrenu 006 (prva 0 za izlaz)

Menadzment zahteva od mene da uradim limite po korisnicima i telefonima. Zele da odredjenim korisnicima zabrane pozivanje mobilnih, inostranstva ...

A ja bih dodao da ovo ima logike i ako omogucim korisnicima sa visim prioritetom da zakljucaju svoj telefon kad napuste kancelariju.

Kako bi ovo mogao da odradim? Neka ideja?

Hvala!
Pozdrav, Nenad

[Ovu poruku je menjao kosac dana 07.03.2006. u 19:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: kako podesiti prioritete po korisniku na CCM 4.1 ?04.03.2006. u 21:55 - pre 220 meseci
Precizno objašnjenje prevazilazi moje vreme za opisivanje :-)

U svakom slučaju, formiraj razne "calling search space" i onda u odredjeni "calling search space" dodaj odredjene "route patterne", a telefonima odredi pripadnost odredjenom "calling search space-u".

Ako zapneš, mogu da ti odradim sve to (poslovna saradnja).

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: kako podesiti prioritete po korisniku na CCM 4.1 ?05.03.2006. u 10:08 - pre 220 meseci
Jednoj grupi telefona dozvolis da zovu BG a zabranis da zovu 063. Obe kao izlaz koriste 0.
Kako grupi koja ne moze da zove 0063 da zabranim da koristi route patterne koji se odnosi na izlaze ka BG?

Znaci on okrene 0063 i nema takav route patterne pa ne moze da izadje ali ima route patterne 0 za izlaze ka BG pa onda izadje tu, zar ne?

A zakljucavanje telefona?
Kako bi to moglo da se odradi?

Citat:
pisac: Precizno objašnjenje prevazilazi moje vreme za opisivanje :-)

U svakom slučaju, formiraj razne "calling search space" i onda u odredjeni "calling search space" dodaj odredjene "route patterne", a telefonima odredi pripadnost odredjenom "calling search space-u".

Ako zapneš, mogu da ti odradim sve to (poslovna saradnja).

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: kako podesiti prioritete po korisniku na CCM 4.1 ?05.03.2006. u 10:43 - pre 220 meseci
Moraš da iskomplikuješ route patterne, ne može to tako jednostavno, a da radi to što hoćeš.

Izlaz u grad ne mora da bude samo 0, možeš da staviš recimo 0[1-9], ili nešto slično.


Zaključavanje telefona je teško, lakše ti je (mada i dalje komplikovano) da odradiš logovanje na telefon. Onda moraš da imaš posebne profile za svakog korisnika, kojima odredjuješ šta smeju da zovu "calling search space" itd... a poseban profil imaš za sam telefon. Kad se neko uloguje na telefon, pregazi profil telefona sa svojim profilom, i može da zove ono na šta ima pravo (i sa svojih telefonskih brojeva). Kad se izloguje, vrati se originalni profil telefona, i onda može da se zove samo ono šta si dozvolio telefonu. To ti je ujedno i roaming korisnika, pošto neko može da se uloguje i na drugi telefon i da ga koristi sa svojim pravima (i brojevima, itd...). To ne znam napamet da ti objasnim, a nemam vremena da palim sada CCM ovde kod mene, ali prouči help od CCM.
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: kako podesiti prioritete po korisniku na CCM 4.1 ? - RESENJE07.03.2006. u 17:02 - pre 220 meseci
Nasao sam laksu varijantu ...

- kreiras particiju sa imenom (recimo) nemob
- kreiras Route Pattern sa imenom nemob za tu particiju ukljucis Block this pattern za bilo koju Route List
- onda pravis Calling Search Spaces za taj Route Pattern a u polje Selected Partitions stavljas prvo sta sve blokiras pa onda sta sve dozvoljavas od particija

pa pocnes sa dodeljivanjem ovog Calling Search Spaces telefonima

ja sam napravio za svaku lokaciju sledecu kombinaciju
- BG-sve (mogu da zovu sve)
- BG-sve-neint (sve sem inostranstva)
- BG-nemob-neint (ne mogu mobilne i inostranstvo)

Pod pretpostavkom da osoba kojoj je dozvoljen poziv u inostransvo moze i mobilne da zove.

Nije tesko, lako se konfigurise.

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao kosac dana 07.03.2006. u 19:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: kako podesiti prioritete po korisniku na CCM 4.1 ? - RESENJE07.03.2006. u 21:01 - pre 220 meseci
Ma znam za blokirajuće "route patterne", i da mogu da pojednostave neke stvari, ali ja ih nikad ne koristim jer čine dialplan nepreglednim, i još važnije: ukoliko kasnije greškom IZOSTAVIM blokirajući route pattern iz "calling search space" neke konfiguracije, onda sam dobio rupu u sistemu. Nasuprot tome, ako izostavim dozvolu biranja, nisam napravio rupu u sistemu, a korisnik će odmah da se žali i problem je rešen vrlo brzo :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: kako podesiti prioritete po korisniku na CCM 4.1 ? - RESENJE

[ Pregleda: 3168 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.