Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomoc!!!

[es] :: Windows desktop :: Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomoc!!!

[ Pregleda: 4150 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko333
Beograd

Član broj: 86419
Poruke: 9
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomoc!!!28.02.2006. u 23:09 - pre 221 meseci
U mom kucistu je vec instaliran operativni sistem (Windows XP Professional) i sve funkcionise kako treba. Hteo bih da radim svoje poslove na racunaru na koji je povezan USB HARD DISK (na koji ce biti takodje instaliran Windows XP) i da se ucitavanje sistema radi sa tog usb hard diska, a da kada je potrebno s vremena na vreme izvucem usb hard disk, a da operativni sistem odma posle toga ucitava sa mog standardnog hard diska (SATA Western Digital) koji se nalazi u kucistu. To nije tesko uz malo podesavanja u biosu sve funkcionise. Takodje bi hteo da kada izvucem taj usb hard disk i kada se sistem ucita na mom standardnom hard disku koji se nalazi u kucistu da u registru se ne vidi nikakav trag usb hard diska- sto mislim da ne bi trebalo da se vidi!!! Ali ukoliko znate neki takav program preporucite mi. Da se vratim na problem.

Problem nastaje kada pocnem da instaliram sistem na usb hard disk Samsung 80 gb ( koji se nalazi u hard disk RACK-u i preko HDD RACK-a je povezan USB kablom do USB porta na kompjuteru). Instalacija ide savrseno do jednog dela i na istom delu se uvek zakoci. To je prvi restart!!! Da pojasnim. U toku instalacije Windows XP Professional imate nekoliko restartovanja kompjutera dok se ne zavrsi instalacija- nadam se da sada znate! E pa meni uvek se zakoci na prvom restartu pocne da ucitava i posle 10-ak sekundi zamrzne se ekran. Sta sad????

Probao sam i varijantu da prvo instaliram sistem tako sto cu taj USB HARD DISK izvaditi iz HARD DISK RACK-a i uzmem hard disk i proverim setovanja na usb hard disku "primary master" (tako je bio fabricki setovan) ostavim ga tako setovanog, povezem ga IDE kablom sa maticnom plocom i tako sve protekne bez problema. Instaliram sistem, sve sto ide uz to - sistem normalno radi, ucitavanje, sve, sve, sve... onda sam vratio usb hard disk u hard disk rack, povezao ga sa kompjuterom preko USB porta. Ukljucio sam kompjuter. Tada je nastao problem pocne da ucitava sitem i otprilike posle 5 sekundi se sve zamrzne. Nazalost!!! Sta da Radim? Molim vas pomozite mi ukoliko znate nesto o tome!!!

U ovom slucaju instalirao sam Windows XP Professional i bio bih vam zahvalan ukoliko ste bi mi rekli kako to da uradim na njemu. Ukoliko znate kako to da uradim na nekim drugim operativnim sistemima slobodno mi recite sve me interesuje i svaka informacija mi koristi!!!

UNAPRED ZAHVALAN


MARKO

P.S. Hvala vam jos jedanput!!!
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomo28.02.2006. u 23:26 - pre 221 meseci
Nisam pokusao to mada bih mogao pretpostaviti o cemu se radi. U momentu podizanja sistema racunar INSTALIRA USB drajvere i komunikacija verovatno u tom trenutku prestaje da radi. Resenje bi, u zavisnosti od MB, moglo biti aktiviranje (u BIOS-u) USB for DOS ili neke slicne funkcije (opet zavisno od MB). Mislim da npr. Asus P4P800 (E,GD) ima
te opcije ali sam je skoro zamenio pa ne mogu proveriti. Koja je maticna u pitanju?
 
Odgovor na temu

Marko333
Beograd

Član broj: 86419
Poruke: 9
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Ploca28.02.2006. u 23:41 - pre 221 meseci
Maticna ploca mi je ASUS P5P800

 
Odgovor na temu

Marko333
Beograd

Član broj: 86419
Poruke: 9
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Vrste maticnih ploca?28.02.2006. u 23:44 - pre 221 meseci
Recite mi na kojim vrstama maticnih ploca to (ucitavanje sistema sa usb hard diska) moze da se radi? Ne moze na svim?

Zar to nije funkcija koju imaju sve maticne ploce?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomo28.02.2006. u 23:46 - pre 221 meseci
Pa, ona bi trebala imati isti BIOS. Evo, trazim User Manual da proverim pa javljam.
 
Odgovor na temu

Marko333
Beograd

Član broj: 86419
Poruke: 9
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon verzija bios-a28.02.2006. u 23:59 - pre 221 meseci
Verzija BIOS-a je AMERICAN MEGATRENDS (AMI BIOS) ver. 1401 - flesovao sam je skoro. Tako da je bios nov. Reci mi samo kako da ocenim na koju maticnu plocu moze da sistem da funkcionise preko usb porta, a na kojoj ne moze. Ukoliko znas nesto reci mi. Mora da postoji neka caka kako da ocenim na kojoj maticnoj ploci moze, a na kojoj ne moze????!!!!!

Hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomo01.03.2006. u 00:58 - pre 221 meseci
Ne mogu da nadjem Manual za P4 ali pogledaj da u USB opcijama nemas ono sto sam napomenuo ili Legacy USB. Trebalo bi da to funkcionise jer ti na pocetku instalacije XP nudi i USB drajv (cak i USB Flash), to sam primetio kada mi je jednom slucajno ostao USB rack pri instalaciji WinXP. Ne znam kako da ti odavde pomognem sem da sutra kod drugara probam na brzinu da odradim to. Faktori koji mogu da dovedu do toga su, onaj vec pomenuti ili mozda trenutni gubitak napona na USB portu prilikom inicijalizacije. Probaj sa razlicitim postavkama u BIOS-u, secam se da ima nekoliko ponudjenih opcija i za externe uredjaje.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomo01.03.2006. u 02:05 - pre 221 meseci
Sa Interneta se mogu skinuti gotove linux distribucije namenjene za USB flash disk, to ti je dobro za pocetak zbog obimne dokumentacije koja se po internetu moze naci tako da ces lako resiti sve probleme, a kasnije kad skupis vise iskustva mozes se upustiti u slicne izazove sa Windows-om. Jedna (ali nikako i jedina) je:
http://www.goosee.com/puppy/flash-puppy.htm
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomo01.03.2006. u 02:09 - pre 221 meseci
E, da, USB flash koristi FAT16 filesistem a WindowsXP verovatno trazi najmanje FAT32.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Marko333
Beograd

Član broj: 86419
Poruke: 9
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon particija NTFS01.03.2006. u 10:29 - pre 221 meseci
To je eksterni usb hard disk koji se nalazi u hard disk RACK-u i koji je formatiran na particiju NTFS nema on nikakve veze sa FAT 16. Formatirao sam ga Partition Magic.
 
Odgovor na temu

Marko333
Beograd

Član broj: 86419
Poruke: 9
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Win XP01.03.2006. u 10:50 - pre 221 meseci
Molim vas da ukoliko znate kako da podignem sistem sa usb hard diska (samsung 80 gb) formatiran NTFS particijom da mi kazete ali pod Windows XP operativnim sistemom jer svi programi mi rade pod tim operativnim sistemom i ne mogu koristiti drugi operativni sistem.

UNAPRED ZAHVALAN!!!!
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomoc!!!01.03.2006. u 11:33 - pre 221 meseci
Mislim da u Biosu moraz da podesis da ti PRVA but stavka ne bude hdd, ni cd,
vec usb divajs, ako to naravno posdrzava bios. Probaj to pa javi
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Marko333
Beograd

Član broj: 86419
Poruke: 9
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



Profil

icon Zamrzavanje XP-a01.03.2006. u 12:50 - pre 221 meseci
Nije to problem znam ja da to u biosu treba da namestim da ucitava prvo sa usb hard diska!!! Molim vas ukoliko mozete da procitate moju prvu poruku na forumu detaljno u kojoj sam opisao problem - ukratko to je sto windows xp SP2 uvek se zamrzne (blokira) kada se instalira ili ucitava sistem sa usb hard diska. Procitajte to i javite mi ukoliko znate nesto. Hvala!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija, ucitavanje, rad sistema kada se on pokrece sa USB hard diska!!! Kako? Treba mi pomoc!!!

[ Pregleda: 4150 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.